Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Poselství deště Poselství deště Tanya Stewner

Knihu jsem si dneska koupila a ještě jsem nezačala číst. Co mě totiž trochu zarazilo byl hřbet, který je oproti ostatním čtyřem dílům otočený!! Vážně?? Čtyři díly jsou stejně a pátý je obráceně?! Nevím jestli je to jen moje kniha nebo jsou tak všechny ale je to docela zklamání :/

Knihu budu hvězdičkami hodnotit až ji přečtu ale tohle podle mě stojí za zmínku...

21.05.2021 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

První díl mi přišel lepší :/ tohle byla trochu nuda za ty peníze. Zbytečné řešení toho co vlastně Nick je. Autorka druhý díl mohla využít trochu jinak a líp. Navíc ty "zvukové efekty" Přeložené z aj do čj jsou ehhh. Kdyby ta kniha nebyla v aj dražší tak bych si koupila, protože si myslím že by byla citelnější.

02.06.2020 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tuhle knihu jsem četla k maturitě a upřímně prvních 100 stran pro mě bylo utrpení. Bylo to takové nijaké, nezáživné. Prostě nuda. Četla jsem a nakonec jsem zajistila, že jsem to ani nevnímala. Naopak druhá polovina knihy už začala být celkem zajímavá, něco se tam začalo dít a dočetla jsem ji během chvilky. Takže těžko říct, jsem asi ráda že jsem si ji přečetla ale po druhé bych se do toho už nepustila.

10.09.2019 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Upřímně moc nevím co k tomu všemu říct. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila a dlouho jsem kolem ní chodila v knihkupectví a pouštěla si o ní i videa která mě opravdu nadchla. Nakonec se objevila i v knihovně, tak jsem si ji půjčila. Ze začátku mě trochu mátlo to, jak byl příběh každou kapitolu psaný pohledem někoho jiného, což trochu dělá problém vžít se s některou z postav a tak jsem to musela číst v kuse bez větších přestávek abych si vše mohla dobře zapamatovat a nepřemýšlet o ničem jiném, jen o té knize a příběhu jako samotném.
Jako příběh byl docela dobrý jen bych řekla že moc nesplnil moje očekávání. Z videí jsem si myslela že to bude trochu víc... no.. nevím jak to říct.. prostě že to bude něco víc, když o tom všude tak mluvili. Ale nemůžu říct že to bylo špatné, třeba si to ještě někdy v budoucnu ráda přečtu..

09.01.2016 4 z 5

Divotání Divotání Anita Grace Howard

Tenhle díl byl ještě lepší než ten první :3
Ze začátku mě sice Morfeus docela štval ale však víte.. Morfeus je Morfeus a takovej je nejlepší, podlej a zlomyslnej :D
Opět mě ale na celé knize nejvíce pobavila část *134-138* kde nad ním Alyssa měla alespoň na chvíli převahu a naše můřička nám nabrala nádech zelené barvy v obličeji, kdo to četl, bude vědět proč :D Líbil se mi i konec a popravdě už se nemůžu dočkat dalšího dílu, doufám že si s ním pospíší a dostane se mi do rukou co nejdřív :D

07.01.2016 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Nebylo to špatné, ale...

Osobně se mi nelíbilo to střídání pohledů a časů, občas to bylo docela matoucí. Ocenila bych, kdyby byla třeba půlka knihy z pohledu babičky Diu Lan a pak z pohledu její vnučky.

Druhá věc, co se mi moc nelíbila, bylo to množství informací. Podle mě to nešlo moc do hloubky a neměla jsem tak možnost se vcítit ani do jedné z postav nebo tu knihu nějak víc prožívat. V tomhle mi třeba přišla skvělá kniha Pachinko a nejspíš jsem čekala něco podobného.

Konec mě oslovil asi nejvíc. I tak bych ale knihu doporučila.

24.04.2024 4 z 5

Odkaz Hawthornů Odkaz Hawthornů Jennifer Lynn Barnes

První díl byl pecka a druhý ještě větší. Miluju to, jak se v každé kapitole něco děje a jak to rychle odsýpá!

Avery se stále snaží rozluštit záhadu, proč ji miliardář Tobias Hawthorn odkázal veškeré své dědictví. V tomto díle si projde peklem, ale naštěstí má při sobě bratry Hawthrony, hlavně Jamesona a Graysona, Libby a svou kamarádku Max. Osobně mi přijde Grayson zajímavější a trochu jsem doufala, že se tu budou víc angažovat i Nash a Xander, ale i tak jsem si knížku extrémně užila. Už se těším na další díl a myslím si, že i když Avery není s Hawthrony pokrevní příbuzná (díky Bohu, protože by to přeci jen bylo divné), musí tu být ještě další důvod, proč se z ní stala dědička.

23.04.2024 5 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Byla jsem trochu skeptická, jestli se mi bude kniha líbit nebo ne a šla jsem do ní s nulovým očekáváním. Začátek jsem poslouchala jako audioknihu v aj a zbytek četla jako knihu v čj.

Už po první kapitole mě to však překvapivě chytlo. Líbil se mi styl psaní a krátké kapitoly, díky kterým jsem měla knihu přečtenou během chvilky. Žádná z postav mi nebyla nesympatická, dokonce ani ta hlavní a nejvíce mě i přes svou škrobenost na začátku zaujal Garyson. Líbilo se mi, že tam má každý nějaké tajemství a i když byl tento díl soustředěný převážně na dva ze čtyř bratrů, tak doufám, že v dalším díle se dozvíme něco víc i o ostatních dvou, kteří tu zatím neměli moc šancí se projevit.

Bavilo mě i to napětí, chtěla jsem vědět, proč si miliardář Tobias Hawthorn vybrat zrovna Avery. Mám už nějakou svoji teorii, tak jsem zvědavá, jestli se mi potvrdí. Dalšího dílu už se nemůžu dočkat.

16.04.2024 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Knížku jsem dočetla, ale marně jsem hledala ten zmíněný humor a vadilo mi neustálé střídání pohledů. Je to první knížka od autora a asi i poslední, nesedl mi.

21.01.2024 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

V tomto díle se toho moc nedělo a první půlka se trochu táhla. Hlavní hrdinové se poměrně rychle rozdělí a nějakou dobu musí přežít na vlastní pěst. Velké wow pak přijde v poslední části. Dost to ale táhnul Thorne, který je za mě skvělou postavou už od druhého dílu a Cinder. Cress mi na druhou stranu moc nesedla, ale co chtít od někoho, kdo byl 7 let zavřený ve vesmírné družici a povídal si sám se sebou. Četla jsem to docela dlouho ale i tak mě to bavilo. Líbí se mi na tom ten 2012 - 2015 vibe.

11.08.2023 4 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tohle mě třeba oproti Šťastně až navěky? bavilo mnohem víc. Střídají se tu pohledy Jamieho a Andrewa, takže víme, co si oba kluci myslí. Romantika je tu nenásilná a děj rychle ubíhá. Kluci svým cestováním potkávají spoustu lidí. Někteří jim pomohou, jiní je budou chtít zabít.

Klidně by to mohlo být trošku delší ale na standalone to bylo fajn. Jediné, co jsem tam nechápala byly narážky na filmy, protože jsem je neviděla.

16.05.2023 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl mě bavil pouze ze začátku, tak těch prvních cca 150 stran, ale pak se děj začal dost táhnout a velké wow přišlo až úplně na konci. Doufala jsem, že v druhém díle dostane Temnyj více prostoru, ale bohužel, opět se tam objevil pouze na chvíli a druhá půlka knihy se točila hlavně kolem hádek a plánování což mě nebavilo.

Alina je tu mnohem víc paranoidní a zajímá se jen o Mala a nikomu jinému nevěří. Docela mě zaujal Nikolaj, ale co se ostatních postav týče je to stejné jako u předchozího dílu.

Bylo těžké se tím prokousat a těšila jsem se až budu mít knížku dočtenou. Asi teď sáhnu po něčem jiném, než se pustím do třetího dílu, abych si spravila chuť. Není to úplně zlé, ale něco tomu prostě chybí.

2,5 *

06.05.2023 2 z 5

Limea Limea Lin Rina

Mrzí mě, že má Limea tak malé hodnocení, protože je to skvělá knížka! To byl vlastně i důvod, proč jsem se ji od prosince 2021 ani nedotkla, právě kvůli těm špatným recenzím.
Ten děj je sice pomalejší a předvídatelný, ale já si užila každou stránku. Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala, život na ostrově, moře, příroda, odlehčený příběh zalitý sluncem, který se skvěle četl..
Určitě si od autorky někdy přečtu i Kroniky prachu.

06.04.2023 4 z 5

Vítězství větší než smrt Vítězství větší než smrt Charlie Jane Anders

Nebudu hodnotit, protože jsem knihu nedočetla. 70 stran mi stačilo k tomu abych ji odložila a už se k ní nevrátila.

01.03.2023

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Líbilo se mi, že je knížka proložena textovými zprávami a obrázky, jenom mi to občas připomínalo povídky z wattpadu. Když budu mít možnost, přečtu si i další díly.

23.01.2023 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Začátek mě bavil ale pak to šlo kvalitou dolů a ke konci už mě ty příběhy ani nezajímaly a bylo mi jedno jak skončí :(

08.01.2023 2 z 5

Co žije v lesích Co žije v lesích Lindsay Currie

Fajn knížka, kterou můžete číst třeba na Halloween. Jsou tam pěkně popsané strašidelné části. Možná bych jen zmínila, že název a obálka jsou dost zavádějící, protože žádná část knihy se neodehrává v lese, nýbrž v zámečku, ze kterého hlavní hrdinka skoro nevystrčí nos.

30.10.2022 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Líbily se mi bohužel jen asi 3 povídky. Nejlepší byla Ayama a trnitý les pak Čarodějnice z Duvy a Malá Kudlička. Zbytek se nedal číst :(

30.10.2022 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak mám za sebou konečně druhý díl, který se nyní odehrává na Nočním dvoře. Objeví se tu nové postavy, které mi jsou sympatické a i Feyre jsem si jako hlavní hrdinku oblíbila trochu víc i když pořád tu jsou některé věci, které mě na ní štvou. Za mě je to ale asi nejlepší díl z celé série.

Nejvíc mě bavila část se řezbářem kostí, s Tkadlenou a návštěva Jarního dvora. Myslím, že ty jsem přečetla během chvilky, zatímco u všeho ostatního mě trochu brzdily zbytečně zdlouhavé popisy. Za normálních okolností mi takové popisy nevadí, ale tady bylo detailně popsané úplně všechno. Také bych klidně vynechala ty intimní scény, které tam podle mě nemuseli být ale tak... Ok proč ne.

Asi by neuškodilo, kdyby byla kniha kratší, protože jsem se občas trochu nudila a nešlo mi se začíst. Jsem ale zvědavá na třetí díl a na to, jak plánují porazit krále Hybernu, když s ním nic nedokázal Rhysand, podle Feyre nejmocnější vladař, a ani ona s mocí všech vladařů.

15.10.2022 5 z 5

Witch - Světlo Meridianu Witch - Světlo Meridianu Elizabeth Lenhard

Jeden z mých oblíbených dílů, kdy se Cornelia na vlastní pěst vydá za Elyon do Meridianu.

11.06.2022 5 z 5