ji7967 ji7967 komentáře u knih

Tovaryšstvo Ježíšovo Tovaryšstvo Ježíšovo Jiří Šotola

Nádherná kniha. Po mnoha současných knihách, které se čtou s lehkostí a to i proto, že jsou napsány poměrně jednoduše a člověk se nemusí příliš soustředit ani nadmíru přemýšlet, je tohle balzám. Úchvatná čeština, dopilovaná, famózní. Velmi silná ženská otázka, která se prolíná s ještě silnější otázkou náboženství. Bravurní vykreslení doby, "zblbnutí" řádem i to, jak lidé chtějí věřit, chtějí ze své podstaty dělat dobro a pak stačí pár vyšších panáků z řádu..... Zpočátku se čte poměrně těžce, pak se zamilujete a kniha vás nepustí a člověka obohatí. Řadím mezi knihy, které si člověk MUSÍ přečíst než zemře.

26.10.2016 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Protože je to kniha pro mládež, je jasné, že byl vybrán jazyk takový, aby se lehce četla a byla dětem srozumitelná. Ale musím říct, že jsem si ji užila i já...a to dítě ani mládež už nějaký pátek nejsem :) Myšlenka je hodně silná, hodně zajímavá. Chvíli jsem cítila závan komunistických let, chvíli beznaděj, chvíli vztek...ale i chvilkami myšlenku, že by to takhle mohlo fungovat (to ale fakt jen chvilkami :-) Doporučuji přečíst v jakémkoliv věku. Po knize dávám film...uvidíme..

06.05.2016 4 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Poměrně dlouho jsem se rozhodovala, zda si tuto knihu přečíst - a to jen z důvodů některých komentářů tady. Ale protože jsem četla další dvě knihy autorky a byly skvělé, napínavé a výborně napsané, pustila jsem komentáře k vodě a šla do toho. Určitě doporučuji číst až po přečtení knihy Už mě vidíš? aby čtenář měl víc informací o vztahu Lacey a Marka. Za mě skvělá, napínavá kniha a dobrá detektivka. Stejně jako ostatní od této autorky.

23.01.2016 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Přečetla jsem ji za den a půl..což mluví za vše. Je strašidelná, výborně napsaná a rozhodně ne zrovna předvídatelná... Doporučuji, stejně jako Obětinu od stejné autorky.

26.12.2015 5 z 5

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Wow...kniha napínavá od začátku do konce..je to ten druh knihy, od které se prostě nemůžete odlepit, na kterou se celý den těšíte, při čtení jste napnutí jako struna a i když si pořád říkáte "jo, takže to bude takhle, to je jasný"..nakonec je všechno úplně jinak! Výborná detektivka, mohu jen doporučit.

05.10.2015 5 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Na start dobrý...trochu moc "americky" pojaté...ale takové to nakopnutí rozhodně výborné!

28.09.2015 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Skvělá kniha plná mouder, ponaučení, zamyšlení a pravdy.. Čte se lehce, rychle a přitom chytne za srdce a dá přemýšlet a člověk má chuť konečně všechno změnit! Doporučuju přečíst každému.

23.09.2015 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Autor ani kniha opět nezklamali. Doporučuji, pokud na sobě chcete pracovat a třeba i přijít na pár věcí dřív, než sami plynutím života (a třeba o to pak bude ten váš život dřív lepší a hezčí).

12.01.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Až na pár (opravdu jen pár) poměrně vtipně napsaných historek je to jedna velká nuda a ztráta času i peněz... Ideální fakt jen jako blog na webu.

30.12.2017 2 z 5

Revoluce zevnitř Revoluce zevnitř Michael Neill

Je to kniha, která - pokud se poprvé setkáváte s "teorií", že vaše myšlenka a utváření reality pramení z toho, co si myslíte a jak to prožíváte - vás asi nadchne. Ale pokud se takovými tématy už nějakou dobu zabýváte, pak neobsahuje nic objevného...a navíc napsáno je to nemastně-neslaně. Určitě na toto téma najdete více knih, lepších a čtivějších.

26.10.2017

Umělcova cesta Umělcova cesta Julia Cameron

Výborná, inspirativní

22.09.2017 4 z 5

Jóga - věda o duši Jóga - věda o duši Osho

Osho...jak je znám...je někdy hodně kontroverzní. Občas si při čtení člověk říká "sakra...a to je jako co?"...a čte se dál a najednou to dává smysl. Výborná kniha. Půjčená z knihovny, ale při první příležitosti si ji pořídím do výbavy své knihovny. Doporučuji.

07.09.2017 5 z 5

Občas se nemohu zbavit pocitu, že autorka je totálně posedlá uklízením (nebo spíše nakupováním a pak vyhazováním) a protože tomu zasvětila celý život, asi byl dobrý tah, že myšlenky a své "objevy" shrnula do knihy. Osobně jsem našla a inspirovala se v mnoha oblastech a fakt její rady fungují. Některé rady nejsou za mě příliš schopné života... většina však ano. Kdo se topí v papírech, knihách, oblečení a je mu líto vše staré vyhodit, určitě se v knize inspiruje. Doporučuji :-) i přesto, že mi vadí myšlenka stovky pytlů "odpadků", které by mohly být jiným užitečné (například staré oblečení, nebo nečtené knihy) - co s odpadem kniha neřeší. I když pravda... je to kniha o úklidu.

30.07.2017 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Ano, drsné. Ze života. Napsané čtivě, bez obalu. Asi dobré dát přečíst tomu, kdo začíná mít problém s alkoholem... Za mě první kniha od Formánka a rozhodně nezklamala.

29.07.2017 5 z 5

Hektorova cesta aneb hledání štěstí Hektorova cesta aneb hledání štěstí Francois Lelord

Tahle kniha je skvělá. Čte se lehce /no a co?/, čte se rychle a hlavně... pokud si chcete srovnat priority, nebo se prostě jen trochu zamyslet nad tím, co je štěstí a jak ho vlastně každý vnímá zcela jinak, tuhle knihu si přečtěte. A určitě se k ní i vracejte. Člověk poměrně rychle zapomíná co je v životě důležité a někdy (vlastně vždy) je to opravdu škoda...

24.07.2017 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Krásný příběh. Těším se na další čtení od této autorky.

05.04.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

I přesto, že jde o mou oblíbenou autorku, od které jsem přečetla všechny knihy, tato je pro mě určitým zklamáním. Ne, že by to nebyla dobrá a propracovaná detektivka... Možná mi jen nesedlo téma. Nicméně, pokud bych měla porovnávat s předešlými knihami, pak všechny lepší než tato. Pokud přemýšlíte o této knize, určitě doporučuji přečíst od první knihy, protože na sebe - co se vztahů hlavních hrdinů týká - navazují. Stála za to přečíst, ale asi se k ní jen tak nevrátím. Za mě 3,5*.

23.01.2017 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Fascinující, jak Dan Brown dokáže vše domyslet, napínat, vkládat realitu (a mnoho lidí si říká, jaké je to pěkné sci-fi)... Skvělá kniha. Uvidíme co film ;)

02.11.2016 4 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nečekaná kniha. A vlastně skvělá.

07.01.2016 5 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Přečteny všechny knihy od Tany. Je mistriní psychologie a její detektivky jsou prostě vynikající. Skvěle vykresluje postavy, čtenáře drží stále napnutého.. I přesto se mi tato kniha líbila ze všech autorčiných nejméně. I tak rozhodně doporučuji přečíst.

02.01.2016 4 z 5