Janca007 Janca007 komentáře u knih

Poslední dívka Poslední dívka Nádija Murád

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Příběh dívky s jezídskou vírou, jejíž osobu ničil Islámský stát a ona měla sílu na to utéct... dívky, jejíž rodinu zničil IS. Neuvěřitelné, že se toto děje. K zamyšlení. Přečtení knihy doporučuju

21.01.2022 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Knížku jsem objevila v Levných knihách. Četla se mi dobře, příběh Evy a Grace se mi líbil, stejně tak střídající se časové úseky. Doporučuju přečtení ;-)

20.07.2021 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další skvělá knížka od Cartera. A první, co mě napadlo - Pod lampou je největší tma. Doporučuju k přečtení:-)

15.07.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Chtěla jsem začít číst postupně od začátku série, doporučila mi je kamarádka, že se od Cartera nemohla odtrhnout. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knížky pustila, ale zhltla jsem ji teda jedním soustem. Od začátku napínavá knížka s nečekaným vyústěním. Nic, jdu číst další díl :)

02.05.2021 5 z 5

Zmrzlinová královna Zmrzlinová královna Susan Jane Gilman

Knížku jsem četla trochu dýl, protože jsem si nemohla najít čas, ale dočetla jsem a nelituju. Líbilo se mi, že byl děj Zmrzlinové královny Malky (Lillian) od jejího narození až do stáří, procházel různými historickými etapami v Americe, popisoval vývoj podnikání se zmrzlinou... Pro mě byla Malka silná žena, jejíž chování se odráželo od prožitých situací, nevnímám ji nijak záporně.

28.04.2021 4 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Knížka se mi četla moc dobře. Líbil se mi příběh, který byl jednoduše a dobře sepsaný, pro mě trochu oddechovka po těch knížkách, které jsem četla před tím. Zamyslet se nad tím, jaké to je někoho mít rád, milovat a nesmět se ho dotknout... Příběh byl čtivý, určitě doporučuju přečíst, pokud se vám knížka dostane do ruky :)

28.04.2021 4 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

Knížku jsem koupila v Levných knihách a dobře jsem udělala. Tento žánr mám ráda. Knížka se mi místy nečetla moc dobře, ale neubírá to z toho, že to byl pro mě silný příběh. Co musel zažít malý kluk, ze čtvrtiny Rom a ze čtvrtiny jidiš (což určilo jeho osud...), když "putoval" světem během romského holocaustu. Kniha plná emocí, o které jsem ještě dlouho přemýšlela. Určitě stojí za přečtení :)

28.04.2021 5 z 5

Seriál stejně jako knížka, která se mi dostala do ruky, byly skvělé :)

06.03.2021 5 z 5

Zbožňuju navždycky Zbožňuju navždycky Lindsey Kelk

Knížku jsem přečetla, od začátku byl příběh celkem předvídatelný. Četla se dobře, ale nic moc jsem si z ní neodnesla.

07.02.2021 3 z 5

Poledne u Tiffanyho Poledne u Tiffanyho Echo Heron

Knížka se mi moc líbila, zakoupila jsem ji v Levných knihách, zaujala mě. Přečetla jsem ji jedním dechem, líbilo se mi, jak se žena uměla v té době blížit ke svému snu, ledasčím projít a lecčeho se vzdát, stále bojovat. Jen škoda, že byl Tiffani tak trochu hajzlík, naštval mě :D Doporučuju přečtení :)

02.02.2021 5 z 5

Bostoňanka Bostoňanka Anita Diamant

Knížku jsem si koupila v Levných knihách a celkem se mi líbila. Bylo to jako sedět ve křesle a poslouchat babičku, jak povídá o svém životě. Zajímavé čtení z židovské komunity, ale ne natolik poutavé se silným příběhem, abych byla úplně unešená :)

02.02.2021 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Knížka mě zaujala, koupila jsem ji kdysi v Levných knihách. Celou dobu jsem prožívala 5 dní Mary a čekala, jak vše dopadne, ale víc mě zaujal příběh Scotta a malého Curtise. Knížka určitě stojí za přečtení :)

15.01.2021 4 z 5

Umírající detektiv Umírající detektiv Leif G. W. Persson

Knížku jsem dostala na Vánoce a trefili se mi s ní do vkusu. Příběh o vyšetřování 25 let staré vraždy, kdy detektiv v důchodu po mozkové příhodě pátrá po vrahovi malé Yasmine. Příběh byl pro mě zajímavý, smutný, konec jsem si představovala trochu jinak, ale o tom knížka je :)

08.01.2021 4 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Knížku jsem dostala od sestry na Vánoce a trefila se mi do vkusu. Líbil se mi příběh, propojení fikce s realitou, vykreslení postav i celkový děj. Jestli jsem to dobře pochopila, mělo by vyjít pokračování, to bych si určitě přečetla taky. :)

02.01.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Přečetla jsem za pár dní, knížka se mi líbila. Bavil mě popis krajiny, života :) Na konci knížky jsem byla překvapená, kdo je vrah. Doporučuji přečtení :)

29.12.2020 4 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knížku jsem měla přečtenou za pár dní, děj mě vtáhl do děje. A to jsem na téma holocaust už něco přečetla. Jedná se o příběh z dvou stran - malého židovského kluka loutkáře a německého vojáka. Knížka mě zaujala, doporučuji přečtení :)

25.12.2020 5 z 5

Matčiny hříchy Matčiny hříchy Irene Kelly

Knihu jsem přečetla tentokrát opravdu jedním dechem, nemohla jsem se od ní odtrhnout... Já sama nejsem věřící od té doby, co jsem prošla církevní střední školou, není víra jako víra... Jedná se o autobiografickou knihu jako formu léčby ženy, která toho prožila ve svém životě tolik, že tomu pomalu ani nejde uvěřit... Knížka podle mě není pro slabší povahy. Všem ale doporučuju přečíst.

13.10.2020 5 z 5

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Knížka se mi líbila stejně jako stejnojmenný film :)

10.10.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha se mi četla dobře, ač přečtení mi trvalo docela dlouho, protože byly na práci jiné věci. Líbilo se mi téma i vyprávěné z pohledu dětských očí. Ke knížce se v budoucnu ještě určitě vrátím :)

29.09.2020 4 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Kniha se mi líbila, dobře se mi četla. Zajímavě byla rozdělena do částí podle postav. Líbil se mi také vhled, jak fungovaly nevěstince v koncentračním táboře. Přemýšlela jsem dlouho také nad tím, co má společného s Marijke a Karlem Lucian, nakonec to všechno do sebe pěkně zapadlo :)

12.07.2020 4 z 5