Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové

Laskavé a vtipné vyprávění osmiletého imaginárního chlapce Jonatána, který neví, že ve skutečnosti neexistuje. Pro milou holčičku Florentýnu a spoustu dalších dětí ale opravdový je. Jonatán má pocit, že ho nikdo kromě sestry Florentýny a rodičů nemá rád. Ve škole ho učitelé přehlížejí, na tělocviku si ho nikdo do týmu nikdy nevybere a sedat si musí jen tam, kde je zrovna volno. Připadá si přehlížený, neviditelný. Když se dozví, že je na tom pocitu víc pravdy, než si chtěl připustit, život se mu otočí vzhůru nohama. Jonatán se rozhodne vzít osud do vlastních rukou a vydá se najít své skutečné já. Na svojí dlouhé cestě pozná spoustu opravdových kamarádů, kteří ale také nejsou vždycky úplně skuteční, a ačkoliv mu plány nevyjdou, neznamená to, že nezjistí, kým doopravdy je.
Kniha je určena starším dětem od 9 let, ale i všech dospělákům, kteří potřebují pohladit po duši. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314795/zpoved-jonatana-papirnika-memoar-na-Jej-314795.jpg 3.910

Confessions of an Imaginary Friend (A Memoir of Jacques Papier) (2015)

Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

janyska13

Nevšední příběh a zajímavý nápad, ale zas taková bomba to taky nebyla.

sola_lupa

Už dávno nejsem dítě a ke knize jsem se dostala vlastně jen náhodou - hledala jsem, čím zaplnit kolonku výzvy "kniha poprvé vydaná v roce 2017". Jsem hrozně ráda, že náhodný výběr padl zrovna na tuto knihu. Je vážně úžasná. Skvěle se čte, má velmi originální příběh a vlastně jsem díky ní přišla na to, že velmi lituji, že jsem musela své imaginární kamarády nechat odejít, abych zapadla do reálného světa kolem.

Adris

Dovolali jste se na pohotovostní linku přeřazovacího úřadu, která funguje mimo úřední hodiny.
Zmáčkněte 1, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako pokojovou rostlinu.
Zmáčkněte 2, pokud si vás vaše nové dítě představilo jako postavičku chráněnou ochrannou známkou a vy máte obavy z porušení autorských práv.
Zmáčkněte 3, pokud si ás vaše nové dítě představilo jako mrak za větrného počasí.

Skvělá kniha pro děti i dospělé! Celá recenze na blogu Adrisbooks