iz67 iz67 komentáře u knih

K hranici K hranici Ondřej Štindl

Bohužel jsem odložil hned po prvních 50 stránkách, a to se mi skoro nestává, natož u autora, kterého mám kvůli jeho dalším aktivitám moc rád. Proto nehodnotím.

21.10.2017

Oslava Oslava Ivan Matoušek

Hezká útlá knížka, o které se pak dá dlouho přemýšlet.

24.09.2017 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Můj první Nesbo. Docela napínavý. Ideální jako audiokniha na delší cestu autem. Trochu mě prudily ty pasáže, kdy jsem se měl strachovat (a strachoval), ale tak to asi je.

08.08.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Samozřejmě to balancuje na hranici dobrého vkusu, ten sentiment tam (zvláště ke konci) stříká dost intenzivně. Ale...., stárnu, tak se mi to moc líbilo.

09.06.2015 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Souhlas s "callahanh" . Úžasný potenciál (hlavně jak vytvořená kopie, která si začne žít svůj život bez ohledu na svého [své] tvůrce) a uprostřed to opravdu funguje, ale jen do té doby než na nás Lem vytáhne všechnu to Solaristiku. V ní se pak úplně celá věc utopí.

06.05.2015 2 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Krasna kniha, autorka toho hodne nastudovala. Dulezite zrcadlo narodni povahy.

27.02.2015 5 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Hodne ctive. Věty hezky klouzou a pěkné to odsypa. Nakonec však čtenář zjisti, ze úvod tu byl pouze proto, aby kniha mohla mluvit prave ke mne (každy si přeci mysli, ze je jiný nez dav). A pak uz je to jen navod, jak se postavit správně k jedné životní situaci.

26.10.2014 3 z 5