Hygge - Tajemství spokojeného života

Hygge - Tajemství spokojeného života https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319171/bmid_kniha-o-hygge-GTs-319171.jpg 3 78 27

Dánové jsou považováni za nejšťastnější národ na světě. Za jejich spokojeností stojí hygge, což je pocit sounáležitosti a tepla, moment pohody a radosti. Tato malá knížka vám pomůže hygge najít ve vašem životě a užívat si jej každý den. Uvařte si šálek kávy, uvelebte se ve svém oblíbeném křesle a přesvědčte se, o kolik krásnější je život s hygge.... celý text

Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Esence

The book of Hygge - The Danish art of living well , 2016

LadyCotton
02.04.2022 4 z 5

Jedna z mála knih, kde je napsaná česká výslovnost slova hygge (hjuga). Bohužel stále valná většina lidí toto slovo vyslovuje hyge :-)
Hygge není o svíčkách, polštářcích a krbu (byť se nám to stále snaží spousta lidí a časopisů namluvit). Hygge spočívá v "být" - nikoliv mít (vlastnit). Je to pocit bezpečí, tepla a klidu.
A o tom přesně tato kniha je. Není potřeba vyplenit oddělení doplňků v Ikea ani jet do Dánska. Hygge je všude kolem nás. Stačí jen začít "žít" a vnímat vše kolem sebe. A na to se vás bude kniha snažit nasměrovat.
Pokud čekáte stručný a přesný návod krok za krokem na to, jak mít doma "vystajlované hygge" knihu nečtěte. Bude vám totiž připadat, že autorka omílá pořád jedno a to samé dokola.
Je to kniha k velkému zamyšlení (lehce filozofická?) a zvolnění. Takže docela chápu, že v dnešní uspěchané době, plné honiteb "za něčím" nedokáže oslovit masy lidí popř. že někomu přijde těžká/složitá.

arthera
17.11.2021 1 z 5

Jedna myšlenka neustále omílaná dokola. Druhá hvězda je za tu krásnou obálku a pěkné fotografie, které zabírají půlku knihy.

Jancas.s
09.08.2021 3 z 5

"Hygge je tak obyčejné, tak propletené s našimi každodenními životy, že mnoho z nás si neuvědomuje, že už ho umíme prožívat."
Tuhle knihu bych nazvala knihou přítomného okamžiku, protože je v ní obsaženo o hygge vše, ale po dočtení si za boha nemůžu vzpomenout co :)

martineden
07.03.2021 3 z 5

Ono se těch pár myšlenek točí v kruhu... Na druhou stranu - proč ne?

carbici
25.12.2020 1 z 5

Z celé knihy mne nejvíce zaujal dánský slovníček ke slovu hygge.

dzejkbeltygros
12.09.2020 3 z 5

Celkem dobrá knížka, až na to, že se tam příliš často opakovali stejné slova nebo i věty. Životní styl podle dánů má něco do sebe.

sabca1520
27.06.2020 2 z 5

Kniha mě nebavila.

ivana02
01.05.2020 2 z 5

Hygge styl mám ráda a mám kliku, že jsem tuto knížku nečetla o hygge jako první. To by mne odradilo. Nesrozumitelně napsané, fotky divné. Hygge stylu tato kniha ublížila.

KleaM
27.12.2019 2 z 5

Musim souhlasit s nekterymi komentari. Knizka se hodne spatne cetla a o jednoduchych vecech mluvila velmi slozite. Nebudu ji vickrat cist, ackoliv hygge, jak jsem zjistila, je mi velmi blizke a presne vim, co tim vsim chtel autor rict

maryska09
14.10.2019 3 z 5

Vím, že definice pojmu hygge je poměrně složitá a nedá se napsat jednou větou. Zde to autorka zkusila na bezmála 190 stranách a raději všechno několikrát zopakovala, aby to každý pochopil. A v každé větě navíc slovo hygge použila, aby někdo nezapomněl o čem to vlastně čte. Myslím že čtenáři je jasné po pár stranách, co se nám autorka snaží říct, ale opakování je matka moudrosti

jsemvlastovka
12.02.2019 5 z 5

Jako všechny knihy o hygge - nejspíš se v ní nedozvíme moc nového, od toho tyhle knihy nejsou. Ale inspiruje, zahřeje. Když na ni máte náladu a uvaříte si k ní horkou čokoládu, čeká vás krásná hygge chvíle. :-)
Četla jsem všechny české hygge knihy a tahle je snad nejlepší. Skvělé myšlenky a citáty, důraz více na filosofii (pospolitost, charita, zážitky) než na zapalování svíček a pití kakaa, což má taky svůj význam, ale základ hygge to není.
Moc krásná knížka, ale musí se k ní přistupovat jinak než k naučné literatuře.

Daris
16.01.2019 5 z 5

Krasne cteni. Zprvu to sice vypadalo jako kniha o zivote Danu, ale postupem se mi zalibila vice. Kniha o tom dulezitem, co v zivote mame. Nadhera.

nika258
06.01.2019 1 z 5

Riadna blbosť, ani som to nebola schopná dočítať. Zle sa to čítalo a v podstate vždy sa riešilo to isté. Nemám pocit, žeby ma to nejak obohacovalo a žeby som sa dozvedela niečo nové, prevratné.

Nixa
31.12.2018 2 z 5

Knižka se mi hrozně špatně četla a ve finále mi nepřinesla ani nic nového.

Lily Sue
03.03.2018 2 z 5

Bohužel knížka se dost špatně čte, stálo mě to hodně sebezapření prokousat se až na konec. Dvě hvězdy za citáty osobnosti, ty mne bavily...

ochwey
20.02.2018 2 z 5

Prý je to nejslabší z hygge knih, což docela doufám. Je to pěkné a inspirativní, ale že hygge je sednout si ke krbu a mít pohodu, s lidmi, které máte rádi, s oblíbeným čajem, v dece, se svíčkou, se dozvídáme neustále dokola a ve všech kapitolách je víceméně totéž.

Jolina
14.01.2018 1 z 5

Zaujalo mě téma, ne však pojetí. Ačkoli jsem si myslela, že členění do kapitol nabídne opravdu vnitřní pohled na život Dánů, stále se řešilo totéž. Jediné, se mi líbilo, byly ty drobné momenty popisující pojem "hygge", avšak celkově mi kniha přišla neuspořádáná, nezformovaná...

Eorin
05.11.2017 2 z 5

Byla jednou z prvních knih na toto téma (na pultech knihkupectví v ČR), ovšem přes velkou snahu to nedotáhla ani na průměr. Jsou daleko lepší knihy o Hygge, které toho nabídnou čtenáři mnohem víc.

Aleen
14.09.2017 2 z 5

Tento fenomén mě zajímal, takže jsem si přečetla všechny tři knihy, které jsou v současnosti na našem trhu. Tato je z mého hlediska nejslabší. Ačkoliv mi připomněla, co je pro život nejdůležitější - hezké prostředí, hezký přístup k životu a hezké vztahy - udělala to tak otravným způsobem (za pomoci slova hygge, opakujího se dvacetkrát na každé stránce) a také díky fotografiím, které by se nejčastěji hodily na kondolenci, že mně více otrávila, než namotivovala. Je mi to líto, protože je vidět, že se autorka snažila...

MayB2
22.08.2017 2 z 5

Zajímavější než samotný, otravně chaotický text, mi připadaly některé použité citáty. Nejvíc mi to připomíná texty z katalogu Ikea.

životní styl

2017  55%Hygge - Tajemství spokojeného života