janastok janastok komentáře u knih

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Poklidná, líně se vlekoucí detektivka, odehrávající se v krásné švédské vesničce. Sympatický detektiv, mnoho podezřelých, humor a konec ve stylu Agathy Christie, skvělé.

17.01.2024 5 z 5

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Sama nevím, proč se mi tak líbí tato série. Děj se táhne, žádná akce, hodně hrdinových promluv a myšlenek. A přece je každý návrat do Three Pines jak pohlazení po duši. A hodně mě dojalo poděkování autorky.

31.05.2023 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Druhý díl lepší, než první. Napínavé, žádnà hluchá místa, plno zvratů. Mínus za to, že pachatel je snadno uhádnutelný a za to, že jsme se stále nedozvěděli, jak to bylo s Jakem.

25.10.2022 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Tato série mě baví, i když tentokrát je zápletka dost neuvěřitelná a přitažená za vlasy, ale co, je to pohádka pro dospělé, žádný dokument, že. Snad bude brzy další díl.

06.04.2022 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Moje druhá kniha ze série a naprostá spokojenost. Klasická, pomalá detektivka s mnoha podezřelými. Neodehrává se sice v oblíbeném Three Pines, ale autorka nás opět zavádí na kouzelné mīsto, kde bych určitě chtěla strávit dovolenou. A s plnou penzí!

23.07.2021 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Tak tohle byla ta pravá kniha po několika krvavých thrillerech. Pomalá, jednoduchá, sympatický hrdina, trochu překombinovaný způsob vraždy. Ještě víc než příběh se mi líbilo prostředí, ve kterém se odehrává. Kouzelná, malebná vesnička, která ani není na mapě, s jejími pitoreskními obyvateli, kteří jsou vykresleni trochu černobíle, ale vůbec mi to nevadilo. A co teprve to jídlo! Hned bych se tam, navzdory té zimě, vypravila.

21.07.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Velmi dobrá detektivka, tentokrát trochu jiná, spíše thriller. Jsem zvědavá, jestli v některém z dalších dílů Kate vyřeší případ, aniž by dostala nabančíno a unikla smrti jen o chlup. Dám si trochu oddych, a pak se k sérii ráda vrátím.

16.07.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

To byla pekelná jízda. Pan Carter změnil své schéma a dobře udělal. Napínavé, trocha retrospektivy, cliffhangery na koncích kapitol, které vás nutí číst stále dál. Jen mě trochu mrzí, že autor podlehl módním trendu (jestli byl první, tak se omlouvám) a nadělil hrdinovi trauma z minulosti, o kterém se dovídáme až v 6.díle, i když jiné špatné vzpomínky zmiňuje v každé knize. A hlavně stvořil geniálního, vševědoucího a nadpřirozenými schopnostmi nadaného superpadoucha. Ten neskutečně cvičí s hlavním detektivem i celou FBI, jejíž agenti jen bědují "krindapána". Doufám, že se padouch nestane nesmrtelným a nepotáhne se jako červená nit zbývajícími díly! Ale i tak dávám 5 hvězd, anžto tato série je moje srdcovka a dala bych 5, i kdyby Hunter vyšetřoval krádež v sámošce.

25.07.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

"Hodně čtu, čtu rychle a moc toho nenaspím." Asi jsem se zamilovala do detektiva Huntera. Perfektní čtení.

28.06.2020 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Překvapivě dobrá detektivka. Příběh se poklidně vine, jakoby ovlivněn vyprahlou a horkou australskou krajinou. Dvě časové linie, do poslední chvíle není jisté, za spolu souvisí.

26.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Dobré jako vždy, zajímavé téma. Za konec paní spisovatelce klobouk dolů za odvahu, to je prostě život. Narozdíl od jiných detektivek, kde jsou hrdinové nesmrtelní, postřeleni, mučeni, v kómatu nebo je někdo v poslední vteřině zachrání a všechno přežijí. Těším se na další díl.

08.04.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět skvělé. Sice jsem nejdřív četla 7.díl, takže jsem trochu věděla, ale vůbec to neubralo nic ze čtivosti a napínavosti knihy.

22.08.2019 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Uf, tak tohle byla parádní jízda. V poslední době jsou severská krimi jedno jak druhé, ale toto se mi líbilo. Trochu ve stylu Nesbova Sněhuláka. Napínavé, zajímavě použitý přítomný čas a jen příjmení hlavních hrdinů, perfektní konec. S tipem na vraha jsem byla tentokrát úplně vedle. Dávám si pana S do svých oblíbenců a doufám, že bude v psaní pokračovat.

20.07.2019 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

To byla tedy pekelná jízda. Vyšetřovatel Maarten Sneijder ( pardon Maarten S. Sneijder) je tak protivný, až je k sežrání a Sabine sympaťačka. Bylo tam tolik obětí, tolik podezřelých a tolik vrahů, že jsem se v tom občas ztrácela, ale na konci se všechno dokonale propojilo. A ač nemám ráda spojení wow efekt, tak tady se konal. Bravo.

25.02.2024

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Na prvotinu mladé autorky celkem slušná detektivka. Co se týče obsahu - hlavní hrdinka není zrovna sympaťanda roku, ač všichni i ona sama tvrdí, že je nejlepší, dělá ve vyšetřování zásadní chyby a vraha, který je zřejmý, si ani netipne. Co se týče stylu psaní - příliš květnaté a přemíra přídavných jmen. Nicméně počkám na léto a příští díl slupnu někde u vody.

18.02.2024 3 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Dokonalý díl dokonalé série. Skvělé, promyšlené, překvapivé. A ten závěr - jsem zvědavá, jak ( a jestli) z toho autorka vybruslí.

01.02.2024 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

S knihami této autorky mám jeden problém - po jejich přečtení se mi do žádné jiné nechce! Opět skvělé, jen se podle posledního odstavce bojím, že paní Angela chce v pŕíštím díle recyklovat jednu starou postavu.

23.01.2024 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Stále skvělá série. Tentokrát méně akce a ohrožení a více poctivého pátrání, což knize prospělo. Zajímavé téma sekt, svižný děj. Super!

06.01.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Vcelku dobrá, oddychová a krátká detektivka. Sympatický hrdina s nezvěstnou ženou a třemi nevycválanými holčičkami je příjemným protikladem nesmrtelných superhrdinů.

04.12.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Dobrý detektivní thriller. Charizmatický detektiv a jeho zábavná parťačka mě bavili. Vraha jsem tipla, ale vůbec to neubralo na čtivosti, zajímavý konec. A rychle na další díl.

02.04.2022 5 z 5