jeany23 jeany23 komentáře u knih

Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět? Nemilosrdná moc: Je ve hře celý svět? Viktor Farkas

Ne že bych nějak zvlášť věřila na světovládu a nový světový řád, ale po přečtení téhle knihy asi změním názor. Při porovnání se současnými událostmi z toho až mrazí.

15.08.2022 4 z 5

Příšery odnikud Příšery odnikud Ivan Mackerle

Má to jedinou chybu: příliš rychle přečteno.

07.07.2022 5 z 5

Pravé domácí Pravé domácí Ivanka Devátá

Krátké vtipné příhody z autorčiny rodiny. Jako oddychová četba to bylo super, u některých glos jsem se dost nasmála. Prostě od toho nesmíte čekat nic světoborného.

05.02.2022 5 z 5

Grácie a styl Grácie a styl Grace Helbig

Jestli čekáte něco podnětného o módě a stylu, tak se nic nedozvíte. Navíc mi autorčin styl humoru povětšinou přišel jako takové WTF.

20.01.2022 2 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Miluju cokoliv s tématikou Krásky a Zvířete, tak jsem byla zvědavá. Bála jsem se, že nejvíc mi bude vadit prolínání skutečného a pohádkového světa, ale naopak to příběhu dodávalo na humoru, stejně tak jako kočkování ústřední trojky. Děj mi chvílemi připadal zbytečně natahovaný, závěr naopak uspěchaný, a teprve u epilogu s (ne)čekaným zvratem mi došlo, že vlastně čtu první díl ze série :-)... Od krásky a zvířete se to ale začíná ubírat jiným směrem, další díly mě k přečtení nelákají.

06.01.2022 2 z 5

Paní Rochesterová Paní Rochesterová Hilary Bailey

Četlo se to celkem dobře, styl psaní je stručnější oproti původní Janě Eyrové, což dá rozum, ale problém je v tom, že nejde o samostatné dílo, ale o pokračování literární klasiky, takže musíte stále porovnávat, a tak mi nešlo do hlavy místy nelogické chování postav a závěrečné rozuzlení bylo pro mě překvapením, po němž zbyla jakási hořká pachuť. Plus totální změny charakteru známých postav (SPOILER: hlavně chudák Adéla - z marnivé, ale celkem normální holčičky udělat pyromanku s vražednými choutkami ???). Asi zůstanu raději u původní Jany Eyrové...

30.08.2021 3 z 5

UFO - Tajemství nebeské brány UFO - Tajemství nebeské brány Vladimír Liška

Kniha je taková všeobecná, nejde moc do hloubky a dost se toho v ní opakuje. Asi ji ocení spíš ti, co se o UFO a archeoastronautiku teprve začínají zajímat; kdo o tom už něco četl, nic nového se nedozví.

28.07.2021 3 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Toto bylo moje první setkání s autorčinou tvorbou, takže nemohu porovnávat s jinými knihami. Tahle se mi ale líbila, je to lehké čtení na jeden večer. Paní Devátá má smysl pro vtipný jazyk, nad popisem trapasů v kuchyni jsem se nasmála. Určitě zkusím i další knihy.

04.06.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Alexander Stainforth (p)

Romantická jednohubka na jedno odpoledne. Umíněná hlavní hrdinka mě trochu štvala, dlouho jsem nechápala proč má k markýzovi takový odpor a k tomu druhému maskovanému muži naopak. Různé náznaky vás nechávají na pochybách, kdo je hodný a kdo padouch; když došlo na odhalení, přece jen mě to zaskočilo. Závěr byl trochu moc hrrr a někdy mě děj mátl (hlavně scéna ve sklepě). Až si knihu přečtu podruhé, možná zvýším hodnocení.

28.03.2021 3 z 5

Encyklopedie akčního filmu Encyklopedie akčního filmu Petr Cífka

Akční filmy sice tolik nesleduji, ale tohle je celkem zajímavá knížka, s hezkýma fotkama. Je vidět, že ji vytvořili fandové žánru, jen by na můj vkus mohla jít víc do hloubky - víc zajímavostí nebo perliček o hercích /filmech.

01.01.2021 4 z 5

Stále tajemné UFO Stále tajemné UFO Jiří Bílek

Na české poměry a dobu vzniku rozhodně zdařilá kniha, je tu značné množství zaznamenaných pozorování UFO, ať už "obyčejné", tak i ty kuriózní.

31.12.2020 5 z 5

Můj otec byl MIB Můj otec byl MIB Jan van Helsing (p)

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného. O Mužích v černém je de facto jen pár stránek, převážná část knihy je o tom, že za vším stojí jezuiti / ilumináti / Vatikán / ještěří mimozemšťané / umělá inteligence..a já nevím co ještě. Kniha je dost podrobná a navzdory tomu tu není žádná zbytečná "vata", ale některé pasáže byly moc technické či filozofické a nečetly se snadno... Co mi ale nejvíc vadilo, byla místy nevěrohodnost. Jsem ochotná uvěřit spoustě věcí, ale některé popisované události mi přece jen připadaly přitažené za vlasy, takže jsem uvažovala, jestli je kniha myšlena zcela vážně nebo jako napůl fikce. Některé příhody byly tak neskutečné, až jsem se musela zasmát (např. reptiliáni ukazující prostředníček kosmonautům) a něco byl jasný nesmysl (např. jako důkaz byl uvedený článek z týdeníku Weekly World News, což ale bylo periodikum publikující vymyšlené zprávy). Zkrátka nevím co si o tom mám myslet. Asi budu muset -jak doporučuje autor-vyčkat událostí příštích let...

09.01.2020 2 z 5

Anička skřítek a Slaměný Hubert Anička skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Prazvláštní kniha, kterou jsem ani nedokázala dočíst. Nevím co na ni říkají děti, ale na mě to bylo docela psycho.

13.08.2019 odpad!

Průvodce domácností starého mládence Průvodce domácností starého mládence Patrick Jake O

Místy přehnané až nesrozumitelné, ale některé "rady" mě vážně pobavily.

27.02.2019 3 z 5

Villette Villette Charlotte Brontë

(SPOILER) U téhle knihy mám vždy rozporuplné pocity. Není špatná, i když místy rozvláčnější, do toho okaté náhody, a nacpané náboženské rozpory (ale vzhledem k době vydání se to dá chápat). Romantická linka Pauliny a doktora Johna mně zas tak moc nebrala, víc mě zajímalo kroužení Paula Emanuela kolem Lucie, a tady je právě ten problém. Paul Emanuel zprvu působí dost otravně, a když už konečně začne působit sympaticky a objeví se náznaky romance s Lucií, pořád je to takové vlažné. No a doráží to ten divný konec...V porovnání s Janou Eyrovou, která byla ponuřejší a končila happy endem, Villette je uvolněnější a končí...jak vlastně ? Ne ne ne, poslední dvě stránky se mi fakt nelíbí a nechci číst v silných náznacích, že pan profesor možná zemřel.

02.06.2024 3 z 5

Světový atlas záhad Světový atlas záhad Karl P. N. Shuker

Moc hezky zpracovaná kniha. Je v ní pár nepřesností, nejde moc dopodrobna, ale skoro nic v ní nechybí a má pěkné fotky a obrázky.

19.03.2024 5 z 5

Muži jsou vinni? Muži jsou vinni? Klára Mandausová

Pár zajímavých postřehů tu bylo, ale jinak se mi kniha četla těžkopádně. Asi mi nesedl ten styl nebo způsob vyjadřování pana Honzáka.

05.03.2024 2 z 5

Noci s nepriateľom Noci s nepriateľom Nancy Price

Není to špatná knížka, popis manželského násilí a Martinova pronásledování je sugestivní, ale jinak je na mě kniha trochu rozvláčná. Pár dějově zbytečných vedlejších postav a konec, který nezajímavě vyšumí do prázdna.

02.02.2024 3 z 5

Štěstí po lidech chodí Štěstí po lidech chodí Constantin Schreiber

Knížečka, která zas tak nic moc objevného nepřinese, chvílemi připomínala spíš cestopis, ale díky své útlosti je hned přečtená.

25.01.2024 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Aňu Geislerovou jako herečku nemusím, ale její literární počin mě překvapil, řekla bych, že "na herečku dobrý". Nejvíc mě zaujala povídka Její rodina. Jako jednohubka na odpoledne je to v pohodě, díky pochmurnosti povídek to ale nemusím číst podruhé.

20.01.2024