Jane007 Jane007 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nevěřila bych, že mě to tak chytne. Knížka je tak moc dobrá, že by klidně snesla i filmové zpracování (i když občas je lepší, že film není). Postavu Hany jsem si zamilovala a mnohdy byl její příběh děsivý, že mi běhal mráz po zádech.

15.02.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Jedním slovem: PARÁDA! Jsem ráda, že jsem se nenechala ovlivnit Kastelánem. Doporučuji

16.04.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nejsem zrovna čtenář sci-fi a většinou se takovým knihám vyhýbám, ale Andy Weir to prostě umí napsat. Čtení jsem si opravdu užila, jen škoda, že některé technické věci nejsou přidané jako ilustrace. Rozhodně se těším na další knížky z pera Weira.

29.09.2022 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tahle parta praštěných pistolníků se mi dostala pod kůži. Nedočkavě jsem hltala stránky a čekala, jak to bude pokračovat. Chvilkama to bylo na zamyšlení, chvilkama něco z historie a mnohdy mě knížka rozesmála. Jediná postava, která mě vyloženě štvala, byla Nancy. Jinak super. Doporučuji všem, co mají rádi atmosféru staré Ameriky.

02.03.2018 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Této knize jsem se nevím proč dlouho bránila. Mylně jsem myslela, že to bude o vraždách dětí v aréně. Nakonec jsem si to přečetla a od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Nejlepší dojem na mě však udělal Peeta. Postava, která je laskavá a má svědomí. Katniss neměla šanci:-)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V životě by mě nenapadlo, že by český autor napsal tak skvělou fantasy knížku. Od začátku do konce byla knížka napínavá a čtivá. Jediné, co mě mrzí je, že ještě nevyšlo pokračování:-).

21.01.2017 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Ke knihám o Sherlocku Holmesovi mě dovedl seriál Sherlock. Do té doby jsem neměla nutkání se o něj zajímat, protože jsem byla posedlá panem Poirotem. Nicméně po přečtení této knihy jsem musela přehodnotit a přidat Holmese k mým vysněným hrdinům.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Wow, musím říct, že mě knížka naprosto dostala. Mornštajnová umí napsat knížku o válce,bývalém režimu,... tak, aby to pochopil i člověk, který to vůbec nezažil (díkybohu). Během čtení jsem si často dolovala z hlavy, co jsme se učili v hodinách dějepisu. Líbí se mi, že postavy nejsou ničím přikrášlené, ale i tak jsem si je všechny oblíbila. Doporučuji všem, co mají rádi historii

27.01.2019 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Neuvěřitelně silný a krásný čtenářský zážitek. Troufám si napsat, že je to i jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla a konec mě vzal za srdce. Doporučuji.

09.10.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Přestože už dávno nejsem cílová skupina, čtení jsem si opravdu užila a překvapivě jsem nad knihou dost přemýšlela, hlavně skrz morální aspekty. Závěr byl sice trošku předvídatelný, ale to neubírá na příjemném čtenářském zážitku.

08.09.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Opět výborná kniha z pera Dana Browna, a že jsem na ni čekala!!! (Od jejího vydání jsem svého mužíčka trošku šikanovala, abych ji dostala k narozeninám:-D) Nemůžu jinak, ale dávám plný počet hvězd, přece jen je to PAN SPISOVATEL (pokud by byla škála širší, bylo by to jinak). Knížka je jako obvykle "napínavá jak malé gaťe", nechybí profesor Langdon, krásná žena, záhada, hromada technologií, architektura,... Každou chvilku jsem knížku odkládala, abych si něco ověřila na internetu (vlastnit cestovku, nejspíš bych se Browna zeptala, kde bude další knížka:-D). Co mě trochu zklamalo, bylo vysvětlení. Celou knížku člověk přemítá co a jak a zjistí, že to je trochu nevěrohodné sci-fi. Ale to je asi jediné, co bych knize vytkla. Souhlasím s ostatními čtenáři, že to asi není vrcholné dílo Browna, ale je to přece Dan Brown a já ho prostě mám ráda:-) Doporučuji s nadšením

07.05.2018 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Kniha, kterou by měl mít každý ve své knihovničce. A to už od dětství. Člověk by měl mít aspoň malou úctu ke svému národu a díky téhle knížce můžeme být aspoň na něco pyšní.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Drsné, napínavé, chvilkama kapku neuvěřitelné a přesto krásné. Asi nejvíc mě vzal příběh Rachel. Každopádně je o čem přemýšlet.

19.09.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Opět skvělá knížka. Královsky jsem se při čtení bavila a jen lituji, že zatím není pokračování. Všem doporučuji, člověk se u knížky příjemně odreaguje.

25.04.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět báječné čtení. Bylo by fajn, kdyby natočili seriál:-)

25.04.2018 5 z 5

Báječné knížky. Provázely mě po celou dobu dospívání a přečtu si je ráda i teď. Vždyť Rowlingová dokázala vytvořit naprosto úžasný svět. Je to pro mě srdcová záležitost.

16.05.2016 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásná kniha, nemohla jsem ji odložit. Knihy od paní Mornštajnové mi prostě sedí. Těším se na další

28.03.2019 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knížku jsem četla v rámci Výzvy. Nebýt letmých zmínek, ani bych nevěděla, že se odehrává v Brně. Každopádně přečteno, chvilkama to bylo i vtipné, ale spíš děsivé.

12.08.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Naprosto dokonalá knížka! Petra Stehlíková znovu dokázala, že umí napsat světovou literaturu. Nemohla jsem knížku ani odložit, chvilkama jsem se i bála, chvilkama jsem si málem kousala nehty :-D Prostě neskutečný čtenářský zážitek. Teď jen doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat. Bytostně ho potřebuji. Doporučuji.

09.03.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jedna z nejtěžších knih, které jsem četla. Asi pro to, kolika vážných témat se autor dotýká. Chvílemi jsem až trnula hrůzou, co je člověk člověku schopen udělat. Nevím, koho bych litovala víc, jestli věčně rozrušeného Stinga, nešťastnou Sophii, nebo charismatického nemocného Nathana.

13.09.2016 5 z 5