Jane100 Jane100 komentáře u knih

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Slavík a růže je prostě přenádherná klasika. Žádný další komentář již není třeba.

02.02.2015 5 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Na to, že severským detektivkám kvůli jejich přílišné přepálenosti už moc neholduji, poměrně dobrý výkon. Přesto si však nejsem jistá, zda po této autorce ještě nekdy sáhnu.

24.09.2018 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Bohužel jsem poměrně zklamaná. Čekala jsem více, rozhodně podle recenzí a ostatních názorů. Na toto téma jsem četla spousty lepších knih. Kniha byla prostě divná.

24.09.2018 3 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Moc krásná kniha a příběh. Je stejná, jako spousty jiných historických románů, přesto však tak jiná :-) Autor se při psaní tohoto románu zcela nepochybně vyřádil v tajemnu a temných zákoutích Barcelony. Přečteno jedním dechem.

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Výtečné pokračování výtečného Paláce zrady. Nemohla jsem přestat číst, doslova mě to strhlo :-) Excelentní. Škoda, že toho od Jasona Matthewse není víc.

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Tady postačí jen dvě slova: totální blbost.

24.09.2018 1 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

První kniha, kterou jsem od Kateřiny Tučkové četla, a jsem příjemně překvapená. Chytlavý příběh, který rozhodně přečtěte :-)

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

Přesně takhle si představuji výborný špionážní thriller, odehrávající se navíc mezi USA a Ruskem. Kniha má spád, rychle odsejpáa na každé stránce už jste zvědaví, co je dále. Zhltnete to doslova, jako malinu :-)

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Jak moc jsem se těšila, tak jsem byla zklamaná. Bohužel, kniha s obrovským potenciálem, který však autorka nevyžila. Přehršel postav, kdy pak zjistíte, že jedna je druhá, druhá je třetí...Poměrné velké zklamání.

17.04.2018 3 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nic moc, všechno takové divné, splácané, namleto páté přes deváté, takový podobný styl Do vody. Bohužel za mě ne příliš kladné hodnocení.

18.10.2017 2 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Myslím, že tady netřeba dalších komentářů. Klasicky úžasný příběh v podání paní Leily. Sice z dosavadní tvorby nejslabší, ale za mě přesto stále 200%.

18.10.2017 4 z 5

Syndrom Anastasia Syndrom Anastasia Mary Higgins Clark

Je mi líto, ale kniha se mi nelíbila. Duchařina není můj šálek kávy.

03.08.2017 1 z 5

Vtipné, milé, povedené. I když oproti Analfabetce musím ubrat jednu hvězdičku, protože kniha byla trošku (ale opravdu jen trošku) slabší. Líbilo se mi, jaký ten ,,gangster'', kterému ten kufr patřil, bylo pako :-)

23.07.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Přijde mi, že se autor snažil napodobit Staříka. Kniha mě nudila a celkově zklamala.

23.07.2017 3 z 5

Muž za vlastním rohem Muž za vlastním rohem Ivan Kraus

Báječná oddychovka plná sympatického humoru.

23.07.2017 4 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Další z parádních knih Mary Higgins. Konec, kdo byl nakonec vrahem, mě překvapil. I když zdá se mi, že knih s námětem vraždy, která má kořeny už ve škole, na VŠ kolejích, je již nějak moc.

23.07.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu Kim Stoneova - typický detektiv s traumatem z minulosti. Trochu mě vadila její neotesanost. Zajimalo by mě, kdy se konečně objeví kniha, jejíž ústřední postava bude normální, vyrovnaná. Je zajímavé že detektivové opravdu snad ze všech knih jsou buď opilci, nebo jim byl zavražděn někdo z rodiny, jsou poloviční blázni atd. Na druhou stranu byl příběh plný napětí a udržoval mě v zaujetí až do konce. Ještě uvidím, zda znovu sáhnu po dalším případu Kim.

23.07.2017

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

Další ze skvělých napínavých knih Daniela Silvy. Autor opět nezklamal. Přečteno jedním dechem.

22.07.2017 5 z 5

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Knížka plná nechutných pasáží :-) Rozhodně stojí za přečtení.

22.07.2017 5 z 5