Janulica Janulica komentáře u knih

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha poměrně drasticky a místy až nechutně popisuje jednotlivé vraždy. Příběh se sice dobře čte, na druhou stranu je děj tak rychlý a poměrně povrchní, že teď čtete o vraždě číslo 3 a o půl hodiny později jste už u vraždy číslo 20. Z knihy mám pocit, že je to jak jízda v rychlíku (nemyslím v rychlíku Českých drah). Stylově mi to trošku připomíná pana Cartera.

25.04.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Neurazi, nenadchne. Pribeh, ktery uz byl knizne i filmove zpracovan mnohokrat a vlastne jeste nikdy jsem necetla ani nevidela zajimave zpracovani. I toto je ten stejny pripad.

04.02.2023 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Styl psaní paní Třeštíkové mi vůbec nesedl. Mnohokrát jsem nerozuměla tomu, v jaké dějové linii se zrovna nacházíme. Navíc v knize bylo obrovské množství postav, ve kterém jsem se ztrácela. Za mě byla tato kniha jeden velký nesrozumitelný chaos, proto jsem ji ani nedočetla.

19.10.2022 1 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Z kniha jsem byla naprosto nadšená. Čtivě napsáno, skvěle podáno. Zejména ženská psychologie je zvládnutá na výbornou. Mužskou psychologii nejsem schopná posoudit, ale ta mi přišla povrchní a málo rozpracovaná.

19.04.2024 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Čím větší očekávání, tím větší zklamání.

03.04.2024 2 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Dámský gambit je jednou z mála knih, u nichž jsem nejprve viděla seriálovou předlohu a teprve poté jsem četla knihu. Musím říct, že jsem byla nadšená z obojího, i když určité odlišnosti knihy od seriálu tam byly.
Jediné, kdy mi trochu vázl knižní děj, byl dlouhý popis šachových partií. V seriálu mi to nevadilo, v knize se přiznám, jsem drobně přeskakovala.

17.11.2023 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Nádherný příběh plný lásky, citů, smutku a naděje. Kniha je moc hezky napsaná, i když mě trochu vyrušovalo přeskakování v čase. Doporučuji k přečtení.

13.11.2023 4 z 5

Raffael: Malíř v Římě Raffael: Malíř v Římě Stephanie Storey

Hezká kniha pro milovnice a milovníky umění. Životní příběh malíře Raffaela Santi z Urbina, který se rozhodl splnit přání svého otce ze smrtelné postele stát se nejslavnějším malířem na světe. Jenže ouha, ve stejnou dobu, kdy Raffael v Římě maluje papežovy soukromé komnaty, maluje také jeho největší sok Michelangelo strop Sixtinské kaple. A to hned vedle. Sofistikovaný román o největších malířích své doby postavený na reálných základech.

05.04.2023 4 z 5

Etiketa pro elegantní ženu Etiketa pro elegantní ženu Julie Balobanova

Knihu jsem dostala a když jsem ji uviděla, tak jsem se velmi těšila, že si ji přečtu. Vzhledově je kniha moc pěkná, obsah mě ale neuspokojil.
V knize je nakousnuto mnoho témat z oblasti etikety, témata jsou ale zpracována velmi povrchně a v řadě případů je k dané problematice napsán jen jeden krátký odstavec. Pokud člověk nějak přiměřeně ve svém běžném životě vnímá pravidla slušného chování a oblékání, tak v knize není nic moc nového, co by neznal.

28.09.2022 1 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Včera jsem knihu dočetla a doposud jsem knihou úplně plná. 800 stran skvělého děje, který začíná v roce 1900 v Gruzii a končí o více než sto let později.
Na čtení knihy je potřeba mít čas a klid. A po přečtení knihy je rovněž potřeba mít čas a klid. Taková nádhera nejde rychle vstřebat.
wow, wow, wow. Dokonalá kniha.

18.09.2022 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Krásné zakončení strhující trilogie.

08.04.2024 5 z 5

Dívka s labutí Dívka s labutí Sabina Zelená

Krásná kniha. Moc jsem si ji užila.

25.02.2024 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Příběh, který mě od první stránky uchvátil. Kniha se krásně a lehce četla, děj příjemně plynul. Co ale musím vyzdvihnout úplně nejvíc, je nádherná obálka. I kdyby byl příběh horší, tak bych už kvůli ní musela dát plný počet hvězdiček.

16.10.2023 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Román o lásce v nepředstavitelně krutých podmínkách. Na začátku láska a romantika, z které se postupem času stala láska a úporný boj o přežití.

08.09.2023 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Tak tuto knihu jsem musela odložit, vůbec se mi do ní nepodařilo začíst. Střídání nudných kapitol o manželském páru Marcy s Johnem s kapitolami o unesené Shannon mi prostě nedávaly smysl. Děj se tak nějak prazvláštně točil v kruzích, opakoval se, chování některých postav mi přišlo nelogické. Za mě tedy tato kniha ne.

28.02.2023 odpad!

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Jen těžko uvěřitelný příběh, který se ale opravdu v Silicon Valley stal. Člověk by si řekl, že je to skvěle napsaná detektivka plná zajímavých a šokujících informací. Bohužel, je to ale pravda, ze které až běhá mráz po zádech. Tolik oklamaných lidí a tak dlouho trvalo, než se na tento jeden velký podvod přišlo.

Ze začátku jsem měla trochu problém, zorientovat se v množství postav. Po chvíli jsem už ale knihu četla jedním dechem. Pokud by však někdo knihu četl s přestávkami, myslím, že by se v postavách mohl ztrácet.

01.10.2022 5 z 5

Až ke křížku Až ke křížku Klára Teršová

Nádherná kniha o těžkém osudu běžných lidí žijících v 70. letech. Popisy autorce jdou tak skvěle, že tu tíhu cítíte do morku kosti i vy jako čtenáři.

20.05.2024 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Vladimir Nabokov

Po Lolitě druhá kniha od tohoto významného autora a ani ona mne nezaujala. Asi proto, že v Čaroději je de facto povrchněji, stručněji a nezajímavěji zpracováno zcela identické téma jako ve zmiňované Lolitě.

07.02.2024 2 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Moc hezké téma, ale psáno tak nějak zvláštně. První polovina knihy se četla hezky, lehce, v druhé půlce už děj ztrácel dech a bylo to poněkud těžkopádné.

02.12.2023 3 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Průměrný thriller. Vše je hodně předvídatelné.

21.10.2023 3 z 5