Jůšo Jůšo komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Prostě wow. Připomínalo mi to křižovatku, ze které můžete jít do několika různých směrů, ale pokaždé si vyberete špatnou cestu, takže se musíte vrátit a vydat se po jiné. Když se ale vrátíte zpátky na rozcestí, víte o něco málo víc než předtím. Napětí, skvěle propracované postavy, akce. Jen velmi nerada jsem knihu odkládala.
Tohle bylo moje první setkání s Nesbem a určitě ne poslední.

11.08.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Spokojenost, nadšení a nutná potřeba dalšího dílu, takové jsou moje pocity po přečtení téhle báječné knihy. Dokonce i můj naprosto neknihomolský kamarád, kterému jsem knížku vnutila, příběh pochválil a řekl, že si možná přečte i pokračování, čímž mě úplně dostal. XD To svědčí o velkém potencionálu autorky.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Juhuuu to byla jízda! Moc ráda bych si dala další díl, ale nakladatelství ho už neplánuje vydat, což je opravdu škoda.

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Dobrodružství Sherlocka Holmese se mi líbila víc, ale i tyhle povídky měly něco do sebe. Trošku mě mrzela změna překladatele, protože v tomhle dílu mi chyběly zdrobněliny, které Sherlock používal. Přece jen problémek zní jako něco jednoduššího než problém a jen to podtrhovalo dojem, že pro Holmese by se nenašlo nic, co by nevyřešil. Ale nevadí. Atmosféra staré Anglie na mě i tak dýchala z každé stránky a oba hlavní hrdinové mi byli stále stejně sympatičtí.

31.07.2017 5 z 5

Dobrodružství Sherlocka Holmese Dobrodružství Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Jsem překvapená, ale velmi mile! Do Sherlocka jsem se pustila čistě náhodou, protože nic jiného, co by mě zaujalo, nebylo zrovna po ruce. Všechny povídky byly čtivé a Holmes i Watson jsou neuvěřitelně sympatické postavy. Sherlockův důvtip a neustálá energie se mi opravdu líbily a vždycky jsem se těšila, až se večer zachumlám do peřiny a přečtu si dalších pár případů.

28.07.2017 5 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

SPOILER!
Upřímně...Tohle bylo špatné. Více než čtvrtinu knihy zabíralo nesmyslné řešení vztahů, i když snad každému bylo jasné, koho si Kelsey vybere. Také mi docela vadila ta 'dokonalost' hlavní hrdinky a luxus, ve kterém si všichni žili. Mám mnohem radši skromné, úplně obyčejné holky, které opravdu něco dokážou. Z ničeho nic získat superschopnost, se kterou se můžete všech zbavit pouhým mávnutím ruky a mít s sebou neustále někoho, kdo vás zachraňuje život, není zrovna hrdinství.

23.07.2017 1 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Když sundáte z knihy přebal, mnohem víc vystihuje její obsah. Černé desky, jako temná magie a červená záložka, jako pramínek krve. Musím ale říct, že i přes ty potoky krve, mě příběh bavil. Nebyla v něm hluchá místa a právě tak to má ve správné knížce být. Jsem zvědavá, co bude dál.

15.07.2017 5 z 5

Umrlčí tváře Umrlčí tváře John Flanagan

Zavést Volavky do neznáma a děj zasadit spíše na pevninu, než na moře, byl dobrý tah. Alespoň bylo víc mozností, jakým směrem se mohl příběh vydat. Nemůžu to říct jistě, ale zdá se mi, že tohle byl závěrečný díl celé série. Pokud tomu tak opravdu je, závěr se podařil.

14.07.2017 5 z 5

Hora štírů Hora štírů John Flanagan

Pěkné. Líbí se mi, jak se Flanagan snaží do příběhu zapojit postavy z Hraničářích učně. To je potom taková nostalgie.

02.07.2017 4 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Začátek se hodně táhl, ale konec byl naštěstí svižný. U hrdinské ódy jsem se hodně nasmála.

02.07.2017 4 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Výborné zakončení skvělé série. Cestu Árie a Perryho jsem si užívala od začátku až do konce a musím říct, že jsem při čtení byla nabitá emocemi. Na Sobola s jeho arogancí a lhostejností k druhým jsem byla naštvaná a stejně jako Peregrin, jsem měla sto chutí ho uškrtit jeho řetězem krvepána. Chtělo se mi brečet, když byl Roar smutný, ale naopak jsem se usmívala nad Sorenovými poznámkami.
Pravopisné chyby snad už ani nebudu komentovat. Není to chyba autorky, ale nakladatelství, které u nás knihu vydávalo.

02.07.2017 5 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Bavilo od začátku až do konce, akorát ty pravopisné chyby. Nechápu, jak může nějaké nakladatelství vypustit do světa knížku, ve které chybí tečky za větami a v některých slovech chybí nebo přebývají písmenka.

11.06.2017 5 z 5

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Zajímavý a dobře zpracovaný nápad.
Po první schůzce Aysel a Romana jsem sice byla trošku na pochybách, ale pak se děj rozjel. Líbilo se mi, jak se mysl hlavní hrdinky pomalu rozjasňovala a svět jí přestával připadat tak temný.
Ale chtěla bych vědět, jak dopadlo setkání Aysel s jejím otcem a jak se Roman popral s dalším životem. Škoda že autorka už tyhle věci nenapsala.

28.05.2017 4 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Tenhle díl mě z celého Bratrstva bavil asi nejvíc, ale i tak k němu mám výtku.
Gilan ... V Hraničářově učni jsem si ho moc oblíbila, ale tady kolem něho chyběla ta správná tajemná aura. Bez problémů zapadl mezi Volkavky a nikdo z něho neměl ten respekt, který hraničáři vzbuzují. Bylo to, jako by na palubu vstoupil obyčejný člověk ne někdo, kdo umí splynout se stíny a během pár vteřin dokáže poslat na onen svět několik nepřátel.
Ale i přesto mám Johna Flanagana a jeho příběhy ráda. Jsou plné laskavého humoru a je to příjemné čtení.

28.05.2017 4 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Byla jsem z knížky tak trochu zklamaná. Připadalo mi, že už tolik nešlo o hraničáře, ale na prvním místě byl boj kralovství proti Morgarathovi. Samozřejmě bylo potřeba problém s černým baronem vyřešit, ale hraničáři by mohli mít trošku důležitější roli. A jak už bylo v jednom z předchozích komentářů řečeno, Haltův vpád do zad nepřítele byl spíš Gilanovým dílem. Doufám, že pokračování bude lepší a dočkáme se i toho hraničářského tajemna, které v téhle knížce docela chybělo.

08.05.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuhle knížku mi půjčila babička, když jsem zrovna neměla co číst. Říkala, že to byla její nejmilejší, když byla asi ve stejném věku, jako jsem teď já.
Protože je to starší příběh, myslela jsem si, že bude podobný těm ostatním z té doby. Čekala jsem dlouhé popisy a děj, který je u většiny zamilovaných příběhů stejný, ale spletla jsem se. Opravdu, vyprávění mě chytilo a i v místech, kde byly dlouhé rozhovory nebo jen myšlenky jsem se nenudila.
Chvíli mi sice trvalo, než jsem se začetla, ale brzy jsem si na styl psaní zvykla a dostala jsem se až ke šťastnému konci.
Teď jsem jen zvědavá, jestli filmove zpracování předčí tuhle krásnou knížku.

04.03.2017 4 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Pozor, budu tu SPOILEROVAT!!! Ze začátku mě knížka opravdu chytla. Výborný nápad a výborně odvedená práce po grafické stránce. Jenže pak přišel na scénu Fobos a to už mi začalo připadat trošku přehnané. Zdemolovat během vteřinky celou loď a pomalu pomocí jakýchsi živých zombíků odělávat i druhou už bylo moc. Vždyť zemřel skoro každý, kdo se v příběhu objevili! Navíc mě docela rozčiloval způsob, jakým všichni, ale úplně všichni mluvili. Neměl by snad aspoň hlavní velitel mluvit slušně? Sci-fi asi opravdu nebude to pravé pro mě.

06.02.2017 3 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Vážně slabé. Myslím, že by bylo lepší, kdyby tahle série skončila druhým dílem. Zápletka stála za nic a chování Cat bylo v některých chvílích až moc přehnané. Taky nechápu, proč je na obálce kluk, který má nejspíš představovat Austina. Vždyť ani jedna kapitola nebyla z jeho pohledu.

28.01.2017 1 z 5

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

POZOR SPOILER!!!
Prostě zklamání. První díl byl dost nezáživný, ale i přesto jsem dala autorce šanci a doufala jsem, že do posledního dílu vloží to, co v prvním chybělo. Ale bohužel. Čekala jsem alespoň nějaký pořádný souboj nebo vychytralou lest, kterými by Serafína porazila nepřítele, ale proč to prostě nevyřešit velkou obludou, která se najednou objeví na scéně a se záporákem zamete, že??

31.12.2016 1 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Prostě paráda! Ještě víc magie a tajemna, prostě knížka, která bavila od začátku až po poslední stránku. Hned se musím pustit do dalšího dílu, protože jsem neskutečně zvědavá, jak si Sophie se všemi problémy, co na ni číhají, poradí. :D

31.12.2016 5 z 5