Jerry H Jerry H komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Ale no jo, dávám pět. Po detektivkách od Chrise Cartera je tato kniha prakticky oddechovka, ale na druhou stranu vůbec ne špatná. Pěkně se čte, všechno do sebe logicky zapadá, Kim je taková nepřístupná (mě poměrně sympatická), čtenáře to nutí přemýšlet a jak to dopadne - to už si musíte dočíst.

21.08.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tak jsem ani nedoufal, že mě to tak vezme. O druhé světové válce jsem dost přečetl, ale toto bylo fakt silné. Když vám někdo bude od mala vštepovat nějakou ideologii, ať již náboženství nebo pak i nacismus, atd., a budete tomu věřit a jen plnit rozkazy, bez ohledu jaké jsou, co z vás asi tak může vyrůst.
Každopádně myslím, že mi tato kniha ještě dlouho zůstane v hlavě k přemýšlení.

21.01.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Rozhodně musím pochválit styl psaní, krásně se to četlo. Autor je opravdu vypravěč, ač se zde vlastně nic moc nedělo, je to poutavé a čtivé. A ten zbytek? No prostě Japončíci :-).

27.06.2023 4 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Výborné čtení, zajímavý námět i prostředí, kde se odehrává. Někdy jsem Enzovi trochu záviděl - to když pojidal ty dobroty a pil dobré víno. Jinak smrt šéfkuchaře vyřešil bravurně a těším se na jeho další případ.

07.05.2023 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Krásné čtení plné záhad, napětí, mystiky a symbolů, to prostě nemůže zklamat. Opět oceňuji autora, který musel sehnat obrovské množství informací, aby to mělo hlavu a patu a tak krásně se to četlo.

02.08.2022 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Tak román dočten byl jest. Krásně napsaná kniha jakousi to staroslovenštinou, bavilo mě to. No a co dodat? Klasika klasik, nej příběh Sherlocka a Watsona. Docela mi bylo líto všech těch postav, které bydlely v onom močále a "bařině". A pejska vlastně také.

07.03.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ze začátku jsem se nedokázal rozhodnout, jestli je to totální blbost nebo skoro geniální kniha. Nakonec zvítězila druhá varianta a to tím, že jsem byl prakticky vtažen do příběhu, prostě jsem to musel dočíst. Zajímavý názor autora na rok 2045 a vcelku i představitelné, že by to tak i mohlo být. Nicméně osobně bych tak žít nechtěl :-)

17.05.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Parádní detektivka, je tam zajímavý takový ten odtažitý vtipný černý humor Kim. Každopádně pro mě sympatický. Moc krásně se to čte. Jinak bych nechtěl vidět ty její předloktí, z těch různých příběhů musí mít ruce samou jizvu :-).

31.10.2021 5 z 5

Tak jsem ho konečně dočetl. Až na to, že to je pořádná bichle, je v ní obrovské množství moudra a to i v dnešní době. Co se týče povinné četby, tak bych se k ní také přikláněl, a když ne povinně, tak alespoň pro rady a rozumy v ní napsané.

30.01.2021 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota Ken Follett

Krásné napínavé čtení se spádem hned od začátku. V této době coronavirové i poměrně čtení aktuální. Akorát mi přišlo, že ten konec byl poměrně odfláknut. Rád bych se dozvěděl proč a a za jakým účelem chtěli ti překupníci vir dostat mezi lidi. No ale to se nejspíš nedozvím (můžu si domyslet:-)).

20.01.2021 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Tak parádní čtení, až z toho kolikrát mrazilo. Hlavně z toho popisovaného mučení. Autor je jednoznačně puntičkář a všechno je zde popsáno do detailů, čtenář opravdu neví jestli to je pravda nebo autorova fantazie. Ten začátek je poměrně zdlouhavý, ale vše je nahrazeno další částí. Jsem rád, že už Saddám není mezi živými, i když na světě je určitě mnoho dalších jemu podobných.

16.12.2019 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Tak zatím asi nej co jsem od něj četl, nevím sice kam na ty nápady chodí, ale jedině dobře, že mu přicházejí. Bylo to i umocněno, že jsem knihu četl při cestování, kdy jsem spal různě v přírodě, takže se mi krásně usínalo :-)

13.10.2018 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nadčasové dílo.

14.12.2023 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Na knihu jsem se dlouze chystal a rozhodně nelituji. Ve všeobecném povědomí je, jak hlavní postava dopadne a happyendem to opravdu nekončí. Nicméně stojí za popřemýšlet, co ho k tomu vedlo - čistě obecně chtěl být mimo systém a být v souladu s přírodou. Co se mu honilo hlavu, to ví do poslední chvíle jen on sám. Jeho život i když krátký, byl určitě zajímavý a svou stopu tu zanechal. RIP Chrisi.

07.02.2023 5 z 5

Idioti na plavbě kolem světa Idioti na plavbě kolem světa Ivan Orel

Neskutečný, neskutečný. Zážitků mají účastníci na stovky životů dopředu. Člověk žasne, když se dozví, kolik máme takových podobných Čechů, co něco dokázali a šli za svým snem hlava nehlava. Opravdu nemám slov, díky na super četbu.

21.12.2022 5 z 5

Takové pohodové čtení, chlapík běhá, u toho přemýšlí, co ho napadá a o tom píše. Myslím, že si tam každý najde, to co chce a co ho zajímá. Mě osobně se zde líbí myšlenka, a nejen ta, která se opakuje v několika jiných knihách o tom, že bolest je nevyhnutelná - utrpení je v podstatě dobrovolné. A s tím i naprosto souhlasím.

11.11.2022 4 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Ač jsem knihu znal z mládí, tak stejně znovu po přečtení, je to bomba. Jenom se zamyslet a popustit fantazii, jak to na té kře asi vypadalo: zima, vlhko, světlo, hlad, zranění, nevyspání, oblečení, medvědi, nic moc spojení se světem, atd. I takové podmínky, kdy nevíte, kdy se ten led pod vámi rozjede nebo roztaje, na psychiku nic moc a to vše zvládnul Franta poměrně s grácií, Bear Grylls by mu určitě záviděl. Zase jsem o maličko hrdější, že to byl krajan a jak bravurně se s tím vypořádal i když tam šlo každou minutou opravu o hodně.

15.11.2021 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

V této době covidové mi to přišlo jako dosti aktuální téma. Pevně věřím, že přežijí a zvítězí lidé a ne jen někteří vyvolení "roboti".

28.02.2021 4 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Kniha je krásně napsaná, hrozně příjemně se četla. V některých pasážích jsem byl i naštvaný, co udělali běloši indiánům, o černoších, kteří vlastně ještě před několika lety byli otroci a takové to sobectví, kdy Alden byl u toho, kdy zabili Makwu a dokázal na farmě být až do svého skonání a ještě škodil. Také byla zajímavá strava, hygiena, atd. v zajateckých táborech a vůbec to celé felčařské řemeslo, kdy se veškeré amputace dělali bez narkózy, popř. s trochou whisky. No prostě takový ten syrový způsob života. Určitě přečíst.

18.02.2021 5 z 5

Příběhy Sherlocka Holmese Příběhy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

No tak co dodat, Sherlock si řeší co nejvíce zamotané příběhy dle vlastní jednoduché logické dedukce. Musí si co nejvíce zaměstnat mozek, aby nespadl do toho svého drogového deliria. Je to vlastně takový samouk, který je chytřejší než celý Scotland Yard a to se mi na něm líbí.

15.01.2021 5 z 5