jahlina jahlina komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížku jsem četla jedním dechem. Určitě si přečtu i předchozí knížku autorky Anežku.

19.05.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Skvělá knížka, silný příběh. Doporučuji. A určitě se podívám po dalších knížkách od Picoultové.

13.04.2018 5 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Začátek knihy mě trochu polekal, že kniha bude celá o zoufalství hlavní hrdinky nad ztrátou dítěte. Celý příběh se však zajímavě rozvinul a dovedl mě k nečekanému závěru. Knížka se mi hodně líbila.

24.03.2018

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Moc smutný příběh. Četla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.

08.01.2018 5 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Četla se výborně.

30.12.2017 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Měla jsem trochu problém, protože jsem tuhle knížku začala číst po Haně od Mornštajnové, a tak mi ten první příběh přišel dost přitažený za vlasy. Ale nakonec se mi líbil asi nejvíc. Jedná se o nenáročné čtení, s kterého dýchá atmosféra amerických vánočních filmů. O Vánocích je prostě možné všechno, protože je to čas zázraků.

17.11.2017 4 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Napínavý příběh čtivě napsaný. Hlavní postava právnička Tóra zase neměla lehkou práci, ale nakonec pravda vyšla najevo.

25.10.2017 4 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Četlo se dobře, ale čekala jsem víc. Závěr mohl být asi trochu víc vygradovaný. Nicméně se nebudu bránit zkusit ještě něco dalšího od této autorky.

26.09.2017 4 z 5

Zasněžená svatba Zasněžená svatba Abby Clements

Miluji tenhle typ příběhů, kterými si proložím svůj obvyklý krimi žánr. Skvělé odpočinkové čtení. Jednu hvězdu sundavám za překlepy a úplný závěr jsem úplně nepochopila. Jinak jsem si to užila.

25.08.2017 4 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Nenáročné čtení. Jedná se o fiktivní deníček prince George, vykreslující britskou kralovskou rodinu jako bláznivou rodinku, která si potrpí na černý humor,miluje nekonečné seriály a jako rodina drží při sobě.

21.08.2017 3 z 5

Moje cesta za Scarlett Moje cesta za Scarlett Klára A. Samková

Čtivé čtení, které láká k navštívení tamního kraje. Vyprávění drobných mnohdy úsměvných příhod z cest se střídá s postřehy a komentáři na život v současné Americe, které se prolínají do minulosti do časů války Jih proti Severu. A v neposlední řadě je knížka o splnění dětského snu.

20.07.2017 3 z 5

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Knížku jsem si vybrala kvůli výzvě, hodí se do kategorie Kniha od autora oceněného Pulitzerovou cenou. A jsem mile překvapená. Jedná se o čtivé dílko s kapkou ironie a nadsázky a se šťastným koncem. Četla jsem jedním dechem. Asi se poohlédnu po dalších knížkách od této autorky.

13.07.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Četlo se mi dobře, téměř jedním dechem. Občas jsem se musela zorientovat, kdo je kdo. Jednotlivé příběhy jsou tak provázané, že jsem se v tom trochu ztrácela. A konec mohl být trochu optimističtější.

27.06.2017 4 z 5

Melouch Melouch Michal Viewegh

Knížka se mi četla dobře. Poslední autorovy knížky mě příliš neoslovily, ale tahle mi kupodivu sedla. Svižný děj. Líbil se mi nápad, ze příběh byl vyprávěním autora producentovi jako scénář k filmu. Bavil mě producentuv sarkasmus. Dokonce jsem se asi dvakrát zasmála nahlas.

11.03.2017 3 z 5

Třináct záhad Třináct záhad Agatha Christie

Slečna Marplová nezklamala.

24.01.2017 4 z 5

Srdcová desítka Srdcová desítka * antologie

Opravdu povedený výběr povídek. Jasně, některé mě oslovily více než ostatní. Ale líbily se mi v podstatě všechny, což se mi v podobných antologiích nestává.

02.04.2024 5 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

Knížka se nečte špatně. Samotná zápletka je hodně zajímavá. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu více postav. Jenže chvílemi jsem se malinko nudila. Hlavně v první polovině knihy. Pak přišlo pár překvapivých zvratů a příběh dostal tu správnou dynamiku a k závěru se knížka odkládala jen stěží. Také jsem si mohla ukroutit hlavu nad jednáním jednotlivých postav. Takovou "partičku" byste asi potkat nechtěli. Dlouho jsem nečetla knížku, kde by mi nebyl sympatický vůbec nikdo.
Celkově mám pocit, že šlo z rozjeté zápletky dostat víc. Nicméně špatné to nebylo a další knížku si bych si od autorky klidně přečetla.

23.02.2024 3 z 5

Samotář Samotář S. R. White

jedná se spíše o psychologiccký román s detektivní zápletkou. Tempo vyprávění je pomalejší a většina prostoru je věnováno výslechu podezřelého. Přitom nechybí čtivost. Někoho sice možná odradí nedostatek akce, ale já jsem byla spokojená.

03.09.2023 4 z 5

Prokletí Mabiny farmy Prokletí Mabiny farmy Matthew J. Costello

Prokletí Mabiny farmy je šestým pokračováním knižní série Vraždy v Cherringhamu. Jedná se o takové klasické detektivní jednohubky, které lze číst i samostatně. Já je ale čtu postupně a ráda se k nim vracím i díky sympatické dvojici amatérských detektivů webdesignérky Sarah a bývalého policisty Jacka, který se na anglický venkov přistěhoval na důchod z USA.

Opět se jedná o odpočinkové trochu staromilské čtení, nic náročného nečekejte. Pro někoho může být anglický venkov nuda, jiný si tam najde to své. Tento příběh je okořeněný duchařskými historkami, což se mi moc líbilo. A závěr, ten mě docela překvapil.
Pokud hledáte čtení na jeden, maximálně dva večery, a máte rádi příběhy, ve kterých se řeší nějaká záhada, pak neváhejte a Prokletí Mabiny farmy zkuste.

14.06.2023 4 z 5

Královna Alžběta II. Královna Alžběta II. Andrew Morton

Ačkoliv nejsem skalním fanouškem královské rodiny, osobnost královny Alžběty je natolik fascinující, že jsem neodolala a v nepřeberném množství publikací, které o Alžbětě a celé její rodině vychází, jsem sáhla právě po této.

Knížka zachycuje život Alžběty od jejího narození až po 70. výročí její vlády. Jsou zde zmiňována všeobecně známá fakta i věci, které až tak v širokém povědomí nejsou. Když se Alžběta narodila, nikdo nepředpokládal, že by se mohla stát královnou. Přesto bylo zřejmé, že se jedná o výjimečné děvčátko, které postupně vyrostlo ve výjimečnou ženu. Její život nebyl procházkou růžovou zahradou, musela překonat různé obtíže, ale všech svých úloh se zhostila s pokorou a grácií.

Knížku jsem nečetla na jeden zátah, není to úplně odpočinkové čtení. Text obsahuje spoustu informací. Ale určitě jsem se u čtení nenudila. Naopak jsem si to moc užívala. Autor čerpá z různých zdrojů, které jsou v textu citované. Dostáváme tak představu, jak na Alžbětu pohlíželi různí lidé, kteří měli možnost se s ní v různých etapách jejího života setkat. Vše je napsáno bez příkras a snahy o hledání senzací… Co se mě hodně bavilo, bylo prohlížení fotografií.

06.01.2023 5 z 5