jennefer jennefer komentáře u knih

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední Bridgerton, Gregory. Celá série se mi líbí, příjemný odpočinek plný lásek jedné rodiny. Každá kniha měla své nejlepší okamžiky, své vtipné momenty i svá překvapení. Autorka si drží pořád vysokou laťku, což klobouk dolů. Dokonce jsem zjistila, že při zjišťování nejslabší a nejlepší knihy série, se nedokážu rozhodnout! Je mi zatěžko to psát, ale všechny jsou skvělé...

09.02.2021 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Až seriál mě přivedl ke knihám, ale musím říct, že knihy jsou mnohem vtipnější! Jsem ráda, že první díl zfilmovali, i když v dnešní rasově rovné době to je ještě větší fikce, než v knize :-D Snad se i další díly dočkají a dojdeme až k Hyacint a Gregorymu...

09.02.2021 3 z 5

Jsem jako ta introvertní studentka z jedné z kapitol - přijde mi to dokonalé. Jenže na to, abych svůj život učinila maximálně hygge, mi chybí dánské okolí a jejich cítění. Kniha potěší, zahřeje, inspiruje, i když nehledejte nic světoborného.

23.12.2020 3 z 5

Meč Přísahy Meč Přísahy Brandon Sanderson

Už to nemělo ten dechberoucí uau-efekt jako předchozí díly, ale stále se drží vysoko. Nejvíc knize pomáhají nepředvídatelné postavy jako Filuta nebo Lift, ti mě opravdu baví, snad příště dostanou víc prostoru. Ale jsem moc zvědavá, co bude dál s Adolinem a jeho střepkordem. Tak teď už si zase jen pár let počkat na další díl...

10.12.2020 4 z 5

Bojovnice slunce Bojovnice slunce P. C. Cast (p)

Většinu knihy to bylo pozvolnější než první díl (ach, ty druhé/prostřední díly...), ale závěr zase nabral grády. Takže - hurá do třetího dílu!
...jen kdyby už byl přeložený...

15.08.2020 4 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Vydržte rozjezd první poloviny - a pak vás čeká jízda! Jsem ráda, že na konci to vypadá, že v druhém díle přibude ještě jedna dějová linka a moc se na ni těším. Kniha na mě celou dobu dokázala dýchat velmi silnými emocemi, a to už se dlouho nestalo. Klobouk dolů.

08.08.2020 4 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

Zase jsem hltala stránky. A ony zase utekly až moc rychle... Postavy se prostě musí vyvíjet a je potřeba do příběhu zkusit dostat někoho nového, chápu to, ale jsem ráda, že příští knížka bude zase v doprovodu Reichise.
Série se vyvíjí jako příjemné oddychové čtení ;-)

02.11.2019 3 z 5

Piano Piano Jane Campion

Kdysi jsem viděla film, Oscary si zasloužil právem. Kniha sice neumí napodobit to mlčící ticho, ale zase otevírá možnosti vidět do myšlenek. Stále to tedy zůstává silným zážitkem.

14.09.2019 4 z 5

Vdovy Vdovy Lynda La Plante

Jednoznačně správná volba knihy! Moc se mi líbil styl psaní, i když z pár míst dýchal i smutek, parádní plánování nebo spíš přípravy loupeže, ženské postavy docela uvěřitelné - no, jsou to ženský, takže pro mě jsou jejich myšlenkové pochody vlastně i pochopitelné, i když někdy mi jejich chování přišlo trochu zveličené... Člověk chtě nechtě musí držet palce, aby to klaplo a policajti byli mimo :-D

28.06.2019 4 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

Dočten i druhý díl. A jsem taková rozpačitá - na jednu stranu příběh má všechno, co má mít, na straně druhé mi toho na dvě knihy přišlo moc a zároveň nějak málo, uh, jde to špatně vysvětlit.. Jakoby moc čtení okolo a ta dle názvu hlavní Baklyho linka vlastně krátká. Tak jen tři hvězdy za oba díly, půl hvězdy navíc bych dala Věci.

08.03.2019 3 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Četla jsem autorčiny předchozí knihy, tak jsem tušila, do čeho jdu. Jestli chce někdo akci, vyberte si třeba Kotletu, jestli ale chcete číst obrazy a proplouvat fantazií a sny, určitě sáhněte po Snílkovi. Mně se to líbilo moc, pro mě se autorka zlepšuje a stala se jednou z mých oblíbených. Jdu na další díl.

11.12.2018 4 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Tento díl se mi líbil moc, doplňuje hezky příběhy smeček. A jsem ráda, že jsem zase mohla číst o Marokově smečce, Mercy mi v posledních dílech přišla taková už moc podobná (ve smyslu: pořád se čte dobře, pořád je tam akce a všechno, ale - nějak už to nemá ten uau efekt co dřív, kdy jsem to hltala do noci). Za mě paráda.

24.11.2018 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Oddechovka. Děj příjemně plyne, napětí roste, světu i magii věříte, Ferius válí a já jdu číst druhý díl...

17.07.2018 4 z 5

Jeden z devíti Jeden z devíti Alex Drescher

Cyklus o Prolnutí se mi líbí, vždycky jsem měla slabost pro namakaný ale podceňovaný outsidery:-D Takže i když mohl autor víc věcí víc přiblížit, četlo se mi to samo.

23.11.2017 4 z 5

Řád zlomených křídel Řád zlomených křídel Aliette de Bodard

No, do "fantastického špionážního thrilleru" to mělo hodně daleko. Doporučuji pro ty, kteří mají lehce depresivní náladu a trpělivost na to, se knihou prokousat. Množství postav mi ani tak moc nevadilo, spíš špatně popsané okolí (jinak popisů je tam habaděj, jen se mi zdálo, že se pořád opakují), takže se fantazie nemá čeho chytit a nemůže tak dokreslit onu rádoby ponurou atmosféru. Magie a kouzla zajímavě pojatá. Občas jsem nechápala chování jednotlivých postav, zvlášť ke konci. Četlo se to dlouho, druhý díl číst nebudu.

25.10.2017 2 z 5

Dokonalý obchod Dokonalý obchod Alex Drescher

Nečekaně super čtení, baví mě autorova slovní zásoba a humor. Jsem ráda, že jsem knihu náhodou četla a už si sháním další...

04.09.2017 4 z 5

Neslyšno Neslyšno Richelle Mead

Než se pustím do nějaké opěvované série, nejdřív jsem vyzkoušela samostatnou knihu. A náhodou, mně se líbila. Přišla mi ve všem akorát. Teď se tedy v klidu mohu vrhnout do komplikovaných sérií;-)

06.08.2017 4 z 5

Orlokův nástupce Orlokův nástupce Petra Vašíčková

Příběh jako takový není špatný, jenom je na něm hodně poznat, že je to prvotina. Nějak se mi nepodařilo se vžít do postav a i když tam byla akce, nevtáhlo to. Možná by tomu pomohla ich-forma, možná místy víc propracovat. Prostě jsem si připadala jako nezaujatý divák sledující vše z velké dálky.

22.01.2017 2 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knížka se pro mě za pár měsíců stane aktuální, takže i když už jsem ji kdysi četla, neodolala jsem a otevřela ji znovu. Jen mě teď trochu překvapilo, že jsem to přelouskala za odpoledne a že to nebylo až tak vtipné, jak si pamatuju. Hm, asi stárnu:-D

19.01.2017 3 z 5

Maverick - Pěšec na odpis Maverick - Pěšec na odpis Miroslav Žamboch

U tohohle kolibříka stojí za to napsat komentář - líbil se mi ze všech prcků totiž nejvíc a chrochtala bych blahem, kdyby měl mnohem víc stránek nebo klidně celou další "normální" knihu...

17.01.2017 5 z 5