Průvodce domácností starého mládence

Průvodce domácností starého mládence https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76938/pruvodce-domacnosti-.jpg 4 30 5

podtitul: Praktický návod jak žít jako prase P. J. O’Rourke nám nabízí fascinující pohled na chod domácnosti. Neboli, jeho vlastními slovy, knihu o „vaření, uklízení a vedení domácnosti pro všechny, kdo nemají potuchy, jak se s takovými věcmi vypořádat, a nemají nejmenší chuť se je učit”. Hned v úvodu nazvaném „Jak se mládenec stal ženou v domácnosti” autor detailně popisuje nemalý rozpor mezi romantickým pohledem na staromládenectví, který si vytvořil v mládí (v brokátovém županu upíjí brandy z číše velké jako akvárium), a skutečností, kdy se starý mládenec musí vypořádávat se spoustou potíží, aby svou domácnost udržel v chodu. V kapitole o úklidu vás autor naučí, jak se úklidu vyhnout (,‚pořádek a čistotu v jídelně udržíte, když budete jíst v kuchyni”) a jak přesvědčit ostatní lidi, aby uklízeli za vás. Následuje množství neméně užitečných kapitol o vaření, zábavě, zařizování domácnosti, o péči o zahradu a řadě dalších témat. Svým nenapodobitelným stylem, který z něj učinil jednoho z nejoblíbenějších amerických humoristů, napsal P. J. O’Rourke průvodce moderním světem, ve kterém dokazuje, že „Camus se v mýtu o Sisyfovi docela mýlil: nejedná se o symboliku života, nýbrž o symboliku domácích prací”.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Votobia

The Bachelor Home Companion, A Practical Guide to Keeping House Like a Pig , 1993

jaroiva
10.09.2023 3 z 5

Není to úplně můj šálek humoru, ale docela se to dá.

kamila5406
21.08.2023 2 z 5

Kniha humorná tady jde vidět že chlap bez ženské se neobejde

jeany23
27.02.2019 3 z 5

Místy přehnané až nesrozumitelné, ale některé "rady" mě vážně pobavily.

decemlineata
16.01.2016 4 z 5

Krásně přehnané,absurdní,vtipné.
Domácnost viděna z pohledu muže,který nikdy nic nemusel doma dělat.

Merlinit
14.10.2014 3 z 5

Pro některé inspirace, pro jiné důkaz, že život single může vypadat mnohem, ale mnohem hůř, než ten Váš.

humor staří mládenci domov domácnost zahrady, zahrádky úklid

Patrick Jake O
americká, 1947 - 2022