jirka9453 jirka9453 komentáře u knih

Zlaté příběhy Čtyřlístku: 1992-1993 Zlaté příběhy Čtyřlístku: 1992-1993 Ljuba Štíplová

Jubilejní desátá kniha, skvělé příběhy a nádherné zpracování.

15.05.2020 5 z 5

Věčné příběhy Čtyřlístku: 1990-1992 Věčné příběhy Čtyřlístku: 1990-1992 Ljuba Štíplová

V tomto souboru jsou příběhy, které mají letos kulatiny - a jsou kouzelné!

15.05.2020 5 z 5

Nádherné příběhy Čtyřlístku: 1987-1989 Nádherné příběhy Čtyřlístku: 1987-1989 Ljuba Štíplová

Nádherný soubor naši komiksové legendy má v každé knize pořád co nabídnout a ani teď se na tom nezměnilo zhola nic. Majstrštyk.

15.05.2020 5 z 5

Úžasné příběhy Čtyřlístku: 1984-1987 Úžasné příběhy Čtyřlístku: 1984-1987 Ljuba Štíplová

Perfektní, perfektní, perfektní :)

15.05.2020 5 z 5

Veselé příběhy Čtyřlístku: 1982-1984 Veselé příběhy Čtyřlístku: 1982-1984 Ljuba Štíplová

Nezapomenutelní hrdinové a kouzelné příběhy.

15.05.2020 5 z 5

Skvělé příběhy Čtyřlístku: 1976-1979 Skvělé příběhy Čtyřlístku: 1976-1979 Ljuba Štíplová

Název knížky říká naprosto vše :)

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Jak tady čtu komentáře ostatních, dvojka se nezbavila rozporuplnosti v dojmech, které “v éteru” nechala jednička. Já osobně jsem si děj hodně užil, knížka mě bavila a měla pro mě fajn švih už od začátku, asi i kvůli tomu, že seznámeni se světem Podivných máme za sebou a jede se ve známých vlnách. A k tomu svět neomezený až tolik jednou smyčkou - i když mi to u první knihy nevadilo - plus nečekané momenty a zvraty. Hurá na trojku!

10.05.2020 5 z 5

O knize jsem věděl už dříve, než se mi dostala do rukou. Byl jsem trochu rozpačitý, jestli se do ní vůbec pouštět... asi i proto, že v hodně komentářích byly názory rozporuplné a navíc mě mátlo, že někde se knížka řadila k dětské literatuře a naše knihkupectví třeba jí řadilo k dospělé.

Nakonec jsem jí šanci dal. Začátek krásně navodil atmosféru tísnivosti, ale celkově rozjezd i na můj vkus docela trval, jak už tady zaznělo i od jiných. Za to jsem se rozhodl dát hvězdu dolů. Jakmile ale přešel rozpačitý a zdlouhavý start, svět mě vtáhl s neotřelý nápad knihy proložené starými fotkami, zapadající mozaika obrazu a děje a i jednotlivé postavy. Aktuálně už pomalu finišuji dvojku, která má grády od startu - a jednička je důstojým základem, bez kterého by moje knihovna nebyla kompletní

09.05.2020 4 z 5

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Po přečtení jsem se do kultury kolem Indie zamiloval ještě víc. Krásné, lehké čtení provoněné exotikou a vůní kořeni :)

02.05.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Je k neuvěření, v jaké blízkosti míst, kde se Šikmý kostel odehrává, mnozí žijeme, že těmi místy často projíždíme, aniž bychom jen tušili, jak výstavné město v dnes pustých místech stálo...

Jsem teprve v polovině knihy a přesto už teď vnímám zde rozehrané osudy a události a jsem si jistý, že na ona místa už nikdy nebudu pohlížet stejně. Hluboce se skláním před prací autorky a jsem vděčný tomu, co ve své knize nenechala upadnout v zapomnění.

Každý z nás z okolí Karvinska by si měl Šikmý kostel nejen přečíst, aie i zapamatovat zamlčenou historii, kterou vypráví. Už teď se nemohu dočkat dalších řádků - a pokračování kroniky již neexistujícího města.

05.03.2020 5 z 5

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

Útlá, kouzelná knížka se silným příběhem a silnou myšlenkou, kterou ve Vás po přečtení nechá. Krásná.

16.02.2020 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Epické zakončení jedinečné fantasy ságy, mistrovské dílo prověřené generacemi.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Legendární sága pokračuje ve stejně strhujícím a nezapomenutelném tempu. Hluboká poklona představivosti pana Tolkiena.

06.02.2020

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Legendární svět, legendární kniha, nezapomenutelný svět, nesmrtelný autor. Není co dodat.

Babička Babička Božena Němcová

Jedna z nejkrásnějších knih české literatury, která by měla určitě být v každé knihovně. Upřímně mě udivuje, že má tady na DK hodnocení jen v této výši... je to nesmrtelná klasika, která mě provází už od dětství a v mém srdci má trvalé místo.

Tomb Raider: Archivy S.4 Tomb Raider: Archivy S.4 Dan Jurgens

Poslední soubor komiksů Lary Croft uzavírá těmi příběhy, které stojí \"mimo hlavní sérii\" - naplnily to, co jsem očekával, pobavily i nostalgicky zahřály u srdce otrlého tombraideristu. Klasika v povedeném vydání, díky kterému má i český fanoušek kus do sbírky, na který se může právem těšit pokaždé, když dostane chuť na dobrodružství po boku Lary Croft.

Tomb Raider: Archivy S.3 Tomb Raider: Archivy S.3 James Bonny

I ve třetí knize se můžeme dočkat dobrodružství hodných právě a jen Lary Croft. Opět souhlaa s komentáři ostatních, rozhodně bych přirovnal více k první knize, leč - nelze nevlastnit, máte-li Laru Croft v oblibě.

Tomb Raider: Archivy S.2 Tomb Raider: Archivy S.2 Dan Jurgens

Série komiksů pokračuje druhou knihou a i přes některé zde zmíněné nešvary mě opět bavila a rozhodně má v mé knihovně čestné místo.

Tomb Raider: Archivy S.1 Tomb Raider: Archivy S.1 Dan Jurgens

Nesmrtelná videoherní série, kterou proslavila první ženská hrdinka videoher vůbec, ve špičkovém provedení a překladu. První kniha představuje komiksový svět Tomb Raidera, který by si žádný milovník série, ale i kvalitního komiksu, rozhodně neměl nechat ujít.

02.02.2020 5 z 5

Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Tomb Raider: Legenda o Medusině masce Dan Jurgens

Skvělé zpracování legendární počítačové série od mistrů komiksu. Dlouhá léta mě mrzelo, že u nás vyšla pouze první kniha z celé řady těchto souborů... naštěstí vyšly Archivy a splnily mi tak mnohem více, protože jejich zpracování roky čekání vynahradilo na výbornou :-)