O čem ženy mlčí

Další soubor edice Česká povídka.

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175214/o-cem-zeny-mlci-175214.jpg 3.355
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Listen

hellena1523

Zatím nejhorší z této jinak moc povedené edice, kterou jsem četla...Sem tam hezká myšlenka, ale jako celek je to slabota...bohužel.

JanaJane
09.07.2016

Očekávala jsem od knížky mnohem víc. Stále jsem čekala tu perlu, kvůli které to stojí za to číst. Bohužel, žádné WOW se nekonalo :-(

Brambu
08.07.2016

Ženy mlčí o mnoha věcech a tato sbírka povídek nám může napovědět, která ožehavá témata si ženy nechávají pro sebe... Pro mne trošku slabší kousek, ale ještě to s těmito knížečky nevzdávám!

GreenMagritte
29.06.2016

Povídka od Petry Soukupové Možná zítra se mi líbila nejvíc. Vnitřní monolog ženy, která očekává druhé dítě a zvažuje, zda je na jeho příchod vůbec připravena, je mistrným nahlédnutím do ženských a mateřských pocitů. Střet toho, co od ženy očekává okolí a toho, jak vnímá samu sebe, není zrovna tím, jak si společnost představuje ženu, kterou nenaplňuje nic jiného než starost o děti. Postava Karolíny odhaluje vnitřní uvědomění mnohých žen, které poznávají, že jejich život se narozením dítěte automaticky nenaplňuje. Pocity frustrace a vnitřní vyčerpanosti z neustálé starosti o domácnost a děti, výčitky svědomí, zda je vychovávají dobře, jakož i jistá odevzdanost jejich roli je zde upřímně popsána navzdory společenskému stereotypu ve vnímání ženy-matky.

niknikita
08.09.2015

Krátké a docela příjemné setkání s tvorbou současných autorů. Každý jinak a osobitě vypovídá něco o české povaze a našich myšlenkových pochodech. Taková malá písmenková jedohubka.

mimidra
03.03.2014

Některé z povídek byly zajímavé, ale celkově mě kniha nijak neuchvátila.

evelinaevelina
14.12.2013

Knížečka vhodná do vlaku či podobně, četba kratinkých povídek nezabere moc času. Některá z povídek vás osloví více (mě Tučková, Moník či Šindelka) jiná méně, ale můžete zde získat podnět od některého z autorů si přečíst něco dalšího.
Mě osobně překvapila povídka Marka Epsteina (možná i proto, že nedávno jsem shlédla Ve stínu, kde psal scénář).

Autoři knihy

Petr Šabach