Umrlčí tváře

Umrlčí tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309614/bmid_umrlci-tvare-XGt-309614.jpg 5 288 26

Bratrstvo série

Posádka bratrstva uvězněná v obrovské bouři na moři, odchýleni daleko ze svého kursu a přežívají vyplaveni na břehy země, která není ani na jedné z Halových map. Jsou sledováni, ale neví, jestli jsou místní lidé spojenci, nebo ne - do té doby, dokud se bratrstvo nevloží do záchrany dvou dětí před dravým medvědem, které Volavkám zajistí vděk Mawagansettů. Ale mír netrvá dlouho. Bezcitný, válku si přející kmen Přízračných tváří míří jejich směrem a Volavky musí svým novým přátelům pomoci odvrátit invazi. Mezi napínavými bitvami a situacemi, ze kterých se tají dech, jedna z Volavek bude muset udělat bolestné rozhodnutí, které může změnit bratrstvo navždy.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ghostfaces , 2016

pepa4081
pepa4081
29.09.2023 5 z 5

Opět moc pěkně napsané. Jenom ten konec...
Nanejvýš uspokojivé.

Ailee
Ailee
17.07.2023 4 z 5

Pro mě již taková oddechovka, ale pro cílovou skupinu to je jistě velmi dobrá a zábavná kniha plná dobrodružství, kterou bych jim mohla jedině doporučit.
Konec jsem bohužel věděla, i když jsem doufala, že mě autor nějak překvapí, ale s tím, jak děj rozpracoval, to ani jinak skončit nemohlo, pokud by nechtěl narušit rovnováhu postav bratrstva, na které pilně pracoval od prvního dílu série.

poník654
poník654
08.06.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla rychlostí běžícího koně. Na konci jsem trošku brečela, ale jinak zase napínavý a zábavný:)

Senza Jenka
Senza Jenka
03.03.2022 4 z 5

Konečně trochu drama, matka všech bouří žene loď na opačnou stranu, než potřebuje plout, vítr neustává a voda dochází... Některé motivy jsou zábavné - Evropané dovezli brambory do Ameriky.
Jinak to má své obvyklé mouchy. Záporáci jsou opět pouze nezajímavá do sebe zahleděná tlupa tupců spoléhající na počet a strach, který vyvolává. Průhledné zápletky - když už to vypadá, že posádka nezůstane v původním složení, je nad slunce jasnější, jak to dopadne.
Tak se poplácáme po zádech a vyrazíme zase k domovu, no ne?!

1259
1259
01.02.2022 5 z 5

Konečně, když se někomu povede poznat tu pravou lásku, tak o ní během jednoho okamžiku přijde. Celkem sem si u toho i probrečela, protože díky těhotenství mám posunutý hormony a dokáže mě rozbrečet i to, že mi dojde mlíko na kakao. Ale tak doufám, že se našemu námořníkovi povede znovu najít takovou lásku, jako našel ve své divožence.

hana4834
hana4834
27.12.2021 4 z 5

Zase dobrý čtení jen ten konec je smutný

DuncanIdaho
DuncanIdaho
31.08.2021 5 z 5

Jde opět o pěkné čtení, i když je to nejslabší kniha, kterou jsem od Flanagana četl. Důvodem je, že opravdu se tam něco začalo dít až ke konci. Je však dobré si to přečíst.

vojta888
vojta888
16.03.2021 5 z 5

Opět skvělý díl a nakonci mě to hodně dojalo.

Luigi1
Luigi1
14.10.2020 5 z 5

Opět poutavě napsané.Jsem rád,že jsem tuto knihu přečetl a hurá na další díl.

Dorota09
Dorota09
10.08.2020 5 z 5

Tento díl se mi z cele série líbil nejvíc, knihu jsem přečetla jedním dechem.

Didi15
Didi15
26.02.2020 5 z 5

Tak Flanagan to rozjíždí, zatímco do prvního dílu jsem se musela zacitat, tak postupem jsou díly lepší a lepší. Tenhle díl jsem si fakt užila, Bratrstvo jsem se zamilovala stejně tak jako Učně. :)

Zelený_Drak
Zelený_Drak
06.12.2019 3 z 5

Poslední velké dobrodružství, které se vyloženě nabízelo a Volavky ho ještě nezažily. Osobně mi přijde zvláštní, že jejich hostitelé byli tak mírumilovní, že potřebovali nejen pomoc, ale i naučit všechno od píky. Neznám ale reálnou historii odpovídající plavby. Bohužel mě dost zklamal konec. Mám za to, že autor měl tímto dílem sérii důstojně uzavřít. Také nechápu, proč se tak úzkostlivě bojí oženit kohokoliv z posádky. Dvojčata Ulf a Wulf mohla mít obě ženu a dál se vesele plavit po mořích. Jako všichni ostatní ženatí skandijští mořeplavci. Zdá se mi, že Flanagan v HU i Bratrstvu usilovně vysílá zprávu, že svatbou a založením rodiny všechna dobrodružství končí.

VitoP
VitoP
19.08.2019 5 z 5

Dobrá kniha je taková, kdy po dočtení ještě chvilku (i delší) vstřebáváte co jste zažili spolu s hrdiny. Dobrá kniha je prostě taková kdy si řeknete "V jedenáct musím jít spát, zítra brzo vstávám." a i přesto zůstanete vzhůru o další hodinu až dvě, jelikož prostě nemůžete jít spát když chcete vědět více a více. A mě nezbývá nic jiného než poděkovat panu Flanaganovi za přesně takovou knihu.

Viky007
Viky007
29.05.2019 5 z 5

Řekla bych, že se jedná o nejpovedenější příběh ze série Bratrstva. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Přestože je tento díl kapku drsnější, jistá pohádkovost tam stejně je. Ale komu to vadí, že jo. Těším se, až s Volavkami vypluju za dalším dobrodružstvím!

PhoebePollard
PhoebePollard
21.05.2019 3 z 5

Velmi smutné a už ne tak dobré, jako předchozí díly, ale pořád skvělé. Lepší, než 75% fantasy literatury pro mládež dnešní doby.

Sarka14
Sarka14
22.06.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z téhle skvělé série. Jen kdybych jí neobrečela...

Aniday
Aniday
25.02.2018 5 z 5

krásné - i když velmi smutné zakončení celé série...

kach_ni
kach_ni
03.02.2018 5 z 5

U této knihy se mi líbila změna, že Volavky byly dlouhou dobu na souši. Zápletka s medvědem byla prostě skvělá a záverečný boj nepředvídatelný. Díky za další krásnou knihu.

Gurus
Gurus
08.01.2018 5 z 5

Tak toto byl zatím ten nejlepší díl série.

*Spoiler* Ach Johne...proč jsi musel zabít Tekumsu...hezkou mladou. Ani by mi nevadilo, kdyby tam Stig zůstal. Hal by mohl mít novou pravou ruku a to Ingvara. Jelikož jsem četl anotaci na 7 díl (Caldera, nevím jakto bude v ČR) tak jsem věděl, že Stig s Tekumsou nezůstane a ke konci to bylo už jasné. Tekumsa musela zemřít nebo nemusela? Simsinet ji mohl někaj zachránit hrdině a ona mu mohla dát přednost. *konec spileru*

Těším se na sedmý díl :-) A pozor měl by tam být i nový hraničářský příběh!

Jůšo
Jůšo
14.07.2017 5 z 5

Zavést Volavky do neznáma a děj zasadit spíše na pevninu, než na moře, byl dobrý tah. Alespoň bylo víc mozností, jakým směrem se mohl příběh vydat. Nemůžu to říct jistě, ale zdá se mi, že tohle byl závěrečný díl celé série. Pokud tomu tak opravdu je, závěr se podařil.