jentakněkdo jentakněkdo komentáře u knih

Špatný herec Špatný herec Laco Kerata

Je to srandovní kniha. Žádná velká literatura, ale to ani vždycky není potřeba. Obyčejné příběhy obyčejného herce, někdy úsměvné, někdy ne tolik a spíše zarážející.
Proč ne?

07.08.2019

Manuál pro milovníka kávy: Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu Manuál pro milovníka kávy: Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu Andreas Willhoff

Nezbytnost pro každého kávomila. Líbí se mi, že to není přehnaně odborné, autorka se snaží poučit zajímavou formou, jak svou kávu pozvednou o level výš. Moc zajímavé.

25.01.2019

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Přečteno jedním dechem. Neodtrhla jsem se (a ne že bych se nějak zvlášť snažila). A není to jeden z těch laciných milostných příběhů, tohle má něco do sebe. Možná kvůli té nedořečenosti (můžeme si jen domýšlet, co se dělo mezi emailovou komunikací nebo při osobním setkání postav příběhu), možná kvůli zvláštní formě, kterou autor zvolil.

05.01.2019

Ubu králem / Ubu spoutaný / Ubu na homoli / Ubu paroháčem Ubu králem / Ubu spoutaný / Ubu na homoli / Ubu paroháčem Alfred Jarry

Tahle kniha mě moc bavila. Břitce humorná, sprostá (ale ne nějak nevhodně nebo prvoplánově), alarmující v mnoha ohledech, nutící se zamyslet nad tím, kdo jsme a jestli se taky náhodou někdy trochu nechováme jako ten Ubu...

07.04.2018

Šest postav hledá autora Šest postav hledá autora Luigi Pirandello

Organizovaný chaos při zkoušení inscenace. Postavy, které odporují autorovi a mají svou vlastní hlavu.
Je to iluze, je to sen? Je to divadlo?!
Každý ať si na to přijde sám,...

24.02.2018 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Je to prostě super.Trefné, úsměvné, milé. Přečteno za chvilku, ale určitě se ke knize budu vracet.
Postavičky s obříma očima si nejde nezamilovat :).

29.12.2017

Must-have pro chvile cerneho humoru.
Rozhodne si prijdou na sve Timovi obdivovatele.
Zasmejete se, zaplacete si a mozna oboji dohromady.
Necekana knizni lahudka.

07.10.2017

Král Oidipús Král Oidipús Sofoklés

Chvíli jsem si musela zvykat na zastaralé výrazy, ale potom mě děj natolik vtáhl, že jsem je skoro nevnímala.
Spousta závažných témat a hlubokých myšlenek, takže určitě stojí za další přečtení.

02.10.2017

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Tak tahle kniha je naprosto skvělá.
Pro příznivce postavy Hercula Poirota nezbytnost, pro příznivce Agathy Christie taktéž... Je to super nahlédnutí "za oponu" natáčení jednoho z velmi oblíbených seriálů.
Ze skoro každého řádku knihy jde vyčíst: skromnost D. Sucheta a jeho neuvěřitelné odhodlání ztvárnit postavu Poirota autenticky.

27.06.2017

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Jen si tak zasednout k oknu, zabalit se do deky a připomenout si, o čem že jsou ty malé radosti života... O tom to je.

14.02.2017 5 z 5

Hegarty o kreativitě Hegarty o kreativitě John Hegarty

Spousta zajímavých myšlenek. Určitě stojí za víc přečtení než jen jedno.

29.01.2017 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Je to taková roztomile naivní kniha, když si zvyknete na styl, kterým je psaná.

10.01.2017 5 z 5

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Romain Puértolas

Praštěná kniha, která vás chytne za srdce. Opravdu!

18.07.2016 5 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Zajímavé životní postřehy. Určitě se zasmějete... :)

19.06.2016 5 z 5

Ekonomika Hollywoodu Ekonomika Hollywoodu Edward Jay Epstein

Pokud Vás někdy zajímalo, proč v kině dávají takové pitomosti (aspoň většinou teda) a o těch zajímavých filmech se neví. Přečtěte si tohle. Dozvíte se i to, co jste možná nechtěli vědět....

31.05.2016 5 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Vtipné, poučné, silně motivační. Tato kniha mě nadchla.

"Nemusíte být rychlí. Hlavní je nemít strach."

17.03.2016 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Tuhle knížku sem vlastně objevila úplnou náhodou a jsem za to moc ráda. Tedy, už to čtu podruhé, protože se nad ní ráda zasměji znova. Skvělá :)

15.02.2016 5 z 5