jeníček jeníček komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

1984 patří mezi moje nejoblíbenější knihy. Příběh člověka, který je chycen Velkým bratrem, opět vnějšími okolnostmi, ze kterých není možné se vymanit, i když se velmi snaží i věří.

21.07.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásný příběh silné a odvážné Anny, který opravdu chytí za srdce. Vůni heřmánku budu cítit ještě dlouhou dobu.

28.02.2020 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Knihu mi doporučila kamarádka, měla jsem velkou radost, že je opět k sehnání. Na čtení jsem se velmi těšila, ale spadla mi brada. Stále jsem měla na mysli "Proč?" Prostě proč tohle všechno, proč to vlastně čtu, padla na mě ohromná tíha příběhu, zmar života, ale tak to zřejmě autor chtěl, netouží pobavit, ale přejít na vážnou notu, zamyšlení nad tím vším tady. Pomohl mi doslov, který leccos vysvětluje. Pro mě byl dobrým uzavřením příběhu. Ke knize se nevrátím četbou, ale v myšlenkách určitě ano.

28.09.2019 5 z 5

Opravdu skvělá kniha,moc za ni autorce děkuji. Příběh se četl jedním dechem,i když byl velmi náročný. Líbilo se mi celkové zpracování osudů jednotlivých lidí.

02.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vše se mi na příběhu líbilo,nejvíce pak zobrazení života obyčejných, pracovitých lidí, kteří si dokázali svého dobrého živobytí vážit.

28.03.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Od začátku do konce příběhu jízda.Nemohla jsem se vždy dočkat čtení, každou chvilku s knihou jsem si užívala.Autorka používá nádherný vrstevnatý jazyk,stavba příběhu dokonale propacovaná.Hlavni postava Sára se stala na určitý čas mou přítelkyni,celou dobu jsem jí držela pěsti,aby to zvládla....

25.01.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Ano, souhlasím s pozitivními komentáři. Knížka je velmi krásná, příběh působí opravdově. Oblíbila jsem si hlavně Irmu,ale i ostatní hrdinky, na jejichž osudech bylo patrné,jak obtížný život ženy v dřívějších dobách měly.

16.05.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Nádherný, napínavý příběh. Moje první fantasy v životě, váhala jsem, ale už teď se těším na další díly, doporučuji. Jazykově i stylisticky vyspělé.

02.07.2019 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Opravdu nádhera. Tři ženy,tři osudy zdánlivě velmi vzdálené,ale jako cop propojené.

29.08.2020 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Celý příběh mě velmi zaujal, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Řekla bych, že kniha je náročné čtení - prolínání rovin - životní cesta nejen hlavního hrdiny, ale i jeho blízkých, svět vody i svět hmyzu zároveň. Po dočtení knihy jsem se zamýšlela nad tím, která z těchto tří rovin měla být hlavní linií a předat čtenářovi zamyšlení nad životem, určité poselství.
Jsem ráda, že jsem se nenechala od přečtení knížky odradit negativními hodnoceními.

16.08.2018 5 z 5

Vybledlá krajina s kopci Vybledlá krajina s kopci Kazuo Ishiguro

Mám ráda příběhy tohoto autora. Líbí se mi ta nejednoznačnost, která je vlastně v životě normální. Jen my stále toužíme po jasnosti a přehlednosti, protože pak je vše jednodušší jak ve čtení,tak i v životě.

21.07.2020 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Knížka se mi moc líbila,i když byla velmi smutná. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická,držela jsem jí celou dobu palce.Během čtení i po skončení příběhu jsem byla ráda, že žiji klidný vesnický život. Až se mě příště opět někdo zeptá,jestli mi nechybí město, už vím,co odpovím:,,Ani později,ani jinde."

14.02.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha nejen pro mládež,ale i pro dospělé. Velmi poutavým způsobem popsané pátrání po majitelce kufříku, a tudíž nám přiblížen její smutný příběh.

10.01.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno opravdu jedním dechem. Nejvíce mě upoutalo ne příliš známé téma Litvy, o kterém se nemluvilo a nemluví. Velmi jsem obdivovala Jelenu, její přístup s nadhledem v každé situaci. Rovněž oceňuji vhledy do minulosti zpočátku časté později nikoli, které čtenáři dávají opravdu ránu do nosu, protože všichni žijeme svoje životy a nedokážeme si představit STOP!

25.08.2018 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Z knihy mám rozporuplné dojmy. Kniha byla skvělá,ale taková tíha z příběhu hlavní hrdinky už na mě dlouho nepadla.Toužila jsem jí pomoci,podat jí ruku,pohladit ji.

09.04.2020 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Lehká krása jako kočičí našlapování.

01.11.2019 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Moje milovaná kniha, doporučuji

01.08.2019 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Opravdu úžasná kniha nejen pro mladší čtenáře,od začátku do konce jsem byla plně vtažena do děje. Líbil se mi i ten otevřený konec,také mě zaujal doslov (proslov) autorky v závěru knihy. ,, Vždyť svět je plný řek."

13.09.2020 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Nádherný příběh nejen pro mladší čtenáře. Knihu jsem přečetla jedním dechem, zvláště si cením pravdivého základu, který dospívajícím i dospělým představí poutavým způsobem historická fakta.

07.09.2020 5 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Opravdu poutavý příběh na pozadí historických událostí, láska Němky a Žida nebyla nemožná,tolik jsem jim fandila. Zaujalo mě,jak Gretchen těžce měnila svůj názor na Židy a strýčka Dolfa,ale dokázala to. Napadá mě otázka,zda bychom i my dokázali zapochybovat nad svými zarytými názory stejně jako hlavní hrdinka?

04.02.2020 5 z 5