IvetKl IvetKl komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Trochu mně to připomnělo Slunce, seno a pár facek. Toto prostě už není King jako dřív. Nekonečné žvatlání na TOLIK stran. Musela jsem se neustále přemáhat, abych to dočetla. Navíc jsem se ztrácela v množství osob.

09.07.2020 1 z 5

Omen: Ďáblovo znamení Omen: Ďáblovo znamení David Seltzer

Čekala jsem fakt horor všech hororů a musím říci, že Exorcista na mně zanechal větší stopu než tato kniha. Nicméně i přesto hodnotím kladně, protože se mi zdá, že v dnešní době nikdo už moc neumí psát pořádně horory, bohužel už ani King, a tato kniha vyčnívá z tohoto žánru.

01.03.2020 3 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Na tuto knihu jsem narazila náhodou v knižních novinkách v knihovně. Kniha se prezentuje jako dětská literatura, to však musím popřít. Už dlouho mně nepotěšila tak kniha jako tato. Děj jsem hltala plnými doušky. Milá kniha, která pohladí každého na duši, nejen děti. Na druhý díl netrpělivě čekám a moc se těším.

01.03.2020 5 z 5

Lovci duchů Lovci duchů Neil Spring

Jak už někdo psal níže, kniha obsahuje neuvěřitelně mnoho překlepů a chyb, některé věci nejsou dokonce přeloženy a jsou v angličtině! Čekala jsem více tajemna a duchovna, kniha se spíše zabývala ústřední dvojicí. Ale onec byl opravdu překvapením!

01.03.2020 3 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

Knihu jsem v průběhu četby překřtila na Utrpení mysli. Větší hnusárnu jsem nečetla a to jsem toho četla hodně. Děj neustále graduje do větších prasáren a pak najednou je konec. Nedávalo mi to ani moc smysl, přišlo mi jen, že autorka se snaží napsat co nejvíce nechutných věcí, aby ohromila čtenáře a pak ji to přestalo bavit.

20.08.2021 odpad!

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Já tleskám a jsem ráda, že se jedná o českou autorku. Opravdu ponurý příběh, který postupně graduje a na konci přijde excelentní vyvrcholení, kdy jsem jen četla s otevřenou pusou.

15.07.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Žánrově bych knihu zařadila především pod scifi. Je velká škoda, že kniha není detailněji popsána, např. co jsou zač věznitelé, proč to vše dělají, kdo to vše vede.....ale nejspíš se to dozvíme v dalším díle.

17.04.2021 3 z 5

Příběh je místy podobný Harrymu Potterovi, ale HP je top. Toto bylo milé, ale rozhodně méně propracovanější. Uvidím v druhém díle, který si rozhodně nenechám ujít.

21.02.2021 4 z 5

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Michelle Cuevas

Moc krásný příběh o imaginárním kamarádovi. Vtipné, milé a někdy velmi dojímavé.

17.02.2021 5 z 5

Šťastnej jako blecha Šťastnej jako blecha Jiří Růžička

Milé a úsměvné povídání pana Blechy o dospívání za dob komunismu.

07.02.2021 4 z 5

Legenda o Sally Jones Legenda o Sally Jones Jakob Wegelius

Krásné ilustrace a ne vždy veselý příběh.

31.01.2021 5 z 5

Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých Stephen Jones

Tak bohužel toto mě nějak minulo. Možná bych dala o hvězdu navíc nebýt odfláklého konce, který vám vlastně řekne, že vše, co udělali "hrdinové" je k ničemu, protože jde o pouhé pěšáky. Žánrově bych spíše řekla, že jde o sci-fi.

26.01.2021 2 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Předem musím říct, že kniha není mým žánrem, který běžně čtu. Dobrý nápad s dvojím životem, ale celé mně to přišlo hrozně utahané a zdlouhavé.

17.01.2021 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Fantasy není můj šálek čaje. Bohužel se toto nezlomilo ani při čtení knihy. Zezačátku jsem se nemohla začíst, poté to bylo už lepší, ale stále mi tam něco chybělo.

17.12.2020 2 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tak toto se autorce moc nepovedlo. Vypadalo to na slibnou zápletku s příchutí thrilleru, ale autorka nesmyslně utnula konec a přidala tomu přitroublý happy end.

24.11.2020 2 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

Pořád jsem čekala nějakou zápletku a nic nepřišlo. Nevím, jestli se poustět do dalšího dílu.

22.11.2020 2 z 5

Kletba rodu Bardulfů Kletba rodu Bardulfů Gareth P. Jones

Mně se tato kniha líbila více než sága o Trhnoffech. Byla strašidelnější a napínavější, spíš asi pro starší děti. Konec byl trochu zklamáním.

08.11.2020 4 z 5

Dědictví rodu Trnhoffů Dědictví rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

Asi jsem byla zbytečně natěšená, kniha mě výrazně neoslovila. A co ten překombinovaný konec?

06.11.2020 3 z 5

Chlapec, pták a truhlář Chlapec, pták a truhlář Matilda Woods

Pěkný příběh, na mě však moc smutný.

28.10.2020 4 z 5

Pro děti se mně to zdá dost děsivé, ale velice zajímavá kniha.

15.10.2020 4 z 5