ivorey ivorey komentáře u knih

Výborná kniha, čtivá, psaná z osobní zkušenosti, ale protknuta fakty. Současně se mi na knize líbí určitá jedinečnost - většinou se setkávám s knihami o KLDR z pohledu uprchlíků. Autorku obdivuji, mám ráda její přednášky, doufám, že se i nadále bude věnovat vědecké práci.

24.10.2020 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Příběh se čte lehce, svižně. Několikrát jsem se při čtení knihy přichytila, že bych tamější krásy přírody ráda viděla na vlastní oči. To se autorce dařilo. O divočině avšak nemůže být řeč. Jsou to nadhodnocená slova, které slouží k propagandě knihy. Jediná divočina se vyskytovala v hlavě hlavní postavy, kterou lze shrnout pěti slovy: "Bože, to je ale blbka". Pokud to byl záměr autorky, tak smekám, dařilo se jí to znamenitě, jelikož emoce to ve mě rozhodně rozvířilo. Pokud ne, tak....

03.05.2015 3 z 5

Rozvrat Rozvrat Émile Zola

Miluju Zolu, jeho naturalismus, přemrštěné ideály střídané surovou pudovostí jeho postav. Celou knihu provází prusko-francouzská válka, během které dochází k vývoji/úpadku několika postav i vývoji/úpadku Francie. Doporučuji i čtenářům, kteří historická díla neradi, o dějepis tu přeci jen nejde. A zlatý bonus nakonec? Po přečtení si budete říkat, že na tom ve skutečnosti nejste tak špatně :)

07.08.2014 5 z 5

Sám sobě psychologem 2 Sám sobě psychologem 2 Tomáš Novák

V prvé řadě doporučuji všem psychologům, pokud si chcete připomenout některá témata odlehčeným způsobem. Kniha mě velmi bavila, hodně jsem se u ní nasmála a ráda si ji přečtu znovu. Autor umí bravurně pracovat s textem. Doporučuji i laikům, jelikož i přes vrstvu humoru a odborné zaměření, je publikace čtivá a srozumitelná.

07.08.2014 5 z 5

Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Jděte po schodech: 7 kroků ke skutečnému úspěchu Rory Vaden

Jedna z mnoha knih osobního rozvoje, avšak oproti jiným, typu "Tajemství", učí sebekázni a vede k aktivitě. Hlavní dějovou nití (lze-li mluvit o nějakém ději) je myšlenka, že bez práce nejsou koláče, avšak tuto práci lze vykonávat efektivněji, o čemž autor referuje podrobněji. Publikace se zaměřuje spíše na svět byznysu, ale mnohé praktické rady lze uplatnit i kdekoli jinde. Čte se poměrně lehce, avšak pokud jste již přečetli nějakou tu knihu osobního rozvoje, velmi brzy si uvědomíte, že autor nepřichází s ničím novým, na drunou stranu, proč si to neosvěžit.

23.07.2014 3 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Ne tak dobré jako Zrozeni k běhu, ale inspirovala jsem se recepty.

08.03.2014 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Skvělá kniha! Inspirující, čtivá, dobrodružná... s rychlým spádem. Autor lehce vyvolá v člověku pocit, že běhání je snadné a je pro každého. Stačí jen odložit knihu a běžet. Ve mě jako v běžci se jen utužila láska k tomuto sportu.

20.01.2014 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Ehm... docela mě mrzí, že jsem knihu (míním teď celou sérii) nečetla v patnácti, nejspíš bych dala hvězdiček 5. Bohužel ve svých 24 letech nejsem schopná překousnout některé zápletky, některá rozuzlení, některé postavy (možná by stačilo nastudovat si trochu té psychologie, aby postavy byly více přirozené) a už vůbec ne ty pokusy o rozebrání některých etických a filozofických otázek. A přiznám se, že mi bylo téměř až zle, jak všechno skončilo dokonale idylicky dobře (zde velké poděkování autorovi, že si ponechal trochu soudnosti a neudělal z Eragona a Aryi pár). Na druhou stranu, jak už jsem zmínila, být o těch deset let mladší, nejspíš si to všechno náramně užiju.

05.03.2013 3 z 5

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Knížka začala velmi zajímavě a hnedka mě nadchla, ale byla jsem trochu zklamaná z konce, čekala jsem něco víc.

05.03.2013 5 z 5

Jdi za svým cílem Jdi za svým cílem Peter B. Kyne

Velmi útlá knížka, téměř brožurka, přečteno během chvilky. Přitom její příběh vydá za leckterou tlustou bichli.

19.01.2013 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Myslím, že celý první díl slouží jako seznámení s postavami (a že jich je) a okolnostmi, které tyto postavy provázejí a propojují. Autor mě tímto svým úvodem zaujal a zřejmě mě zvědavost přinutí nakouknout do dalších dílů. Některé postavy mají zajímavější příběh, jiné už méně. Některé kapitoly se čtou svižně, jiné jsou zbytečně protahované. Když to shrnu... kniha není špatná, ale četla jsem už lepší.

Nana Nana Émile Zola

Co dodat... Zolu miluji... Zolu zbožňuji a čtu ho za odměnu.

08.01.2013 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Jedna z knih, u které jsem velmi ráda, že jsem se rozhodla ji přečíst. Doporučuji!

Člověk bestie Člověk bestie Émile Zola

Zatím vše, co jsem od něj četla bylo perfektní.

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Heh, mě to tedy moc nebavilo, stálo mě to hodně sil knihu přelouskat a i přes komentáře mnohých, kteří píší o tom, jak je to slabý odvar před Bouří mečů, se bojím, že na třetí díl mi už nezbyla energie.

08.01.2013 3 z 5

Psychologická diagnostika dospělých Psychologická diagnostika dospělých Mojmír Svoboda

Velmi pěkný a hlavně přehledný souhrn základních diagnostických nástrojů psychologa. Nehodí se sice k běžnému čtení, ale je výborná pro studenty psychologie a je to jedna z knih, kterou se hodí mít v praxi po ruce k případnému nakouknutí.

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Musím přiznat, že se mi mnohem více líbila Fiesta (5 hvězdiček) než Stařec a moře (4 hvězdičky). O čem je Stařec a moře (četla jsem tuto část jako první), je tak profláknutý, že mě zde opravdu nic nepřekvapilo. Spíše jsem se seznámila se stylem psaní autora a musí se nechat, že Hemingway píše opravdu čtivě, tudíž přestože mě moře, rybaření ani osudy jednoho starce nic neříkají, dalo se to. Oproti tomu z Fiesty jsem nadšená a docela mě mrzelo, že byla tak krátká. Opět napsáno velmi čtivě a dokonce jsem i přehodnotila svůj názor na býčí zápasy, už je nevnímám tak jenoznačně negativně. Z celé knihy jsem dostala pocit, že i kdyby autor psal o h***ě, bylo by to na Nobelovku :D

08.01.2013 5 z 5

Řešení výchovných problémů ve škole Řešení výchovných problémů ve škole Chris Kyriacou

V díle se lze setkat s některými problémy s žáky a s nástinem jejich řešení. Bohužel je orientována na britské ostrovy, tudíž jsou buď rady pro české školy nepoužitelné nebo se zde určité problémy nevyskytují nebo zde nejsou v takové míře a tak podstatné. Ale abych nebyla tak kritická, kniha se čte rychle a dá se z ní leccos použitelného vytáhnout.

08.01.2013 4 z 5

Základy psychopatologie a klinické psychologie Základy psychopatologie a klinické psychologie Lubomír Vašina

Na to že se jedná o odbornou knihu, je dílo velmi čtivé. Autor píše tak, aby byla problematika klinické psychologie jasná i laické veřejnosti.

08.01.2013 5 z 5

Základní dovednosti v gestalt psychoterapii Základní dovednosti v gestalt psychoterapii Phil Joyce

Velmi pěkně z knihy pochopíte, o co jde v gestalt psychoterapii, pokud jste o ní nikdy neslyšeli. Autoři popisují spoustu praktických setkání s klienty, tudíž se stává teoretický rámec lépe uchopitelným a snadněji porozumitelným. Já sama jsem zde našla pár dobrých podnětů.

09.10.2012 3 z 5