joslin joslin komentáře u knih

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Knihu jsem četla jako mládě, dřív než jsem se dostala k filmovému zpracování. Musím uznat, že Harris si fantasticky hraje se čtenářovou myslí, že si nakonec Lectera zamiluje každý a těší se na další stránky v knize, kde ho mladá agentka navštíví ve věznici, kde je zavřený jako zvíře, což on svou jednou částí duše je.

26.06.2011 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Spokojenost, nemůžete srovnávat nové postavy se starými, musí se člověk od toho odprostit. Obdivuji autorku, jak má každou knihu do detailu propracovanou, nedělá nic jen tak od oka. Psycholožka Connie je jiná, má šťávu a je drzá. Líbí se mi, že se ohání, že se nemusí chovat podle protokolu policie. Zamilovala jsem si i postavu Meggie, víc prozrazovat nebudu. Záporák je odpornej, o tom žádná, ale celkově, že mu vidíte do hlavy a prožíváte s jeho oběťmi hrůzy, které jim nachystal. Parádně popsáno. Já bych byla šťastná za druhý díl.

09.10.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

4 hvězdy za odvahu, trochu mi to rozhodilo sandál...

14.10.2022 4 z 5

Věděla jsem, do čeho jdu.. nebudu přeci tropit scény a mrmlat, že je to dílo neúplné či jinak zpatlané. Naopak moje srdce zaplesalo, jsem holka šikovná a mé fantazii se meze nekladou. Osmý příběh neboli přepis scénáře do knižní podoby mi opět rozpoutalo chuť vyhlížet sovy s mým přijetím do Bradavic. (I když mi táhne skoro na 30 :D) No a, že je to dospělej Harry, no a že jeho syn se trochu chová jinak a no a že jsem si netrhala vlasy strachem jako v sedmém díle. Jsem šťastná, že ji mám v knihovně a jednou ji s celou serií předám s láskou svým dětem..

06.11.2016 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Já jsem se v obsahu knihy neztrácela. Jsem spokojena s volbou knížky a myslím si, že ji jen tak z hlavy nevypustím. Není to zas obrovský literární počin dle mého mínění, ale některé kapitoly mi i něco daly. Líbilo se mi to moc. Postavy mi byly sympatické svou lidskou stránkou..
Dávám palec nahoru.

04.07.2016 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

TOHLE je opravdu JÍZDA! Lolita je pro mě manipulativní spratek, který je v tichosti nenáviděn svou vlastní matkou, neboť zatímco ona chřadne, její dcerunka jde víc dopopředí. Huberta jsem si zamilovala, nepřišel mi jako úchylný pedofil, ale opravdu uvězněná mladá duše do těla dospělého muže, který tajně touží po lásce svého života.. Četla jsem ji snad pětkrát. A vím, že budu znovu. Někdo může Nabakovovým textem pohrdat, kvůli zvrácenosti vztahu dvou bytostí, který je opravdu opovážlivý ve společnosti, ale já jsem si opravdu celý příběh užila na plný pecky!

12.02.2016 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Máte podezřelé sousedy? Tak tento román je přímo pro Vás :D. Ne všichni, co bydlí vedle Vás jsou milý lidé a zrovna v tomhle románu se postarší paní (ne)chtěně zadívá do noční kuchyně spoluobčanů od vedle a nestačí se divit, když vidí po dvacáté třetí hodině, jak malá holčička šůruje nádobí. No jenomže divné na tom je to, že ti sousedé jaksi mají jenom syna v pubertálním věku a o malé dcerce nebyla řeč. A šup, začne se roztáčet příběh, který Vás může vzít za srdce.

Když jsem si přečetla popisek, o čem k kniha má být, už jsem trochu tušila, že to nebude procházka růžovým sadem, ale žádná drasťárna se nekonala. Nečekejte podle obálky, že to bude děsivá příběhová linka, ale spíš psychologické drama, které se může odehrávat hned vedle za plotem.

Je to jakási sonda do života střední americké třídy a nakouknutí pod pokličku životních rozhodnutí, které nemusejí být být přínosné pro rodinnou pohodu. Autorka psát docela umí a musím říct, že mě to docela bavilo. Trochu jsem se i dojmula a hlavním hrdinům jsem fandila. Není to úplná oddechovka, ale čte se to příjemně.

18.09.2022 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Škoda, že si autor trochu více nepohrál s nesympatickou rodinkou od Doris/ Denis, mělo to zajímavý potenciál... Chtěla jsem vědět víc, byla jsem mrzutá, že to více nerozvinul a spíš se divně přeskakovalo ve vyprávění. Moc věcí najednou...

18.07.2018 3 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Joona, ooooch jak mi chyběl a s otevřenou náručí jsem ho přivítala zpět. I když trošku zrecyklovaného, ale pořád je to on! Námět si podal ruku trochu s knihou "Zabijáci," nu což, pořád je to pohled z jiného úhlu. Vzrušující a zajímavé, sem tam odskok mimo mísu v lidské hlavě, ale bavilo mě to. I tak patří tato dvojka autorů mezi génie. Obdivuju je, co všechno musí nastudovat, aby sepsaly takovéhle romány. Vždy se dozvím něco nového a věřím, že to není plácání jen tak do větru. Těším se na další.
P.S: Jediná negace? Že chodím do práce a brzo vstávám, ale díky severským detektivkám vypadám po ránu jako bych pařila nonstop! :D

17.06.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Já jsem byla zklamaná, bohužel jsem vydedukovala kdo je vrah. Okamžitě jsem si vztekle odfrkla a pokračovala dál. Na můj vkus příliš mnoho okatých vodítek a stop, které nejdou přehlédnout. Další negace jsem měla k Harrymu samotnýmu, jeho tupé sebelitování a utápění se v chlastu mě spíš přišlo trapné, autor si asi trošku vzpomněl na Bukowského a chtěl se v některých zbytečných odstavcích hrabat mozku ochlasty. Inu dobrá. Moje první knížka od tohoto autora, ale dám mu ještě šanci, potřebuji se dopracovat postupně k Sněhulákovi.

27.07.2016 2 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Byla to láska na první pohled, tak bych popsala vztah k tvorbě Ch. Bukowského. Další skvělá kniha do sbírky, nedoporučuji jemnocitným povahám, jako celou tvorbu Bukowského.

03.11.2015 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Oooo můj božeee, děkuji za další díl. Tak mě to bavilo, dlouho jsme čekali. Tohle téma, co si vybrali se opravdu děje. Bylo to parádní, hlavně dějová linka obětí mě neskutečně bavila. ALE TAK MI CHYBĚLA SAGA. VRAŤ SE! Ta by se tam hodila, moc. Strašně jsem si pošušňala. Chtěla bych zase, bylo mi líto, že jsem to dočetla.

04.11.2020 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Autorka mi slušně zamotala hlavu, podle mě nedosahuje určitých stropů jako autorka Zmizelé. Ale... Kde je psáno, že se musíme s každým knižním hrdinou ztotožnit. Jsme přece jenom bytosti chybující a lidské. Zápletka se mi líbila, stejně tak všechny postavičky. To je život, to je realita.. Občas nechceme ani vnímat kolik psychoušů se kolem nás mihne..

22.08.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Námět luxusní, vrah precizní (opět jsem na to došla brzy, možná jsem toho v tomhle žánru četla i viděla až příliš). Nejvíc se mi líbila asi pásáž o životě záporáka. Bylo to konečně výborně propracovaný i závěr měl koule, uff. Nesbo si to u mě tímto svou reputaci zachránil.

27.07.2016 3 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

V jedné alternativní školičce mi doporučili, abych si přečetla tuto knížčku jako předlohu k výchově a vzdělávání. Byla jsem zvědavá, sama jsem byla vychována tvrdší rukou a hrubším hlasem, ale k dětem se chovám podle nejlepšího svědomí, tak aby neměly stejně škaredé vzpomínky na školičku jako já. No a beru to jako spíše inspiraci, více než bibli výchovy. Ono každé dítě je jiná originální bytost a ke každému se dostává jinou cestou. Na někoho platí více bububu než domlouvání, ony ty dětičky jsou totiž daleko chytřejší než si občas dospělí myslí a lehce se dopracujeme k manipulaci z jejich strany, kdy někdy nevědomky i vědomky se baví nad loutkařením svých vlastních rodičů a ti pak pod nitkami svých dětiček tancují jak chtějí.

30.03.2016 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Dovoluji si napsat menší recenzi - tento román není toliko erotický jak se traduje, čekala jsem větší terno, nebo víc perverznosti. Takže nazývat jej erotickým mi přijde krajně nevhodné, spíše romantický by pasovalo lépe. Klasika, dva lidé, co se do sebe bláznivě zamilují a hlavní hrdinka je naivní, nevinná a okamžitě se poddá hlavnímu hrdinovi, kde je nějaký boj?? Ale za to Christian Grey je o něco sympatičtější a autorka si přece jenom dala větší práci s jeho profilem, takže to čtu hlavně kvůli němu, co z toho vyleze na povrch, na každé druhé stránce je nějaké milískování, ale uniká mi jakási jiskra toho příběhu, přirovnala bych to ke Stmívání, ano. A to že má být trilogie mě překvapuje, protože mě zajímá co dál chce autorka rozepisovat, ale je fakt že na padesáti stránkách rozebírá neustále v některých kapitolách to samé stále dokola. Na druhou stranu je to pohodové čtení, ale ne knížka kterou bych zhltala za jeden večer, aspoň jsem si ujasnila, že skvělá reklama dokáže zahýbat se vším.

19.02.2013 2 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Nesnáším je :D a přesto se snažím prokousávat zbytkem série.

26.07.2021 2 z 5

Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Maličkosti, na které byste při výchově dětí neměli zapomínat Jiří Halda

Mám pana Jiřího moc ráda, je to člověk který promlouvá k rodičům velmi jasně, věcně a zajímavě. Samozřejmě s některými věcmi úplně nesouhlasím, ale to je právě ta originalita každého z nás. Doporučuji všem, co se chtějí něco zajímavého dozvědět, něco třeba vysvětlit a podívat se na různou problematiku rodičovství a sourozeneckých vztahů z jiného úhlu. Pan Halda u jedné přednášky zmiňoval, že se chystá napsat druhý díl, moc se těším!

26.07.2021 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Z celé série je to moje nejoblíbenější knížka. Námět perfektní a k zamyšlení, ono to není daleko od reality všechního dne, jak to asi funguje, když je člověk odkojen na pocitu moci s příměsí bohatství.

18.06.2017 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Námět je originálně neoriginální, ale 100% zábavný. Skvělá záporná "svině," mě donutila fakticky ji nenávidět a přát ji všechno špatné. S hlavními hrdiny jsem po hlavě vnikla do příběhu a nechala se unášet historií jedné ženy, která podle mě nebyla zas až tak nevinná, ale fakt, že si tyhle odporný věci nezasloužila. OPĚT DOPORUČUJI. Ať žije Carl a jeho neposedná banda :)

06.01.2017 5 z 5