Temné hodiny přehled

Temné hodiny https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491641/bmid_temne-hodiny-WGd-491641.jpeg 5 128 128

Poslední den v roce, který patřil k nejtvrdším v dějinách země, střílejí obyvatelé Los Angeles do vzduchu ze svých zbraní, aby dodrželi starou silvestrovskou tradici. Mezi sprškou olova snášející se k zemi je však i jedna dobře mířená kulka, která usmrtí muže přímo uprostřed rušné pouliční oslavy. Inspektorka Renée Ballardová záhy odhalí spojitost mezi tímto úmrtím a jedním nevyřešeným starým případem, na němž kdysi pracoval legendární bývalý detektiv LAPD Harry Bosch. Zatímco však společně prověřují styčné body mezi oběma případy, přichází Ballardové hlášení o novém zločinu. Jeho pachateli jsou „Půlnoční muži" - dva násilní predátoři, kteří v temných hodinách obcházejí město a neváhají zabíjet, aby udrželi svou totožnost v utajení. Policejní sbor je po pandemii a protestech demoralizovaný a silně otřesený, takže se Ballardová upíná na vyšetřování v naději, že vyřešením obou případů zachrání svou víru v práci, kterou dělá. Zároveň však riskuje, že přijde o všechno…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Slovart (ČR)

The Dark Hours , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temné hodiny. Přihlašte se a napište ho.

Hella
13.05.2024 3 z 5

Renée je možná až moc dokonalá a výkonná postava než aby byla reálná a jednoznačně sympatická. Taková superžena. Nicméně příběh byl opět čtivý a svižně plynoucí a s chutí si přečtu další.

Koka
12.02.2024 3 z 5

Velmi dynamický příběh. Superwomen Ballardová nepotřebuje jíst, spát ani vyměšovat, stíhá paralelně vyšetřovat několik zločinů najednou a v průběhu jenom této jediné knihy je několikrát postavena mimo službu a do ní zpět vrácena - ufff! Z útulku si vezme pejska, aby jej hned druhý třetí den dala do péče psího hotelu - tomu říkám "akční přístup".
Zaujalo mne, že nejdřív proběhl pohřeb oběti té vražedné střelby (strana 157 a d.), a až pak se konala pitva toho člověka (strana 260) - hm, hm.

konicekbily
05.01.2024 5 z 5

Autor přesouvá hlavního hrdinu svých příběhů z Harryho na Renée. Příběh je z covidového období ze současné Ameriky - myslím si, že situaci ve společnosti popsat reálně - se autorovi podařilo. Naše hlavní hrdinka zvládá hravě vyřešit svými metodami oba případy , nad způsobem řešení kroutí hlavou i sám Harry.

Program apokalypsy, Nick a Charlie a další knižní novinky (21. týden)

22.05.2022

Když spadne maska, Stín ve dveřích a další knižní novinky (19. týden)

08.05.2022

Kniha Temné hodiny v seznamech