janik6969 janik6969 komentáře u knih

Návrat Návrat Nicholas Sparks

no, co na to říct? tohle se moc nepovedlo, nalákal mě spisovatel (je můj oblíbený) i chvála na zadní straně obalu (jedná se prý o hodně romantický příběh), celou dobu hledám tu romantiku a na konci musím říct, že moje měřítko romantiky je úplně někde jinde. Romantiku (a velkou) šlo stvořit z příběhu Natalie a Marka (jedno oko by nezůstalo suché) nebo Callie a někoho neznámého, ale to co nám autor předložil - to se v posledních 70 stranách o romantiku jen otřelo. Takže kdo si chce jen odškrtnout další knihu oblíbeného spisovatele (jako já) můžete, ale kdo hledá romantický, dojemný příběh, přečtěte si něco jiného

09.08.2022 1 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

z popisu islandské přírody, mrazivého podnebí, nepředstavitelné chudoby a soužití lidí té doby je mi taková zima, že bych teď potřebovala číst několik žhavých příběhů, abych se mohla zahřát. Hodně rozvláčně popisovaný příběh.

29.12.2021

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

mě se tato kniha nelíbila, strašně velká slátanina, a na konci blbost největší: najít v New Yorku tu správnou Vanessu? Vše co dělala, dělala proto, abych odešla od manžela, kterého miluje. Raději mám přímočařejší příběh, ne takový, kdy nám jednu chvíli spisovatel tvrdí něco, co za chvíli popírá a tvrdí, že to bylo naschvál. Nevím, kdo byl větší magor, jestli ona nebo on, nebo autor? Nedoporučuji, škoda stráveného času

18.12.2021

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

napínavé, zajímavé, na pět hvězd to nebylo, ale i tak doporučuji přečíst. Na závěr bych jen poznamenala: jak jednoduché je vyřešit jakýkoliv problém vraždou.

12.12.2021 4 z 5

mě to nebavilo, nedočetla (nedoposlouchala) jsem. Možná za to zčásti mohl i přednes předčítajících, nebo mě prostě nebaví reportáže.

07.12.2021

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

líbilo se mi to, i když se dílko tváří jako ženský román, jedná se o dobře vykreslené téma domácího násilí

12.11.2021 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

tak tohle byla snůška nesmyslů, celá kniha chvílemi hraničila s brakovou literaturou. Člověk by si řekl, že spisovatel začne na určité kvalitě svých schopností, a potom jeho kvality jen porostou, ale pan Deaver začal sérii absolutní peckou (sběratel kostí), pak ještě chvíli držel dech a pak najednou zvolí téma a zpracuje jej … absolutně zmateně, přeplácaně, nudně, bleee …. jsem rozčarovaná, škoda, že nejde dávat hvězdičky i do mínusu

28.06.2021

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

naprosto fantastické, neotřelý námět, napínavé od začátku do konce. Vřele doporučuji

26.04.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

naprosto fantastické

26.11.2020 5 z 5

Summer Summer Monica Sabolo

Není to ani tak příběh Summer, co se jí stalo, kam zmizela, proč zmizela (to se dozvíme až na konci), jsou to hlavně pocity jejího bratra, jeho plácání životem, vzpomínkami, živoření... a proč? protože se nedovedl vyrovnat s tím, že neví, co se stalo s jeho sestrou. V životě každý především mluví o Summer, ale málokdo mluví o těch ostatních, i to je třeba, ale mě se tento styl podání skutečností nelíbil, nebavil mě. Mohlo to být podáno čtivěji, zajímavěji, je to také zajímavé téma, ale bohužel... za mně nemohu dát ani jednu hvězdu, snad za téma, ale... ne

24.10.2020

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

jsem ve věku, kdy bych už nemusela číst knížky pro puberťáky, ale téhle sérii se nedá odolat, je prostě fantastická, přímo ji hltám

06.03.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Po první třetině jsem byla schopna říct jen WAW, to je teda nářez! Ale pak se to nějak zvrtlo, závěr se snažil autor znova trochu oživit ale to patřičné napětí už nevyvolal, nicméně perfektní thriler

24.05.2019 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

po fantastickém prvním díle, trochu nudné čtení s občasným šokujícím prvkem. Chyběly mi dialogy, hodně myšlenek vracejících se k ději v prvním díle, a pořád dokola...

10.05.2019

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

fantastické, neskutečně čtivé, právě ty krátké věty tomu dávají spád, jediné co mi kazilo požitek z této knihy byly zdejší negativní komentáře

25.04.2019 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

exkurze do životů v době komunistické, dost často v závorce upozornění na to, jak to je teď i oproti představám - to bylo zbytečné, ale jinak to bylo čtivé, poučné pro mladší generaci, lehké jednoduché čtení - takové to tehdy opravdu bylo

19.04.2024

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

když jsem začala číst, byl příběh hodně napínavý, čtivý, vtipný (díky Charlotte). Postupem času jsem si začala říkat ... pořád ještě čtu Volajícího? nebo to je Smrtonosná past s Brucem Willisem ? Proč, pane Barkere?? Jste výborný spisovatel, proč jste musel obšlehnout něco, co už bylo několikrát použito. Většinou nejsem šťoura co se týče detailů, ale v tomto případě jich tam bylo tolik nevěrohodných, že nemůžu dát plný počet hvězdiček i když pointa byla dobrá.

15.02.2024 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

něco se mi na tom příběhu nelíbilo, snad to je první díl ze série a vypravěčsky se autorka časem trochu zlepší. Zatím mě ale další díl neláká. Snad později.

13.12.2021

Americký král Americký král Sierra Simone

První díl se mi docela líbil, bylo pár míst, která byla krásně vzrušivá, příběh zajímavý. Druhý díl byl z pohledu druhého z účastníků, doplnění událostí, více zaměřeno na gayporno, ale ještě to jakž takž ušlo. Třetí díl byl doplněním z pohledu toho třetího. Hodně gayporna a nudy. Jen posledních sto stránek stálo za to. Občas jsem i přeskakovala text, ať už to mám za sebou a můžu si odškrtnout dokončenou sérii.

13.10.2021

Americký princ Americký princ Sierra Simone

mě se tento díl taky moc nelíbil, byl až na posledních cca 50 stran docela nudný. Snad bude třetí díl zase víc pikantnější a záživnější.

06.09.2021

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

není to kniha, u které si na konci řeknete ... wow, to byla pecka... přesto je plná myšlenek k zamyšlení... jak by vypadal váš poslední den života???, kde, s kým, jak byste ho chtěli prožít... dlouho jsem nemohla pochopit, kdo jsou ti ztracenci, kdo/co je Hodina smrti, čekala na vysvětlení, a pak mi to došlo ... přestože nehodnotím 5ti hvězdičkami, příběh se mi líbil, byl čtivý a jsem ráda, že jsem si ho přečetla.

31.05.2021 4 z 5