Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Dvojí život Dvojí život Jeannette Angell

Průměrná, trochu útěk z nudy

15.02.2016 3 z 5

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Čte se to dobře, ale musí se to hrozně zažívat. Mladá a blbá. Vrátila se a nikdo si z ní na zadek nesednul, naivní děvče.

09.02.2016 3 z 5

Život dítěte Život dítěte Kateřina Janouchová

Dneska se každá informace o těhotenství, porodu i dítěti najde na internetu, ale knížka je moc dobře psaná a myslím, že si v ní každá maminka ráda zalistuje. Kupovala jsem jí jako dárek a potěšila

04.02.2016 5 z 5

Klasické české hry pro kluky a holky Klasické české hry pro kluky a holky neznámý - neuveden

Pěkné vzpomínky na moje dětství

13.01.2016 5 z 5

Poutníci Poutníci Nadine Gordimer

Knížku jsem dočetla, ale než jsem se do ní začetla, trvalo půl knížky. Moc mě neuchvátila a asi ani v mé paměti nezůstane.

14.12.2015 3 z 5

Pro úsměv dítěte Pro úsměv dítěte Gina French

Přečetla jsem dost knížek na toto téma, ale tato nebyla ta, která by v mé mysli dlouho zůstala.

27.12.2017 3 z 5

Vyšehradští jezdci Vyšehradští jezdci Stanislav Beran

Tři povídky, které spolu zdánlivě nemají žádnou souvislost a přece se spolu prolínají. Čekala jsem něco jiného, ale dalo se to číst, i když žádný trhák to není

29.08.2017 3 z 5

O čem ženy mlčí O čem ženy mlčí * antologie

Takové rychlé čtení na jedno odpoledne, když venku prší. Neuchvátí, ale ani neunudí.

27.07.2017 3 z 5

V zemi neviditelných žen V zemi neviditelných žen Qanta A. Ahmed

Knížkou jsem se těžko prokousávala, je hodně podrobně popisovaná,místy nudná, ale dost informací k přemýšlení. Buďme rádi, že žijeme ve svobodné zemi bez náboženských problémů.

13.06.2017 3 z 5

Zadržte Hanku Tuzarovou Zadržte Hanku Tuzarovou Bohumír Fiala

V dětství mi tuto knížku dala moje máma. Lehce připomínala naší rodinu, jen konec byl jiný a ne románový.

23.02.2017 4 z 5

Fidel a Julie Fidel a Julie Lucie O´Buková

Knížku jsem dočetla,ale divim se, že tuto slátaninu vůbec někdo vydal. Já jí měla půjčenou z knihovny, ale koupit si jí, tak jsem naštvaná. Vyhozené peníze.

21.02.2017 odpad!

Kurz diskrétní samohany Kurz diskrétní samohany Jana Divišová

Obsahově se mi knížka líbila. Její manžel s ní nejednal jako s rovnoceným partnerem, myslel, že když je ,,holka z východu,, tak bude poslušná každému jeho příkazu. Toho bych kopla do zadku já. Nebyla zrovna rodinný typ, ale určitě na to mělo vliv, že sama žila bez rodinného zázemí. Moc mě neseděl ten vulgární slovník, ale představoval jen její myšlenky a někdy tak prostě přemýšlíme i když to neříkáme zrovna nahlas. Konec je zase cesta do nejistoty a snaha odejít ze samoty.

21.02.2017 3 z 5

Láska po kapkách Láska po kapkách Jitka Prokšová

Někde na koupališti u vody je to dobré čtení. Takový běžný život, nic strhujícího, asi za chvilku nebudu vědět o čem knížka byla

07.02.2017 3 z 5

Kábulské vlaštovky Kábulské vlaštovky Yasmina Khadra (p)

Nedoporučuji. Silný milostný příběh je silná nuda. Ztráta času, knížku jsem odložila a nedočetla.

29.01.2017 odpad!

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Knížka je k zamyšlení, ale díky recenzím jsem čekala víc. Zajímavá povídka k zamyšlení.

21.01.2017 3 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

A tuto zrůdu ještě hodně lidí obdivuje. Škoda jen, že jeho smrt byla příliš rychlá

16.01.2017 4 z 5

Paměti pražského kata Paměti pražského kata Vladimír Šindelář

Kniha se četla dobře. Příběh vraždy hodináře v Braníku mně vyprávěla moje babička, která se s rodinou osobně stýkala a měla u hodináře v opravě staré hodiny, které viděly vraždu, jak říkala. Dřevěné hodiny jsou v naší rodině stále, ale potřebovaly by opravit, nejdou.

20.11.2016

Balkon k nakousnutí Balkon k nakousnutí Alex Mitchell

Hezká inspirace, ale spíš pro velké terasy.

10.11.2016 3 z 5

Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Mamma mia! - Na mateřské s trojčaty Jackie Clune

Líbí se mi, že autorce nechyběl humor ani ve vážné situaci. Pro mne to bylo odpočinkové čtení.

23.08.2016 4 z 5

Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Z lesa i ze zahrady od jara do zimy Dagmar Lánská

Knížku měli za 5,- kč v antikvariatu, tak jsem si jí koupila. Je to víc jako kuchařka, ale něco se tam můžeme dočíst i o bylinkách, jejich použití na zdraví a v kosmetice. Na dnešní dobu už je dost zastaralá.

23.08.2016 3 z 5