Juliette Juliette komentáře u knih

Střevíček pro Popelku Střevíček pro Popelku Nicole Jordan

Od této autorky jsem četla více knih, ale tadle je asi nejslabší. Dějově je to mdlé, žádný velký zvrat se tam nekoná a hlavním hrdinům něco chybí. Teda spíše hlavnímu hrdinova. Hrdinka má temperament, ale její protějšek je nevýrazný. A k Popelce to má přeci jen trochu daleko.

25.03.2013 2 z 5

Pod rudým měsícem Pod rudým měsícem Heather Graham Pozzessere

No nevim, nevim. Jako román by to ještě ušlo, ale jako upířina nic moc. Tenhle směr se autorce moc nevydařil. Romantické detektivky i romace z historie jsou dobré, ale tady tak nějak nezvládla ten mystický prvek upírů. Chvílemi mi to přišlo i dosti chaotické a nepřehledné.

04.03.2013 1 z 5

Sex po svatbě Barvitě a bez zábran Sex po svatbě Barvitě a bez zábran * antologie

Hm, tak tohle se snad ani nedá hodnotit. Je docela i sporné, zda je to kniha. Je to spíše jen takový deník, který si mají novomanželé doplnit sami. :-)

14.02.2013

Sex Sex Susan Crain Bakos

Nevulgární kniha, která je zaměřena na sex a vše kolem něj. Je plná pěkných, uměleckých fotografiích, která nepohoršují. :-)

14.02.2013 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak tahle kniha byla o moc lepší než ta předchozí. Skvělý děj i zápletka. A dosti zajímavě-děsívý exkurz do světa sekt. Jen tak dál :-)

06.02.2013 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

První knihou od toho autora jsem byla naprosto nadšená, ale tato mě již tolik nezaujala. Hlavní vyšetřovatel a jeho pomocník Asad, ti byli narosto super, ale ten děj mě zas až tolik nebral. No jsem zvědavá na dašlí knihu od Olsena.

06.02.2013 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Po dlouhé době jsem byla překvapena. Výborně zpracovaný historický román, který se držel faktů, co to jen šlo a vůbec mu to neubralo na čtivosti.

04.02.2013 4 z 5

Nebezpečné vyhlídky Nebezpečné vyhlídky Linda S. Howington

Hezké romantické drama. Dobře čtivé, ale ten začátek byl dosti nudný. Tak nějak jsem měla pocit, že autorka píše na počet stran. (Což asi bude pravda)

Ani peklo, ani ráj Ani peklo, ani ráj Linda S. Howington

No, kniha dobrá, dramtická, dobře napsaná, ale ta nehoda v autě.....

04.02.2013 2 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Překvapivě dobré zakončení. Po minulém díle jsem měla strach, jak to všechno skončí. Ale bylo vidět, že to autorka měla docela dobře promyšlené. Kniha byla stejně čtivá jako ty předchozí díly a možná i o trochu více dramatičtejší.

04.02.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Reklamní kampaň k tomuto dílu byla větší než samotné dílo, ale to se dalo u tohoto tématu očekávat.
Po dějové stránce je to romatický příběh, který je okořeněný torchu pikantnejším sexem. Ale na obyčejnou "romanťárnu" je to úžasně napsané. Velmi dobře se to čte. Už jen ten samotný styl napsání příběhu potěší. (Samozřejmě, že na tom má zásluhu i překladatelka). Už dlouho jsem neměla v ruce překladovou knihu, která by si tak umně vyhrála s jazykem.

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

V prvním díle je mimo brilantního vykreslení postav a příběhu, také velmi dobře popsána občanská válka. Dosti podrobně je zmapováno tažení armády Severu a následně popsány útrapy Jihu. A čtenáře to nenudí! Velmi dobře napsaný příběh, ve kterém se odráží Amerika 2. poloviny 19. století.

09.10.2012 5 z 5

Líbil se mi nápad se starými fotografiemi. Avšak někdy to tak trochu skřípalo a popis úplně neseděl na danou fotografii. Vytvoření časové smyčky - to nebylo špatné, ale pak to její ukončení... No, nepřišlo mi to moc dobře promyšlené. Příběh mi přišel jako kříženec mezi Harry Potterem a Podzemím. Tudíž mám strach, že to bude tak nekonečné jako to Podezmí. Snad autor překoná očekávání, pokud bude pokračování.

09.10.2012 3 z 5

Nemravná lady Nemravná lady Susan Elizabeth Phillips

Tak tohle vůbec není špatná oddechovka. Hezký romantický příběh plný humorných scén.

21.09.2012 3 z 5

Tato kniha je suprová. Pobaví, potěší, lecco vysvětlí. I manžel se u ní bavil.

14.09.2012 5 z 5

Dlouho Dlouho Erik Orsenna

Kniha je opravdu psána hodně poetickým jazykem. Příběh až neskutečný, ale opravdu hezký. Jen na čtení takovéto knihy musí mít člověk tu správnou náladu.

14.09.2012 4 z 5

Znovuzrozený milenec Znovuzrozený milenec J. R. Ward (p)

Nejsem zastáncem dlouhých ság a většinou to, co má více jak tři díly, tak nečtu, ale Bratrstvo mě opravdu chytlo. A tento další díl nezklamal. Je opět plný napětí a citů. Moc dobře se to četlo, i když má kniha tolik stránek. Autorce se stále daří psát tak, že každá postava (hlavní hrdina) je opravdu povahově jiný. Netíhne to ke stereotypu.

10.09.2012 3 z 5

Skye O’Malleyová Skye O’Malleyová Bertrice Small

Je to poutavě napsaná kniha, ale přijde mi trošku dlouhá a tak trochu zbytečně moc komplikovaná.

24.04.2012 3 z 5

Provinilé radosti Provinilé radosti Bertrice Small

Pět povídek, které nejsou o ničem jiném než o sexu a u některých se, pravda, vše v lásku obrátí. Tedy spíše hrdinka si uvědomí, že její domácí štěstí je lepší než orgie na Kanálu.

24.04.2012 2 z 5

Nebezpečné radosti Nebezpečné radosti Bertrice Small

Asi nejslabší kniha z cyklu Radosti. Mám pocit, že to je opravdu jen o sexu...

24.04.2012 2 z 5