Posledný policajt přehled

Posledný policajt https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278184/bmid_posledny-policajt-OAy-278184.jpg 3 58 58

Poslední policajt série

Aký zmysel má vyšetrovanie vraždy na pokraji apokalypsy? Mladý detektív Hank Palace si kladie túto otázku odvtedy, čo astronómovia spozorovali asteroid 2011GV1. Ľuďom nezostala nijaká šanca, nijaká nádej. Len šesť krátkych mesiacov ostáva do jeho zrážky so Zemou. Ekonomika USA sa rúca, úroda hnije na poliach. Kostoly či synagógy sú plné, ale rovnako aj bary a na uliciach napriek novým krízovým zákonom vládne chaos. Ľudia na celom svete odchádzajú z práce, nie však Hank Palace, neskúsený, ale poctivý detektív v mestečku Concord v New Hampshire. Vyšetruje smrť obesením v meste, ktoré každý týždeň zažíva najmenej desiatku samovrážd, no táto sa mu zdá podozrivá. Palace je vlastne jediný policajt, ktorému záleží na odhalení vraha. Román Posledný policajt, prvá časť trilógie, ponúka záhadu odohrávajúcu sa na pokraji celosvetovej apokalypsy. Keďže Palaceovo vyšetrovanie prebieha v tieni asteroidu 2011GV1, otázka kto to urobil napokon nie je tá najťažšia. Na akých základoch stojí naša civilizácia? Akú hodnotu má ľudský život? Čo by ktokoľvek z nás urobil, keby naše dni boli spočítané? Obálku podľa originálneho návrhu upravil Augustín Putera.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Sci-fi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Last Policeman , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledný policajt. Přihlašte se a napište ho.

jana277
09.05.2023 1 z 5

Prečítané, ale bez nadšenia.

DaNDee
26.11.2022 odpad!

Pravděpodobně nejhorší knížka, co jsem kdy četl. Nepamatuju si z ní vůbec nic.

Hanba post-apa.

Možná kdyby autor nebyl komerční čůrák a napsal místo série jednu bichli s dějem až do zániku Země, tak by to mělo smysl.

Odpad!

eg7777
11.02.2021

Dej bol celkom zaujímavý,ibaže mi to prišlo v niektorých častiach dosť nudné,za mňa to bolo najviac zaujímavé ku koncu,ale celkom dobrá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Posledný policajt v seznamech

v Právě čtených1x