jindrusa jindrusa komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nemám slov, jdu sáhnout po třetí knize, tahle druhá mně strhla možná ještě víc než první díl.

11.05.2015 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Napínavý příběh, který donutí k zamyšlení. Falešné léky pro mne osobně bohužel nejsou novinkou, ale i tak mně děsí představa korupce a chamtivosti na nejvyšších místech a ještě hůř chamtivost lékařů, jako těch kteří složili přísahu, že budou životy zachraňovat. ..(což jako člověk z oboru nepochopím, nevím, co by mně k něčemu takovému dokázalo přinutit.)
a nejzranitelnější jsou bohužel rozvojové země, kde nefunguje skoro nic (korupce, bída, vážné choroby, nevzdělanost,...) Pro výrobce padělků ideální příležitost ...Tenhle boj bude bohužel ještě hodně na dlouho.
Myslím, že se autorka zhostila tématu se ctí a jsem ráda, že ho otevřela, protože o spousta lidí i v odborném světe, o něm nemá ani potuchy. Za mně tedy právem plných 5*

23.09.2017 5 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

B. Woodová opět nezklamala, příběh zase z jiné části světa, přesto krásný a poutavý jako její ostatní knihy!!!

25.06.2015 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Napsáno čtivě, nicméně nechápu hlavní "hrdinku". Je to pořád dokola, Evropanka se zamiluje slepě do Araba, nejdřív pohádka, pak horor, a buď musí skoro zabít jí nebo děti, aby to řešila....

18.01.2019 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Dech beroucí příběh, a podle skutečnosti.

16.03.2017 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Stejný brak jako ty předchozí, erotický romány mi nevadí, ale tohle je fakt blábol o ničem.

05.04.2016 1 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ano, není to Larsson, ale rozhodně se nemá autor za co stydět!!! Sakra dobrý!!! A jelikož mně docela mrzelo, že jsem trilogii dočetla a přitom vybízela k pokračování, tak jsem ráda, že si někdo na pokračování troufl a opět přivedl zpět mé oblíbené postavy. Doufám, že bude i další pokračování!

14.09.2015 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Po letech jsem se ráda ke knize vrátila, nevím, zda je to tím, že jsem sama lékař, ale přijde mi zkrátka dokonalá!! Určitě se k ní ráda někdy zas vrátím.

08.06.2015 5 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Kniha se nakonec pěkně rozjela a moc se mi líbila.

22.04.2019 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Zas ten konec.....evidentně příprava na další díl. ..

16.04.2018 4 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Skvělé, nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout!!!

06.09.2017 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Jo Nesbo je prostě geniální. 2x jsem myslela, že jsem odhalila vraha a 2x mně vyvedl z omylu. Už se těším na další díl s H.Holem.

11.07.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Po 20 letech jsem si s chutí přečetla ságu o Zaklínači.

03.02.2017

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Moc pěkně a poutavě napsané, určitě si přečtu i další díly.

08.01.2016 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Asi jsem od knihy očekávala víc, než mi dokázala nabídnout. Ovlivněna všemi komentáři jsem čekala příběh, který mně strhne. Bohužel se tak nestalo. Samotný příběh Sofie je silný, ale vyprávění Stinga mi přišlo chvílemi dost nudné..Četla jsem podstatně lepší knihy. Hodnotím 3 z 5.

07.09.2015 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nevíte, kdy má vyjít u nás?

08.04.2015 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Už se těším na další díl.

09.03.2014 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Super rozjezd, ke konci možná až moc zdlouhavé, konec předvídatelný. Zatím nejlepší ze série pro mně zůstává Inferno.

14.03.2018 4 z 5

Jantarové dědictví Jantarové dědictví Heidi Rehn

Sice o něco slabší než předchozí díly, ale přesto se líbilo.

31.12.2017 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Poutavé, čtivé, ostatně jako všechny knihy autora. Ale ten konec! Nevím, zda byl úmyslný nebo ještě bude pokračování.

15.06.2017 5 z 5