jana277 jana277 komentáře u knih

Rudá Sibiř Rudá Sibiř Sam Eastland (p)

Moja prvá kniha od autora, vôbec som nevedela, čo od toho čakať. Bolo z toho príjemné letné čítanie.

27.07.2023 4 z 5

Rozpoltená Rozpoltená Lucia Sasková

Prvá časť knihy bola výborná, potom sa pre mňa do deja začalo vkrádať veľa prvkov, podľa ktorých je evidentné, že knihu píše žena. Koniec super.

21.06.2023 4 z 5

Strieborný záliv Strieborný záliv Jojo Moyes

Na letné čítanie postačí.

22.05.2023 3 z 5

Čas se krátí Čas se krátí Ben H. Winters

Dočítané len preto, že dočítam čo začnem. Kniha mi nič nedala.

18.05.2023 1 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Veľmi dobrý, zaujímavý námet, no pre mňa veľa romantiky.

09.05.2023 4 z 5

Posledný policajt Posledný policajt Ben H. Winters

Prečítané, ale bez nadšenia.

09.05.2023 1 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Najprv som si na obálke prečítala info k spisovateľke. Keďže má ocenenia za romantický žáner, chcela som knihu odložiť. Ale dala som jej šancu. V rámci dovolenkového relaxu, vypnutia je to dobrá oddychovka.

30.03.2023

Manželská zmluva Manželská zmluva Michelle Richmond

Zaujímavý námet, kniha sa veľmi dobre čítala, stála zvedavosť, čo bude ďalej. Bol by to veľmi dobrý podklad pre scenár filmu. Koniec ma sklamal. Nie rozhodnutie postáv, ale podanie, spracovanie od spisovateľky, ako by nevedela, čo s tým.

30.03.2023 4 z 5

Noc nad Atlantikom Noc nad Atlantikom Ken Follett

Rôzne postavy, rôzne charaktery, rôzne osudy, rôzne prepletenie. Kniha sa mi čítala veľmi dobre, stále som nevedela, čo sa z toho vykľuje. Sladký záver pobavil.

06.03.2023 5 z 5

Sieť Sieť Håkan Nesser

Špecifický vyšetrovateľ a iný štýl písania ma zaujali.

06.03.2023 4 z 5

Žiarlivec a iné príbehy Žiarlivec a iné príbehy Jo Nesbø

Nesbovská zmena ma zaujala tak 50:50. Prvá poviedka nasadila latku vysoko, ostatné ju pre mňa nedosiahli. Ale dalo sa.

06.03.2023 3 z 5

Prianie Prianie Nicholas Sparks

Veľmi zaujímavý príbeh, ale koniec bol pre mňa gýčovka.

01.01.2023 3 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Námet zaujímavý, ale spisovateľ ho až tak dobre nechytil.

22.12.2022 3 z 5

Príbeh vdovy Lisey Príbeh vdovy Lisey Stephen King

Knihu som čítala na 2-krát. Bol to ťažký , dlhý boj a hodnotím ako stratu času. Kinga rada čítam, ale tentokrát sklamanie. Do polovice knihy som sa strácala, nevedela som zachytiť niť. Pritom zaujímavý námet, ale jeho obal biedny .

29.10.2022 1 z 5

Odplata Odplata John Grisham

Boli state, ktoré som čítala so zaujatím, ale aj také, ktoré ma veľmi neoslovili. Námet dobrý, súcitíte so sympatickými hlavnými postavami, prajete si, aby sa všetko obrátilo v ich prospech a nakoniec prekvapivé rozuzlenie.

19.09.2022 4 z 5

Pôvod Pôvod Dan Brown

Pre mňa asi najslabšia z Brownových kníh. Námet super, kniha zaujala hneď od prvých strán, ale postupne spisovateľovi dochádzal dych.

19.09.2022 3 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Veľmi príjemné čítanie, bez zbytočných prázdnych slov, opisov. Stále sa niečo deje. Trošku ma pobavilo, ako úžasne vyriešila 2 prípady za pár dní, ale Ballardová sa popisuje ako systematický detektív, ktorý nič neprehliadne, pracuje nad rámec povinností, takže...

19.09.2022 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Námet fajn, ale napr. aby dcéra detektíva neriešila dôkazy z trezoru ? Prišlo mi tam viac situácii ako školácke chyby začínajúceho autora.

19.07.2022 3 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Dánovská klasika. Príjemné čítanie. Aj napriek tomu,že som správne odhadla vraha už na začiatku, bola som zvedavá na každú stránku. "Nahnevalo" ma nadhodenie návnady,teším sa,čo sa z toho vykľuje v ďalšej knihe

11.07.2022 5 z 5

Ranná horúčka Ranná horúčka Péter Gárdos

Knihu som otvorila bez toho, aby som čokoľvek o nej vedela. Rýchlo som zistila som, že sa bude týkať vojny, koncentráku a takéto knihy nedávam. Áno, bolo to tam, ale na pozadí. Kniha o vôli, nevzdávaní sa osudu, dosiahnutí svojho sna. Neľutujem ani minútu nad ňou strávenú.

27.06.2022 3 z 5