izfnp izfnp komentáře u knih

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Príbehovo možno najslabší diel, do celkového príbehu však výborne zapadol a vlastne sa sťažovať nemôžem.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Výborný diel, ale to už je u Nesba normálka. Pod 3 (aj to len výnimočne) tento autor nejde - a tu je jednoznačne na 5 hviezd.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Veľmi dobrá kniha, žiaľ som ju čítala až po Levhartovi - znalosť páchateľa mi značne pokazila zážitok. Až tu som si uvedomila, že ak je jeden naozaj Nesbovým fanúšikom, treba ho čítať pekne poporade.

Levhart Levhart Jo Nesbø

Prvá Nesbova kniha, totálna zamilovanosť už v štvrtine. Zimomriavky na tele a po zhasnutí lampičky pocit, že v miestnosti nie som sama. TOP3, čo sa Nesba týka.

Policie Policie Jo Nesbø

Po slabšom 9. diely návrat na vrchol. Nesbo je Pán Spisovateľ.

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Na Nesbove pomery trošičku slabší príbeh, stále je to však Kráľ severskej krimi.

12.01.2017 3 z 5

Gordana I. - Levoboček králem? Gordana I. - Levoboček králem? Marija Jurić Zagorka (p)

Celú sériu s Gordanou som prečítala v rámci dvoch mesiacov, keď som mala asi 12 rokov. Až tak ma bavila, treba však uznať, že zábavnosť išla s pribúdajúcimi dielmi dole.

12.01.2017 4 z 5

Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice I. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Určite najlepší diel Čarodejnice. Výborne napísané, tajomné, napínavé, historicky presné, s množstvom intríg a troškou lásky. So zaujímavými postavami i skvelým koncom. Knižku som čítala pred viac než 10 rokmi, no stále ju mám v pamäti ako jeden z najlepších historických príbehov. Vlastne si tak hovorím, že sa k nej čoskoro asi vrátim.

12.01.2017 5 z 5

Plamene inkvizície II. Plamene inkvizície II. Marija Jurić Zagorka (p)

Zagorka patrila k mojím najmilovanejším autorom celého násťročného obdobia. A Plamene inkvizície zas sú mojou najmilovanejšou zagorkou. Historické fakty, láska, dobrodružstvo, napätie, tajomstvo a intrigy. Táto chorvátska spisovateľka zvláda všetko s bravúrou. Bez pochýb sa k Plameňom ešte vrátim, predsa len je to moja srdcová záležitosť.

12.01.2017 5 z 5

Plamene inkvizície I. Plamene inkvizície I. Marija Jurić Zagorka (p)

12.01.2017 5 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Knihu som čítala kvôli zadaniu na vysokej škole. Bez akýchkoľvek očakávaní som tak ostala prikovaná do kresla. Moc odporúčam - z historického, literárneho i osobného hľadiska.

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Knižka ma naprosto dostala, a i keď sa ku koncu ukázali limity "mailového" poňatia, formát mi extrémne vyhovoval.

12.01.2017 5 z 5

Zvláštna knižka, ktorá ma prekvapila svojou filozofickou hĺbkou. Celý príbeh mi veľmi príjemne a rýchlo ubehol, nemôžem však povedať, že by to bolo bez chýb. Ako jesenná jednohubka však ideálne.

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Knižka bola menej detinská, než som čakala, takže vlastne príjemné prekvapenie. Príbeh bol jednoduchý, občas prekvapil a hlavne sa fajn čítal. Ďalšie časti nemám potrebu prečítať, to však neznamená, že by ma Annin príbeh nebavil.

Dej mi! Dej mi! Irina Děněžkinа

Poviedky sa výrazne líšia čo do témy, to do poňatia. Ich úroveň je však v každom prípade vysoká a ako čitateľ som si ich užila všetky. Knižka sa mi dostala do ruky absolútnou náhodou x rokov dozadu a od tej doby ju mám zafixovanú ako jeden z najväčších úletov vo svojej knižnej histórie - v tom najlepšom slova zmysle. Moc odporúčam všetkým, čo sa neboja zariskovať.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Porovnaniu s Gone Girl sa nevyhnem - a musím povedať, že The Girl on the Train sa mi páčila o niečo viac. V časových rovinách som mala občas zmätok, ale inak bola kniha napínavá a veľmi ma bavila.

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Anite sedí i kratší rozmer, zápletka bola takto svižná a bez zbytočných zdržovačiek. Jedna sexuálna scéna bola tak akurát a vlastne sme sa dielom i niekam pohli. Škoda len čakania na ďalší diel.