Titáni

Titáni https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333436/bmid_titani-wdK-333436.jpg 4 184 66

Dějištěm strhujícího vyprávění o lásce, bolestných ztrátách i zradách je Texas, který se kolem roku 1900 ocitá na prahu ropné konjunktury, jež odstartuje období prudkého hospodářského růstu. Na pozadí dramatických změn pronikajících na texaský venkov prožívají svůj osudový příběh dvě nezapomenutelné postavy: Samantha, privilegovaná dědička rozlehlého dobytkářského ranče, a Nathan, okouzlující mladík z farmy na severu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Titans , 2016

4xbabča
31.10.2023 5 z 5

Krásný příběh rodinné ságy odehrávající se v Texasu na rozhraní 19. a 20. století je opravdu příjemné odpočinkové čtení. Kniha popisuje život farmářů a rančerů a také začátky těžby ropy v Texasu. Ale hlavním tématem je příběh rozdělených dvojčat už během narození a jejich cesta k nalezení toho druhého. Určitě je to jedna z nejlepších knih autorky.

Květ
19.08.2023 4 z 5

Rodinná sága z prostředí rančerů v Texasu, která se odehrává na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Čte se to samo, oddechová knížka, lehce natahovaná i předvídatelná, nenáročná, ale přesto pěkná. Taková odpočinková holčičí četba na léto. (3,5*)

zandu
23.02.2023 4 z 5

Škoda toho rychlého konce, ale jinak skvělé čtení

m_martina
29.08.2022 5 z 5

Kniha, která se i přes poměrně velký počet stránek dobře čte. Moc se mi líbila a chtěla bych se k ní někdy vrátit.

kikies
15.03.2022 5 z 5

Podle mě perfektní rodinná sága o zajímavém historickém období. Je tam všechno - láska, nenávist, propletené rodinné vztahy, tajnosti, lži, dobré i zlé úmysly, prozření, napravení, temnější období i prosluněné časy. Moc se mi to líbilo, hrozně dobře se to četlo a na mnoha místech mě to i dojalo. A historický vývoj na pozadí jen přispěl k čtivosti této knihy a přiblížení další ještě nepříliš známé historické epochy. Já rozhodně doporučuji pustit se do toho.

AlenaF
04.03.2022 4 z 5

Nenáročné, ale příjemné oddechové čtení.

ikul
01.07.2021 4 z 5

Po přečtení Vážky jsem byla velmi natěšená na Titány. Jenže příběh dvojčat, o jejichž osudu rozhodl náhodný výběr, mě moc nenadchl. Musím ale souhlasit z předchozími komentáři, že čtení je to příjemné a oddychové.

evask
20.03.2021 4 z 5

Po předchozí knize - Řbitov zviřátek - jsem potřebovala zklidnit mysl, k tomu se Titáni dobře hodí. Žádná pecka to není, trochu plytké, zbytečně rozsáhlé, ale jako odpočinková četba dobré.

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Elapheg
15.12.2020 5 z 5

Titáni, božský nádech pro nádhernou knihu. Je to moje první setkání s touto autorkou, ale tato kniha je velmi povedená. Kniha pojednává o tom, že se jedné matce narodí dvojčata, o které ona nejeví zájem. Ponechá si jenom jedno dítě a druhé ponechá porodní bábě, která ho dá k adopci. Nathan vyrůstá na farmě své pravé matky, Samantha je v Texasu u milujících adoptivních rodičů. Kniha je rodinnou ságou Gordonových, Halloweyových, Waverlingových. V knize je popisován těžký život rančerů, vývoj ropného průmyslu, snahy najít ropu, udržet statek na pozadí rozvíjejících se vztahů všech hrdinů. V knize není nouze o zvraty. V každé rodině jsou nějaká tajemství. Je hlavně popisem rodinných vztahů. Ač si to Neal Gordon otec Samanthy nepřeje, osud zavane na jeho statek, jak Samantina pravého otce, tak jejího bratra, aniž zpočátku všichni tuší, že jsou spřízněni. Nechci nic prozravovat, ale v knize čtenář drží palce snad každému a každý má svá tajemství. Samantha vyvíjí snahy, dozvědět se tajně za zády rodičů, odkud skutečně pochází, aby neranila milující adoptivní rodiče, její snahy se ne hned ze začátku naplňují zdarem. Kniha je opravdu naplněná vším, lidskou láskou, zlobou lidí, závistí, tajemstvími, záměrnou lží, do které se její protagonisté zamotávají, ale je rovněž knihou o velkém lidském srdci, pochopení, odpuštění a hlavně silou jít i navzdory nepřízni osudu dál. Za mě pět hvězd a doporučuji k přečtení.

Noisette73
21.08.2020 5 z 5

Nádherná rodinná sága, z jihu USA plná krásných a silných příběhů, žila jsem tím, ale Sen o Sumersetu už nic nepřekoná.

Jandýs
27.04.2020 4 z 5

Příjemné oddychové čtení.

burei
04.04.2020 4 z 5

Moc příjemné čtení, až na ten rychlý konec, kdy vše tak nějak vyznělo do ztracena.

Gallaxy
17.01.2020 5 z 5

Jsem nadšená, za mě nejlepší kniha autorky (což jsem sice psala už knihy Dlouhé stíny, ale tahle ji předčila). Jediné co mi autorčina stylu vadí jsou vždy rozvleklé úvody a pak velmi rychlé konce, kdy přeskakuje velmi rychle z jedné postavy na druhou a velmi stručně popisuje, co se událo. Ale to prostě k jejím knihám patří...

pip11
05.11.2019 4 z 5

Příběh dvojčat byl příjemně čtivý, nechybělo lehké napětí a odkrývání tajemství.

Pavlaj
05.11.2019 4 z 5

Čte se samo, příjemná oddychovka. Málem jsem dala pět hvězdiček, protože předtím jsem četla pár náročnějších věcí a byla po nich vděčná za nenáročné téma s happy-endem. Ale za rozvleklé pasáže ke konci a neustálé vysvětlování zamotané motivace všech postav si to zaslouží maximálně ty 4. Klidně mohlo být o sto stran kratší.

Dreisii
27.10.2019 5 z 5

Kniha je oddechová a nenáročná.Rychle a dobře se četla.

marimari
17.10.2019 4 z 5

Další odpočinková pohádka s dobrým koncem pro pohodové chvíle, kdy nemusíte moc přemýšlet.

Danago
14.08.2019 5 z 5

Pro mě je toto nejlepší knížka, kterou autorka napsala. Příběh rozdělených dvojčat je velice poutavě napsaný , má spád a napětí. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Skvělá kniha.

Opatov
12.07.2019 5 z 5

Pro mě TOP autorka. Příběh dvojčat rozdělených po porodu, láska, zrada. Další úžasný příběh. Doporučuji.