JurijMilkovic JurijMilkovic komentáře u knih

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Četl jsem knihu asi před rokem a mám stále krásnou vzpomínku na vězně, který za facku dostal doživotí. Jeho vůle po svobodě byla neskutečná a o to je celý příběh.

09.01.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento příběh obsahuje příběhy všech životů. Nečetl jsem něco tak záživného. Knihu doporučuji a jsem si jistý, že moje doporučení nikoho nezklame.

09.01.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Opravdu krásná kniha popisující hrůzy války, ale také zajímavý příběh o lásce nebo, Židech a dalších negativních vlastností lidí. Pořád píšu jak mě ta nebo ta kniha chytla, ale tahle překonala všechny. Všem píšu, přečtěte jí a dáte mi za pravdu.

16.01.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Co říct k Ovemu? jak tu někdo napsal dobře, budete se smát, budete brečet a nebudete tušit proč, ale pak pochopíte. Takový je Ove takový, dokonalý

Katyně Katyně Pavel Kohout

Také jsem knihu nedočetl, možná se najdou čtenáří, kteří to mohou, ale já mezi ně bohužel nepatřím.

06.02.2020 2 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

uplne jasny priklad magora, knizka je super dílem, jak nahlednout do hlavy nebezpecneho cloveka.

14.01.2020 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Určitě si u knihy neodpočinete, ale za to mnoho užijete a poznáte. Kniha je docela opravdu depresivní, ale velmi dobře napsaná. Netradiční postavy a zajímavý děj vás dostane.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Sdílím názor Mindy, dílo je zklamání. Věty přes půl stránky, skoro žádné dostavce, přímá řeč ojedninělá. Příběh byl dobrý, ale to čtení přes stylistický nepořádek mi vadil. Asi je to opovážlivé kritizovat práci tohoto velikána, ale nemůžu jinak.

10.01.2020 2 z 5

Lepší než první dva díly. Režisér Alfonso Cuarón posunul celou ságu do temnějšího a hororovějšího hávu, čímž vznikl nejlepší film na motivy knih o Harrym Potterovi.

Leningrad Leningrad Anna Reid

Hodně se tu hodnotí doba a méně už samotná kniha, která je geniálně napsaná. Autorka je umělkyně a odbornice. Plánuji od ní přečíst všechny knihy.

Svinenské návraty Svinenské návraty Daniel Kovář

Jihovýchodní Čechy jsou nekrásnější místo v republice. Všem z tohoto regionu knihu doporučuji.

12.09.2020 5 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Propracované,citlivé,dechberoucí....

15.11.2023 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Nemyslím si, že to bylo až tak skvělé čtení. Reálnost bych v tom rozhodně nehledal. Dalo se to.

28.09.2020 3 z 5

Válka Válka Ludwig Renn

Ludwig Renn mě vtáhl do děje. Knížka to byla krásná a rád si vzpomenu.

22.01.2020 5 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Podle mě dobrý, ale nedovedu napsat jestli všechny informace se zakládají na pravdě.

09.01.2020 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Prosím další díly. Tahle kniha mě přesvědčila o tom, abych sjel všechny jeho knihy .

08.01.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Nemám z této knihy uspokojivý pocit

03.12.2023 2 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Ikdyz mě kniha bavila, na plný počet hvězdiček to necítím

03.12.2023 4 z 5

Hitler v roli vojevůdce Hitler v roli vojevůdce Philippe Masson

Dobrá kniha s odborným historickým popisem. Hitler svou neodborností zasahoval vynikajícím generálům do řemesla.

28.09.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Mohu jen potvrdit, že první část nebyla tak záživná jako ta druhá část.

12.09.2020 5 z 5