Jíťa512 Jíťa512 komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Stále aktuální příběh, na který čtenář rozhodně nezapomene. Měl snad autor schopnost vidět do budoucnosti?

09.05.2017 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

V sedmnácti letech, když jsem to četla poprvé, bych hodnotila plným počtem hvězdiček. Dnes mi to milostné vzdychání v Paříži během války tak úžasné nepřišlo.

24.11.2021 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pokud hledáte knihu, při které Vám bude běhat mráz po zádech, sáhněte po Trhlině.

21.01.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha, ke které se vracet nebudu - příliš technických pasáží (nuda) a pár úsměvných hlášek - to je málo, aby se mi kniha líbila.

19.04.2017 1 z 5

Překvapilo mě tak vysoké hodnocení u této knížky. Příběh je nepravděpodobný navíc s nesympatickou hlavní hrdinkou, která se chovala nelogicky (Nesnáší Rusy a bojí se jich, ale nakupovat k nim chodí, v noci jde sama! z bálu lesem domů). Nechápu její jednání, které předcházelo jejímu uvěznění. Proč nezavolala policii? Vůbec neřešila, že zničila život i někomu jinému, vždyť za to přece "mohli Rusáci". Jednu * dávám navíc za pěknou obálku.

04.09.2022 3 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Konečně thriller z českého prostředí, který může směle konkurovat zahraničním titulům. Super.

08.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Pro mě trochu zklamání. Tím netvrdím, že nestojí za přečtení, ale nenaplnilo se moje očekávání výjimečné knihy, kterou bych musela mít doma v knihovně.

18.08.2017 3 z 5

Skála Skála Peter May

Byla jsem mile překvapena, očekávala jsem jen další knihu z řady detektivek. Bravurně napsaná kniha, vůbec mi nevadilo, že vyšetřování vraždy je v knize v pozadí. Skvělé vylíčení postav a drsných podmínek na ostrově.

10.03.2017 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Velmi povedená kniha, příběh o přátelství, lidskosti i lásce za 2. světové války. Byla jsem moc ráda, že autorka nesklouzla s vyprávěním do červené knihovny.

30.09.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Docela čtivý příběh, jen mi vadilo velké množství jmen a to, že v uspěchaném konci ne všechno bylo vysvětleno.

30.11.2017 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Báječná kniha... Oveho hláška - vy nejste úplně neschopná - nemá chybu.

03.02.2017 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Nebylo to špatné, ale potvrdilo se mi, že někdy méně znamená více... v Trhlině "nechutnosti" nebyly a líbila se mi víc. Závěr byl pro mě šokující, takové popření toho, co bylo předtím napsáno.

02.02.2018 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Již pátá skvělá Bergmanovka, těžko říct, která je nejlepší.

23.09.2017 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Skvělý, originální, čtivý příběh plný zvratů. Doporučuju.

08.04.2019 5 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

První část knihy byla pro mě zdlouhavá, k žádné postavě jsem nepocítila sympatie. Druhá část byla o moc lepší, akční, pro mě příjemné překvapení, proto si přečtu i Pokrevní sestru.

17.09.2018 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Úsměvné čtení, krátké kapitoly, hodí se na cesty. Nejvíce ocení ti, kteří mají zkušenosti s malými dětmi, bezvadná je kapitola o hovínkách.

27.11.2017

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi až tolik nelíbila, asi to bylo tím, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická. Od autorky jsem četla lepší knihy.

01.06.2017 3 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Zábavná hra, která nikdy nezestárne.

30.04.2017 4 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Joseph Finder

Průměrná kniha, která se sice dobře četla, ale mě příběh nezaujal. Od bestselleru očekávám víc.

19.04.2022 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Oddechové čtení. Jen přemýšlím, která z Tomových "žen" byla větší potvora.

29.03.2018 4 z 5