jirka9453 jirka9453 komentáře u knih

Bez přetvářky Bez přetvářky Rod Jackson-Paris

Četl jsem poprvé někdy před deseti, možná dvanácti lety - a chytilo mě za srdce. Rozhodně by si jí měl přečíst ten, kdo má obavy z coming-outu - znám pár lidí, které nakopla - dodala jim sebevědomí a odvahu - že mohou žít veřejně, že nedělají nic neodpustitelného. Naštěstí to vypadá, že se doba mění a vnímání problematiky s ní - ale v knihovně mi zůstala.

William a Kate William a Kate James Clench

Chvíli jsem zvažoval i Doporučuji, ale nakonec ne... knihu jsem si pořídil v době kolem svatby Kate a Williama - ano, i mě to chytlo :-) - a fotografická část i celkový layout knihy je bezva. Obsah zavání bulvárem, což se ale u knih o Windsorech stává často - jako vzpomínka na svatbu fajn, zvláště když máte příbuzné v Anglii, teta z ní byla paf - ale jinak už se k ní nevracím.

17.05.2020 3 z 5

Diana - Příběh Diana - Příběh Tina Brown

Mňo... co říct. Čekal jsem knihu o životě Diany, kterou považuji za zajímavou osobnost. Dostal jsem bichli, která se tváří, že to je přesně to, co nabízí. Není. Přijde mi, že autorka těží celou knihu z jednoho jediného. Bulvár. Jméno lady Di. A to je na kvalitní četbu sakra málo...

17.05.2020 2 z 5

Prokletí rodu Windsorů Prokletí rodu Windsorů Ulrike Grunewald

Za mě trochu bulvárním stylem psaná kniha, která má ale alespoň co nabídnout tomu, kdo se chce dozvědět něco o britské královské rodině - bonusem jsou kvalitní fotomateriály. Pro základní info o Windsorech celkem dobrá volba.

17.05.2020 3 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Krásný výbor z díla Tolkiena a pohled do dějin Prvního věku.

Životopis jógina Životopis jógina Paramhansa Jógánanda

Náš svět i my sami v sobě skrýváme mnohem více, než sami možná tušime. Životopis jógína je toho důkazem - upřímné vyprávění od srdce o hledání cesty, u kterého při čtení nejednou pocítíte ono pověstné “cvak” a uvidíte paralelu s Vašimi myšlenkami i děním kolem Vás. Alespoň jednou by si jí měl přečíst každý, kdo chce vidět...

17.05.2020 5 z 5

Krásná kniha plná zajímavých dobrodružství, kterou pan Tolkien vymyslel svým dětem - a kdoví, zda tehdy tušil, jak moc tato výprava jednoho hobita a houfu trpaslíků rozhýbe spád světa... Přečtěte si, nesmí minout žádný Tolkienovec.

Netvoři a kritikové Netvoři a kritikové J. R. R. Tolkien

Jak už tady říkají ostatní - od této knihy nečekejte další výpravu do Středozemě. Jedná se o soubor esejí a studií učence a filologa, kterým pan Tolkien byl. Studijní materiál výborný a vhled do mysli autora skvělý. Rozhodně doporučuji všem, kteří chtějí o panu profesorovi vědět více a zajímá je i jeho obor.

Nedokončené příběhy Nedokončené příběhy J. R. R. Tolkien

Povinnost pro Tolkienovce. Dozvíte se mnoho dodatků a poznámek ke známým příběhům, obsahuje úpravy a komentáře, které se, troufám si říct, jinde nedozvíte - a pokud Mistrovu práci tak jako já máte v srdci, nesmíte tento kousek opomenout.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Wow. Wow wow wow. To byl tedy kus práce. Opravdu hluboké díky Christopherovi Tolkienovi, že tyto skvosty uspořádal a nenechal je zapadnout do prachu dějin. První část knihy o stvoření světa mi dala trochu zabrat a celkově děj knihy je opravdu propletencem dějin a mýtů. pro někoho tak může být jeho četba až přehnaně složitá. Já jí ale doporučuji, protože jde o silný stavební kámen celé mytologie a rozhodně stojí za to vytrvat, pokud Vás místy něco láká knihu odložit. Klenot ve sbírce o Středozemi.

Tolkien: Na březích Středozemě Tolkien: Na březích Středozemě Vincent Ferré

Jako Tolkienovci mi kniha nesměla chybět - aspoň jsem si to myslel, když jsem po ní v regále sáhl. Ne že bych toho přímo litoval, ale měl jsem strávit více času tím, že obsah knížky aspoň zevrubně prozkoumám. Zajímavá studie, ale zpracování je opravdu vcelku dost nepřehledné, nejlépe mít u čtení všechny knihy po ruce - a připravte se na to, že z některých rozborů byste z fleku vyslali autora do Mordoru. Nechám pouze hodnocení za snahu a oblibu žánru. Bohužel nic, co bych vytahoval z knihovny dnes a denně.

17.05.2020 2 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Dan Brown i bez Langdona střihne skvělé čtení se zvraty, které nečekáte, rozhodně důstojný kus autorské práce se zaslouženými pěti hvězdami. Berte a čtěte!

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Legendární sága pokračuje ve stejně strhujícím a nezapomenutelném tempu. Hluboká poklona představivosti pana Tolkiena.

Počátek Počátek Dan Brown

Souhlas s tím, že Počátek má nejblíže ke sci-fi, když si srovnám autorovu tvorbu. Už jsem samozřejmě věděl, co zhruba se dá od formátu Dana Browna očekávat, ale protože mám rád historii a tajemno, byl jsem zvědav, co Langdona potká tentokrát. A že to autor vzal opravdu zgruntu, to musím uznat. Knížka za mě super, ale když si jí vezmete jako četbu na dovolenou jako jedinou a tudíž JÍ čtete dvakrát za sebou... i tak si přečtěte§

Inferno Inferno Dan Brown

Inferno jsem netrpělivě očekával a málem jsem ohryzával pult v knihkupectví, když jsem se dozvěděl někdy v lednu, že budu čekat až do třetího kvartálu roku. Teď už je to pár let, co jsem Inferno dočetl, a ano, souhlasím s tím, že Brown má jednu hlavní kostru, podle které jede, ale i teď ukázal, že tu kostru umí obalit napětím, rozborem umění a dějinami tak dobře, že Vás to zase sakra bude bavit! Doporučuji!

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

I mě trvalo, než jsem se do Symbolu prokousal. Samozřejmě, že Brown je záruka kvalitního děje se zajímavými linkami, rozhodně bych jí osobně nehodnotil jako odpad. Ale tentokrát, vlastně netuším, čím to bylo, mi to nastartování se do pravého "Brown-módu" trvalo podstatně dýl než u Andělů a Šifry. Ale přečtení rozhodně nelituji a počítám s návratem ke knize.

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Esence umění Dana Browna vyšperkovaná na maximum, dnes už legendární postava zde poprvé na scéně, všechno sedí, hraje, klape.... prostě si to přečtěte!

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Stejně jako jsem už zaregistroval v komentářích od ostatních, i mojí prvotinou od Browna byla Šifra. Koupil jsem jí v období vlhkého sychravého podzimu a byla mi skvělou společnicí na tyto nehezké dny. Zhltnuto jedním dechem, příběh špička, zvraty nečekané a nová láska k autorovi byla na světě. Doporučuji!

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Kouzelný příběh provázející mě od dětství. Literární poklad, který mě nadchl v dětství - a po mnoha letech v dospělosti mě pohltil úplně stejně. Poklona umění pana Endeho.

15.05.2020 5 z 5

Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Hvězdné příběhy Čtyřlístku: 1993-1995 Ljuba Štíplová

Opět netřeba nic dodávat. Pět hvězd :)

15.05.2020 5 z 5