Hora štírů

Hora štírů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226099/bmid_bratrstvo-hora-stiru-2aj-226099.jpg 5 400 32

Bratrstvo série

Araluenský král Duncan má pro Hala a bratrstvo naléhavý úkol. Jeden pokus o zavraždění princezny Kassandry byl překažen, vrazi ale nepřestanou, dokud nesplní svou povinnost, kterou považují za věc cti. Volavky s hraničářem Gilanem se proto znovu vypraví do Aridy. V poušti musí vystopovat vrahy, proniknout do horského doupěte jejich sekty, najít jejich vůdce a zastavit ho. Obávaný zabiják však není jedinou hrozbou, které musejí čelit. U pobřeží se schyluje k námořní bitvě a po Volavkách se žádá, aby pomohly starému příteli Araluenců v boji. Volavky jsou nuceny rozdělit své síly, mezi rozpálenou pevninu a zrádné moře. Podaří se jim splnit úkol dřív, než vrazi najdou svou královskou oběť?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scorpion Mountain , 2014

pepa4081
24.09.2023 5 z 5

Opět skvělé. To, co Hal vymyslel pro Ingvara, je geniální. Dlouho jsem něco takového čekal.
Nanejvýš uspokojivé.

Ailee
30.06.2023 4 z 5

Trochu se stydím, že jsem tuto knihu četla rok a půl. Ale Flanaganovy stále dokola kopírované scénáře mě popravdě už začínají nudit a štvát. Nejde o děj, ale naopak o ty malé věci kolem, které opakuje POŘÁD dokola knihu za knihou. Nejlépe v každé hned několikrát. Musí na to člověk mít náladu, aby to přehlédl. Ale hádám, že si za to můžu sama. Už dáááávno nejsem cílovka. Pro mladší čtenářstvo je to skvělý příběh a dobrý autor.

poník654
03.05.2022 5 z 5

Samozřejmě moc hezky napsaná a nechybí ani humor. Mám ráda všechny postavy(ale ne ty zlé:)), už se moc těším na šestý díl.

1259
31.01.2022 5 z 5

Další dobrodružství a opět úspěšné. Není k tomu co dodat. Snad jen to, že konec byl, jako vždy, plný humoru až se člověk u toho opravdu musí smát nahlas.
PS: Teď mě chytla myšlenka, že kdybych si tohle četla tenkrát při hodinách ve škole, tak na mě všichni koukají jako na naprostýho debila a říkají si ,,Čemu se tak gebím,,. :D

Kerberos
17.01.2022 5 z 5

V tomto díle se prolínají osudy Bratrstva s hraničáři, zachraňují princeznu Kasandru před sektou nájemných zabijáků Štírů. Použila jsem na čtenářskou výzvu, hraničáři jsou přímo závislí na pití kávy.

hana4834
24.12.2021 4 z 5

Noc jsem se pobavila asi nejlepší díl těším se na pokračování

vojta888
15.03.2021 5 z 5

zatím asi nejlepší díl ze série

Sariega
29.10.2020 4 z 5

ne tak dobrý jako minulé díly ale přesto suprový

Luigi1
13.10.2020 5 z 5

Zde opět zvítězily Halovi nápady a jednotnost Volavek

Dorota09
11.08.2020 4 z 5

Super kniha hned jdu číst další díl.

Didi15
23.02.2020 5 z 5

Zatím nejlepší díl série. Baví mě to velice. A člověk se dost někdy i zasměje. Jdu na další díl. :)

Zelený_Drak
05.12.2019 3 z 5

Tento díl se pro mě v mnohem podobal 5. dílu HU. Stejné prostředí a také mi přišel zbytečně rozvleklý. Konec byl pak naopak uspěchaný. Kluf pořád boduje a Hal zběsile vynalézá. Čtenář asi pořád dostává to, za co platí, ale už se to přejídá.

otula
26.06.2019 5 z 5

Přestože se jedná již o pátý díl série, úroveň neklesá a příběh nenudí. Trochu mi vadí jen to, že autor stále dokola v každém dílu seznamuje čtenáře s jednotlivými hrdiny, zřejmě kvůli těm, kteří nečtou od začátku, ale první díly přeskočili...

Viky007
26.05.2019 5 z 5

Jsou úžasní, tihle Skandijci (a hraničář!). Musím říct, že jsem se vážně bavila. Přestože je to příběh tak trochu dětský a místy naivní, má své nepopsatelné kouzlo. A Flanaganův humor je jen třešničkou na dortu.

PhoebePollard
21.05.2019 5 z 5

Nejoblíbenější díl z celé skvělé série. Doporučuji.

Mabie
25.07.2018 5 z 5

Jako vždy super.

marek1278
21.02.2018 5 z 5

Další skvělý příběh Halla a jeho bratrstva, bavil jsem se, jen škoda toho moc rychlého konce, čekal bych trochu více :) Těším se na další díl

Aniday
04.02.2018 5 z 5

jsem moc ráda, že se děj stáčel ke starým dobrým známým... až se mi zastesklo 8)

kach_ni
28.01.2018 4 z 5

Zatím nejslabší kniha ze série bratrstva. Příběh se neuvěřitelň vlekl. Na konci šlo naopak vše hopem a během pár vět odjeli z Aridy do Araluenu a hned do Skandie.

DuncanIdaho
04.07.2017 5 z 5

Opět pěkný nenáročný příběh. Je vidět, že původně to mělo být pro děti. Přesto ale doporučuji přečíst i dospělím.