Odplata přehled

Odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415046/bmid_odplata-DVe-415046.jpg 4 114 114

Píše sa rok 1946. Vojnový hrdina a vážený farmár Pete Banning zastrelí rovnako rešpektovaného a obľúbeného metodistického kazateľa Dextera Bella. Napriek snahe rodinného právnika odmieta svoj čin vysvetliť. Naliehanie nezaberá, jeho reakcia je stále rovnaká: „Nemám čo povedať.“ Pete Banning patrí k veteránom, ktorí počas druhej svetovej vojny na Filipínach prežili neslávne známy Bataanský pochod smrti. Viac ako sedemdesiattisíc vojakov vtedy prinútili kráčať v horúčave celé dni bez jedla a vody, čo si vyžiadalo tisíce obetí. Ostatných čakalo niekoľkoročné peklo v japonskom zajateckom tábore. Petov syn Joel sa s následkami otcovho mlčania nedokáže zmieriť a pátra po motíve nezmyselného činu. Napokon sa rozuzlenia dočká. A je viac než prekvapivé. Autor sa v najnovšom románe vracia do fiktívneho mesta Clanton v okrese Ford, dejiska viacerých svojich diel – Kedy zabiť, Zoznam, Sudca, Mississippské poviedky, Platanový rad.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Reckoning , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odplata. Přihlašte se a napište ho.

veverkaVv
22.03.2024 3 z 5

U tohoto autora jsem byla překvapena vývojem děje. Nečekala jsem, že tato kniha bude jiná, než ostatní, které jsem od něho četla. Nejvíce mě zasáhla prostřední pasáž, kde jsou líčeny útrapy válečných zajatců. Konec není překvapivý, spíše očekávatelný.

Danago
20.02.2024 3 z 5

Za mě trošku slabší kniha od autora znám lepší . Je trochu jiná než ráda čtu, i když se zakládá na skutečné události. Konec je bohužel dost prvoplánový , což mě hodně zklamalo . Přesto jsem místy četla jedním dechem. Ale jsou tu i pasáže ,které opakují pořád dokola jedno a totéž, což mě nebavilo. Knížka je pomalá. Není jen z prostředí práva a soudní síně , ale i z období druhé světové války, to mě asi bavilo nejvíce .V tom je kniha jiná. Ale není skvělá, což mě mrzí

Luigi1
27.10.2023

Velmi dobře napsané moc dobře propracované

Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019

Knižní novinky (28. týden)

08.07.2019

Kniha Odplata v seznamech