JaLenka JaLenka komentáře u knih

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Naprosto výborná knížka!!!

04.04.2023 5 z 5

Trieste Centrale Trieste Centrale Jaroslav Rudiš

Zřejmě i autorovi Winterberg chybí, a tak ho alespoň na jednu cestu ještě oživil:)) Milé připomenutí nezapomenutelné knihy v krásném vydání..

09.10.2022 5 z 5

Souhlasím s jedním z komentářů níže, zajímavý (a přidávám: velmi) příběh, ale bez (přidávám: bohužel jakékoliv) hloubky:( Proč autorka “vyplýtvala” téma s takovým potenciálem na jen 200 stranách? Chtěla opravdu zůstat jen u (strohého) dokumentu? Nebo si vzala (s prominutím) velké sousto? Za mě opravdu škoda, mohl to být dobrý román se vším všudy..

29.07.2022 2 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Uranova mě bavila, i v místech, kdy mě nebavila tolik:) Originální, vtipné, drobné výhrady vzhledem k celkovému dojmu ani nezmiňuji, ta kniha JE dobrá
… a mrzí mě, že jsem ji měla půjčenou z knihovny, možná dodatečně dokoupím:)

09.05.2022 4 z 5

Liščí oči Liščí oči Petra Hůlová

Tak z nové knihy Petry Hůlové jsem v rozpacích. Určitě zajímavé téma a originální zpracování, ale jako celek ..prostě nevím.. Pravděpodobně rodič (já) není čtenář, na kterého kniha cílí, současně si ale takového čtenáře (dítě?) neumím představit? Za mě jsou některé pasáže až trapné (a zbytečné, např. menstruace Zuzky a tepláky Dubčeka), jiné prvoplánově rádoby vzdělávací (fakta z 68.), některé detaily s potenciálem vtipu a nápadu (pes Prasátko) bohužel poněkud nedotažené, navíc je to celé příliš rozvleklé (téměř 400 stran) a i v rámci kategorie fantasy místy velmi absurdní. Mezi řádky mě ruší hlas autorky jako sympatizantky komunistické ideologie (což je ale výslovně odlišováno od “komunismu” v tehdejším Československu). Vyšší počet hvězdiček dávám především za odvahu s takovým tématem a zpracováním vůbec přijít.. byt´ tu nacházím i v jiných knihách autorky

03.10.2021 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Z knihy jsem rozpačitá. Určitě siný příběh jako u všech na téma holocaust, ale z nějakého důvodu se mi kniha prostě nelíbila.. jak byla napsaná..

06.06.2021 1 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Tak rychle, jak jsem přečetla, jsem na knihu také zapomněla.Určitě čtivá a napínavá detektivka, jen z ní nic ve mě nezůstalo ..Což ale asi není cílem. Ráda si přečtu i starší příběhy detektiva Bergmana:)

11.10.2020 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

V některých komentářích tady jsem narazila na to, že kniha nemá daleko k červené knihovně. Červenou knihovnu neznám, nicméně některé pasáže bych si také troufla takto označit. Jinak minimálně prvních 100 stran mi trvalo, než jsem se zorientovala a začetla, poté mě příběh docela pohltil, i když místy trochu ztrácel šťávu. Další osudy hrdinek by mě ale zajímaly, později se možná k dalším dílům vrátím..

11.10.2020 3 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Určitě poutavé (téma), také musím dát za pravdu komentářům, že kniha má (navzdory tématu) vtip - dokonce jsem se smála nahlas. Některé příhody už na mě ale byly moc (a nepřišly mi ani vtipné, ani dokumentární, ani literárně zdařilé - např. ta o pojízdné kleci pro králíky). Kniha ale rozhodně stojí za přečtení.

11.10.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Na tuhle knížku jsem si ze začátku nemohla zvyknout, věty mi přišly složité a odstavce bezobsažné. Nakonec mě ale příběh vtáhl. Osudy hrdinek proto hodnotím nad formu textu (některé “moudré” či okrasné(?) věty za mě působily až nepřirozeně a spíše rušivě), přesto tuto novou (jinou?) tvář Radky Třeštíkové hodnotím kladně.

29.07.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nesdělitelné! Závěr mi sebral dech. Autentická naivita pohledu dítěte... Měla jsem husí kůži. Jediná “výhrada”: Četla jsem v originále a angličtina mě trošku rušila v německém prostředí...

22.04.2020 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Rozhodně výjimečná kniha, která naplnila nebo spíše předčila mé očekávání, další stránky by ani mně nevadily:)

22.07.2022

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Krásný jazyk i příběh!

12.06.2022 5 z 5

Uff, při vší úctě k autorce, mě to nebavilo. Ano, určitě je obdivuhodné zpracování těchto hist. pramenů a představení tématu širokému čtenářstvu, text ač spíše nebeletristický dokonce svým způsobem graduje, forma nás vtahuje do děje, ale… Prostě tohle se mě nijak zvlášť nedotklo, je mi líto.

16.05.2022 2 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Platí stejné, co o Medvědovi, který nebyl, úchvatná kniha!

02.04.2022 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Hezký nápad a začátek, samotná továrna už mě (dospělou) tolik nebavila, “vytrestání” dětí mi taky nepřišlo nejlepší. Vlastně se mi výjimečně líbil víc film (shlédla jsem až po přečtení), kde byla navíc linie s otcem Willyho Wonky.

02.04.2022 3 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Proč 50. léta v Anglii?! Příběh se stejně tak mohl odehrávat kdekoliv jinde a jindy nebo v neurčitém čase a místě a čtenáře by tak nerušily četné chyby a nepřesnosti. Bez nich by byla kniha hodně dobrá, ale za to přirovnání s Brnem (a je tam toho fakt krutě víc) prostě nemohu dát víc jak 3 hvězdy (proč to proboha po autorce někdo nerevidoval?! možná kdyby bylo vydáno jinde..)

20.03.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Nová Radka Třeštíková pro mě milé překvápko, jen ten konec bych víc rozebrala, po těch téměř 500 stranách by už to autorku nezabilo:)
Lehčí než předchozí kniha, líbilo se mi rozdělení na dvě části s retrospektivou, dalo to příběhu “něco navíc”…

19.01.2022 4 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Je padesát slov hodně, nebo málo na to, dostatečně vychválit knihu Lidmily Kábrtové Koho vypijou lišky? Rozhodně málo, ale zkusím se trefit:) Jedinečné, úchvatné, dokonalé. Krásné i strašné. Smutné a vtipné. Poetické, ale drsné. Pravdivé. Bohužel. V neposlední řadě krásné zpracování! Budu mít letos ještě v ruce tak dobrou knihu?

06.10.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Pro mě příjemné překvapení, čekala jsem cestopis, ale jde spíš o takový zápisník, myšlenky, pocity, vzkazy. Milé čtení.

29.08.2021 2 z 5