Janca007 Janca007 komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha se mi i přes nářečí četla dobře. Popisuje život na vesnici s jeho radostmi i starostmi. Příběhy jsou lehce propojené, i tak pro mě bylo obtížnější se ve všech postavách a vztazích mezi nimi vyznat.

28.02.2023 3 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Moc krásný romantický příběh psaný ve dvou rovinách - válečné období a pád Berlínské zdi. Hlavní rolí byla neobvyklá poštovní známka. Příběh byl pro mě napínavý, čekala jsem, zda dojde k průlomu a zjistí se, komu byl dopis určen a zda se dva staří zamilovaní zase setkají. Doporučuju přečteni :-)

19.03.2022 5 z 5

Seriál stejně jako knížka, která se mi dostala do ruky, byly skvělé :)

06.03.2021 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knížka i příběh se mi líbil, zpracování takto těžkého tématu - klobouk dolů... Překvapilo mě, jak se autorce podařilo zachytit v podstatě dlouhou časovou osu, popsat dobu i osudy lidí. V příběhu jsem se neztrácela, knížka mě mile překvapila :)

14.07.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knížku jsem četla na doporučení kamarádky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Knížek o holocaustu jsem přečetla hodně, ale u této budu dlouho myslet ta zástěra Lalea. Doporučuji přečíst, kdo váháte.

23.11.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pěkně napsaná knížka, rodinné vztahy jsou pojaty ze všech podstatných úhlů pohledu - Vikiho, maminky i babičky. Na začátku jsem trošku bojovala se způsobem psaní, kde se střídali řeči hlavních postav a nebyly vyznačeny přímou řečí, ale nakonec mi to ani nepřišlo. Uvědomila jsem si, že občas si člověk myslí, že pro všechny je něco nejlepší, jen nedomyslí důsledky. Knížka stojí za přečtení :)

06.11.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Další knížka od p. Moyesové, která se mi líbila. Pěkný příběh. Osudy lidí jsou nevyzpytatelné. :)

11.08.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha mě pohltila, lze přečíst jedním dechem. Tématika holocaustu mě baví (jestli to tak jde říct kvůli smutné etapě dějin.) Za mě byla kniha a její příběh krásná a ostatním, kteří váhají, doporučuju přečtení :-)

17.02.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tuto krátkou knížku jsem četla k maturitní četbě. Četla se sice dobře, ale místy jsem se trochu nudila. Čekala jsem od příběhu o něco víc.

21.09.2016 3 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Pro mě to bylo oddechové čtení. A propojení tří příběhů tří porodních bab (babičky, matky a dcery), pro mě bylo zajímavé. Našla jsem si v knížce myšlenku, co dělá ze ženy matku...

19.03.2022 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Knížka se mi četla dobře. Silný příběh o době války v Rumunsku, poválečné době a nástupu komunismu. O bolesti, štěstí, naději... Líbilo se mi, že knížka měla skutečný základ a byla doplněna i fotografiemi.

20.01.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Upřímně jsem od knížky čekala víc. Příběh byl myšlen dobře, jen se mi nelíbil styl zpracování. Jinak je ale příběh zajímavý a je mi blízké i lokální umístění.Knížku bych si ale znovu nepřečetla.

28.08.2019 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha, ke které se určitě ráda vrátím :)

05.10.2018 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knihu jsem přečetla stejně rychle jako Tatéra z Osvětimi. Při uvědomění, co všechno musela Cilka prožít, si nedovedu vůbec představit, kde vzala tu sílu... Líbilo se mi provázání vzpomínek z Březinky a gulagu Voktuta. Smutné čtení.

23.11.2022 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Knížku jsem měla přečtenou za pár dní, děj mě vtáhl do děje. A to jsem na téma holocaust už něco přečetla. Jedná se o příběh z dvou stran - malého židovského kluka loutkáře a německého vojáka. Knížka mě zaujala, doporučuji přečtení :)

25.12.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha se mi četla dobře, ač přečtení mi trvalo docela dlouho, protože byly na práci jiné věci. Líbilo se mi téma i vyprávěné z pohledu dětských očí. Ke knížce se v budoucnu ještě určitě vrátím :)

29.09.2020 4 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Knížka se mi líbila, byla o silném přátelství, z doby války, žena v hlavní roli, ženy umí bojovat... Určitě stála za přečtení :) Četla jsem víc knížek o válce, ale tato byla stylem jiná a uměla mě vtáhnout do děje.

08.04.2020 5 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Knížka se mi nakonec celkem líbila, akorát mi trvalo se jí prokousat - měla jsem na mysli jiné věci než si číst :-/ Co jsem si vzala - lhát a tajit pravdu se nevyplácí, protože je jako bumerang...

24.03.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Byla to druhá knížka od autorky, po Haně. Knížka se mi líbila, četla se sama, oceňuju vhled do delšího časového období a více generací rodin, období, míst. Příběh byl pěkný, jen se mi občas pletly jména žen, když byly všechny na A. :-) Ale Hanu Slepá masa za mě o tolik nepředčila.

02.02.2020 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Příběh tří generací žen, jejich vztahů, v místě, kde jakoby se zastavil čas... Poutavý příběh, ke kterému bych se klidně znovu za čas vrátila....

02.01.2020 4 z 5