Janca007 Janca007 komentáře u knih

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Knížka se mi četla dobře. Novinářka Kitty hledá souvislost, kterou spojuje sto lidí, jehož seznam ji dala její přítelkyně, která následně zemřela. K seznamu ji však nic říct nestihla. Kitty pátrá a zjišťuje...

03.03.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha se mi i přes nářečí četla dobře. Popisuje život na vesnici s jeho radostmi i starostmi. Příběhy jsou lehce propojené, i tak pro mě bylo obtížnější se ve všech postavách a vztazích mezi nimi vyznat.

28.02.2023 3 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Knížku jsem dočetla, ale bylo to utrpení. Překvapuje mě vysoké hodnocení, jsem jedna z mála, která pointu asi nepochopila. Možná jsem do ní ještě nedozrála. Tak třeba ji zkusím přečíst ještě později.

02.02.2023 2 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem přečetla stejně rychle jako Tatéra z Osvětimi. Při uvědomění, co všechno musela Cilka prožít, si nedovedu vůbec představit, kde vzala tu sílu... Líbilo se mi provázání vzpomínek z Březinky a gulagu Voktuta. Smutné čtení.

23.11.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížku jsem četla na doporučení kamarádky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Knížek o holocaustu jsem přečetla hodně, ale u této budu dlouho myslet ta zástěra Lalea. Doporučuji přečíst, kdo váháte.

23.11.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Kniha se četla sama. Příběh Zuzany od narození , kdy spisovatelka provádí jejím životem před umístěním v koncentračním táboře i po něm, kde ji toho jeste tolik čeká... Smutný příběh.

16.09.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čtení této knihy jsem celkem dlouho odkládala,ale nelituji. Poučné čtení.

14.08.2022 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Kniha mě zaujala svým názvem. Četla se mi dobře, je napsána na zajímavé téma. Čekala jsem více popisu, co se v Magdaleninych prádelnách dělo. Je těžké si pro mě představit, kolik krutosti se v nich ukrývalo.

29.06.2022 4 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Knížka mě zaujala svým názvem. A že hraje zelený svetr fakt velkou roli. Špína Židů se skrývá v době 2. Světové války v kanalizačním systému. Co všechno museli vytrpět. A jak všechno vnímaly děti. Nejhorší je, že je to podle skutečné události. Doporučuji přečíst. Snad se někdy lidí poučí.

07.06.2022 5 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Knížku jsem četla pěkně dlouho, ale nelituji. Krásný příběh z válečné Anglie o přátelství mezi ženami, lásce, odvaze... Vyhovovala mi délka kapitol i prokládání články z nakladalstvi Přítele ženy.

26.05.2022 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další ze skvělých detektivek Cartera. Nemám slov, knížka s krátkými kapitolami, plná napětí, očekávání, jedním slovem skvělá.

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Knížka mě překvapila, silný a smutný příběh. Představa, že jediným úkolem je přežít alespoň do zítřka a takto to mít každý den, je hrozná. Knížku by si měl přečíst každý, komu se dostane do rukou :-/

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Carter je pro mě pan spisovatel. Další ze série skvělých detektivek, od kterých při čtení nelze odejít. Těším se na další knížky ze série.

Volá Berlín Volá Berlín Kelly Durham

Knížek s tématikou druhé světové války jsem přečetla několik, ale tato je psaná v jiné perspektivě, z jiného pohledu. Knížka mě moc bavila.

Nejmenuji se Miriam Nejmenuji se Miriam Majgull Axelsson

Knížka mě zaujala názvem i obalem a nemýlila jsem se, přečetla jsme knížku jedním dechem. Bylo zajímavé pozorovat, jak člověk téměř celý život žije s jiným jménem, jinou identitou, celkově příběh Miriam (nebo Maliky) a její osud, a nikomu o tom tak dlouho neřekne...

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Na začátku knihy jsem se měla problém trochu začíst, ale potom už bylo čtení fajn. Jednalo se o smutný příběh popisujíví vztah Hemingwaye a jeho první manželky. Líbilo se mi vykreslení Paříže v oné době. Stojí za přečteni :-)

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Kapiloly byly kratší, napsané čtivým jazykem. Pro mě byl zajímavý ten proces smíření se s tragédií, minulostí, osudem. Mám vplánu přečíst za čas znova :)

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Oddechová knížka o babičce, matce a vnučce. Vyprávění částí života babičky podle přívěšků na náramku bylo zajímavé, knížka mě bavila.

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Moc krásný romantický příběh psaný ve dvou rovinách - válečné období a pád Berlínské zdi. Hlavní rolí byla neobvyklá poštovní známka. Příběh byl pro mě napínavý, čekala jsem, zda dojde k průlomu a zjistí se, komu byl dopis určen a zda se dva staří zamilovaní zase setkají. Doporučuju přečteni :-)

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Pro mě to bylo oddechové čtení. A propojení tří příběhů tří porodních bab (babičky, matky a dcery), pro mě bylo zajímavé. Našla jsem si v knížce myšlenku, co dělá ze ženy matku...