J.Clouseau J.Clouseau komentáře u knih

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Druhá přečtená kniha se série Strašidelné domy. Celkové téma knihy by se dalo poměrně lépe využít, ale tohle byl podle mě slabý odvar. Obecně mě tento díl moc nebavil. Spíš to ale bude tím, že autorka píše podle stále stejného vzorce (ten je popsaný též v níže uvedených komentářích, proto jej nebudu opakovat) a čtenář zkrátka už ví, jak celý příběh nakonec dopadne.

16.08.2023 3 z 5

Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Anthropoid aneb zabili jsme Heydricha Zdeněk Ležák

Povedený komiks, který stručně a výstižně popisuje nejen osudy výsadku Anthropoid, ale i dalších paraskupin. Velmi oceňuji působivé grafické zpracování.

24.06.2023 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Velmi silný příběh. Skvěle vykreslená psychologie hlavních postav, rovněž dobře popsaná atmosféra protektorátní Prahy. S ústředními postavami vše prožíváte, jejich pocity, jejich bolest, jejich myšlenkové pochody. Stále jim fandíte a tajně doufáte, že to vše dobře skončí, i když stejně víte, jaký to nakonec mělo pro ně nešťastný konec.

Byla jsem zkrátka naprosto vtažena do děje a přečetla jsem knihu jedním dechem.
Víc takových románů!

04.03.2023 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Velmi povedený komiks představující činnost odbojové skupiny Tři králové. Příběh této skupiny je představen trochu stručněji, ale to vůbec nevadí. Nicméně ty nejdůležitější informace o skupině a její činnosti jsou zde vyobrazeny velmi zdařile. Přečtení komiksu mě přimělo se o tyto odbojáře ještě více zajímat.

Bylo to pěkné počtení, doporučuji!

01.03.2023 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Ze série Strašidelných domů byla tahle kniha mou první. Ten začátek se docela táhnul, moc se toho tam nedělo, takový pomalý rozjezd. A najednou, když se pomalu kniha blíží ke konci, tam bylo mnoho děsivých momentů. Ale pak ten konec.. Ten byl vskutku divný. Říkala jsem si: to autorka jako myslí vážně? Happy end jsem opravdu u takového žánru úplně nečekala.

05.02.2023 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Mám pocit, že jsem snad nic napínavějšího nečetla. Napětí stále gradovalo a já několikrát musela knihu na chvíli odložit, abych to vše dokázala vstřebat a trochu vydechla.

Nicméně, tohle byla první kniha, kterou jsem od Darcy Coates četla a nemůžu se dočkat, až si přečtu její další díla.

03.01.2023 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Když jsem před lety začala číst tuto knihu, chvílemi jsem dokonce uvažovala, že ji nedočtu. Ne však z důvodu, že by byla špatně napsaná nebo podobně, ale zejména proto, jak realisticky popisuje život vězňů v koncentračním táboře. Některé pasáže opravdu nejsou pro slabé povahy.

Nicméně knihu jsem dočetla a musím říct, že je to mistrovsky napsané dílo.

17.12.2022 5 z 5

Karanténa s moderním fotrem Karanténa s moderním fotrem Dominik Landsman

Nekorektní humor, ten já můžu. Tohle mě fakt bavilo, přečetla jsem jedním dechem.

20.11.2022 5 z 5

Po Deníčku moderního fotra tady klesla laťka hodně nízko. Podle mě se tohle moc nepovedlo. Tady vtipu dost ubylo a zkrátka mě to čtení pak už vlastně ani nebavilo.

20.11.2022 2 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Velmi poutavá kniha. Probudila ve mně ten opravdový zájem o téma atentátu na Heydricha a událostech kolem něj. Nelze jinak než tento román vřele doporučit!

11.11.2022

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný, romantický příběh na pozadí hrůz heydrichiády. Určitě se k této útlé knížečce vrátím.

11.11.2022 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Podle mě nejlepší dílo Karla Čapka. Doporučuji!

11.11.2022 5 z 5

Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Steve Vander Ark

Tuto příručku musí vlastnit každý fanoušek Harryho Pottera!

17.09.2022 5 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Tento díl mě zaujal méně než ten předešlý, ale i tak se musí nechat, že autorka dokáže vše promyslet do nejmenších detailů.

17.09.2022 5 z 5

Opráski f krichli Opráski f krichli Jaz

Tento geniální výtvor fakt miluju :)

10.09.2022 5 z 5

Opráski sčeskí historje f koztce Opráski sčeskí historje f koztce Jaz

Ono je to vlastně úplně geniální dílo!

10.09.2022 5 z 5

Třináct relikvií Třináct relikvií Michael Scott

Výborný thriller. Celkem mě překvapilo, jak moc se to liší stylem psaní od série o Nikolasi Flamelovi, jež je též dílem Michaela Scotta.

03.09.2022 5 z 5

Století nevysvětlitelných záhad Století nevysvětlitelných záhad Hartwig Hausdorf

Po přečtení této knihy jsem se více začala zajímat o nadpřirozeno. Vřele doporučuji.

31.08.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Velmi dobře napsané! Je to promyšlené do nejmenšího detailu. Už se těším na další díl.

28.08.2022

První krev První krev Angela Marsons

Výborné! Asi jen škoda, že tento prequel nepřišel dřív.

24.08.2022