Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých přehled

Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355440/bmid_lovecraftova-druzina-horor-u-vsech--nAS-355440.jpg 3 31 31

Tajuplný příběh o zapeklitém boji s nepozemskými silami! Kolem kostela Všech svatých v Londýně odnepaměti docházelo k neobvyklým jevům a nevysvětlitelným zmizením. V roce 1990 se na místo vydává skupinka v čele s Robertem Chambersem z washingtonského Útvaru pro vyšetřování Cthulhu, která má za úkol prozkoumat působení nadpřirozených sil. Netuší však, že se s nimi budou muset také utkat! Během čtyř dnů a nocí pronikají čím dál hlouběji a hlouběji do tajů paranormálního světa a odkrývají děsivé poznatky, které by raději měly zůstat hluboko pod zemí... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Lovecraft Squad: All Hallows Horror , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých. Přihlašte se a napište ho.

woita
08.04.2022 odpad!

Na začátku sledujeme noční (nepříliš) hrůzoplnou výpravu dvou nebojsů na místo, kde stával dům H.G. Wellse. V bláhovém očekávání, že se se dozvíme něco inkriminujícího o této osobě, bylo zcela přejito, na což mladíci záhy objevují staré kosterní pozůstatky neznámé osoby. K jejich vyšetření je povolán R. Chambersem z Útvaru pro vyšetřování Cthulhu. Po podivném incidentu se následně objevuje spojení s jistou historickou osobností a opuštěným kostelem. Chambers v návaznosti nato je pozván do skupiny, která má přečkat v rámci soutěže čtyři dny uvnitř kostela o kterém panují strašlivé zvěsti a zkazky o smrti. Společně se dvěma výherci soutěže, novinářkou, docentkou, mladým knězem a rádoby parapsychologem vstupuje do studených kostelních zdí obehnaných lesem náhrobků topicích se v mlze.
Noví nájemníci církevní stavby se zabydlují, seznamují se s kostelem a dalšími charaktery a taktéž se střetávají s prvními nadpřirozenými jevy. Tuto část lze hodnotit na knize jako tu nejlepší, jelikož jakmile začneme v ději sestupovat do podzemí a odhalovat hluboko pohřbená tajemství, začneme prožívá ty nejhorší muka (doslovně).
Začíná neskutečné zdlouhavé (nudné!) plahočení všemi devíti pekelnými kruhy, postavy jsou ploché jako jejich konání, chybí hmatatelnější napojení na mystérium Lovecraftova Cthulhu (dle mého chtěl autor jen využít známého jména). Zkrátka tato kniha naplnila svůj potenciál sotva z třetiny a doporučit ji jen s obtížemi. Knihu jsem se rozhodl po zralé úvaze z knihovny vyřadit a najít ji lepší domov ...

Marushka27
05.08.2021 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že by to mohl být dobrý thriller, ale ve výsledku? Chaos, mišmaš různých věcí, které se každou chvíli změní v něco jiného. Působí to, že autoři vlastně ani nevěděli, co chtějí napsat. V polovině jim došel dech, tak vršili něco, co asi nevěděli, jak dotáhnout do konce. Knize se nedá upřít, že má opravdu zajímavé a nápadité popisy, ale příběh jde z bodu jedna do bodu dvě, aniž bychom věděli proč a neví to ani hlavní hrdinové. Postavy jsou naprosto nezajímavé a ploché. Hlavní hrdina je sice agent, ale v podstatě zkušenosti má takové, že neví o nic víc, než ostatní nezkušené postavy. Hrozící konec světa nechává všechny chladnými kromě reportérky, která se z něj snaží udělat reality show? Konec odfláknutý a nedomyšlený.

nycol
06.07.2021 2 z 5

První půlka knihy byla dobrá, tak na 3,5 z 5. Ale po sestupu do krypty a dál se to zvrhlo v bezduché blábolení. Doufala jsem, že konec bude v duchu první půlky a co? A prd.

65 knižních novinek (23.10. - 5.11.)

23.10.2017

Kniha Lovecraftova družina: Horor u Všech svatých v seznamech