ivca79 ivca79 komentáře u knih

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Asi spoiler:
Po přečtení jsem oznámila, že je to pěkně deprasivní kniha. Prej to má bejt, když je to postapo.... Ovšem mě přišlo depresivní ta část o tom prepperovi. Člověk se předem důkladně připravuje a pak tohle....

09.11.2018 5 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Trochu jsem měla strach, že to bude blbost.... ale nakonec se to změnilo na příjemný příběh z doby zlaté horečky.

25.05.2018 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Knihu mi kdysi doporučila kamarádka, ale bohužel jsem jí nesehnala v elektronické podobě. Koncem roku jsem ji koupila papírovou a už několikrát vzala na víkend, nebo na cestu do práce, ale nikdy na ní nepřišla vhodná chvíle.
Otevřela jsem jí včera v poledne cestou z práce a dočetla večer v deset. Chtěla jsem si odložit konec na druhý den, ale nakonec mi to nedalo. Krásný příběh o kamarádství, sourozeneckých vztazích....

24.05.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Knížka byla jednoznačně zvláštní. Dost mi vadila ta dvojjazyčnost - chápu, že kniha byla napsaná anglicky, ale hlavní hrdinka byla přeci z Bavorska, takže by celá kniha měla být v jednom jazyce a ne část česky(původně asi anglicky) a pak najednou volání Mutti, Mutti - podle mě by se víc hodilo Maminko, maminko.Stejně tak psát 2x Král duchů jednou cz/en a podruhé de ....
Asi spoiler:
Celá kniha byla zvláštní a dočetla jsem jí jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne. Na můj vkus byl konec nedotažený a zbytečně otevřený, jako by si autorka záměrně nechala prostor pro další díl.

07.03.2018 3 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Myšlenka zajímavá, některé části čtivější, než jiné... jen už si na podobné knihy přijdu trochu stará. Tento styl studentského života tak nějak byl vždycky moje chápání, takže mi hlavní hrdinové až tak blízký nebyli.

07.02.2018 4 z 5

Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Průvodce kubánské dívky čajem a budoucností Laura Taylor Namey

Zvláštní přístup rodičů... Ale jinak příběh plný pečení a vaření, to mě baví.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Malá vánoční vsuvka o páru z jiné knihy v sérii.

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Opravdický upíři a ne nějaké třpytivé zamilované parodie. Nadchla mě procházka Prahou i ta atmosféra starých časů a všech těch bludiček a vodníků.

Kurz přežití Kurz přežití Amar Ibrahim

Taková hrozně obecná knížka, nic zásadního jsem se nedozvěděla.

02.05.2024 2 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Oddechovka, ale na Julii Caplin slabší.

02.05.2024 4 z 5

Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Průvodce pro pasivní investování: Od Rozbitého prasátka Jakub Dvořák

Knihou jsem se ujistila v tom, co už jsem někdy slyšela. Super mi přišlo vidět různé strategie a jejich vysvětlení. Myslím, že něco takového by mělo být součástí finanční gramotnosti někde na střední škole (základka by měla být spíš po rodinný rozpočet)

02.05.2024 5 z 5

Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Ako na zlato – Peniaze pre neveriacich Juraj Karpiš

Snažila jsem se přečíst Zlé peníze, ale nějak sem se nedokázala začíst, tady jsem problém neměla. Utvrdilo mě to v tom, jak zlato vnímám já a v tom, co jsem od Juraje slyšela.

02.05.2024 5 z 5

S láskou z Riviéry S láskou z Riviéry Jules Wake (p)

Jak všechno od Julie Caplin - oddechovka před spaním, nebo na cesty. Jen tady už mi ta romantická linka přišla totálně přitažená za vlasy

Snad jednou Snad jednou Amélie Salingerová

Zajímal mne pohled z druhé strany, některé věci trochu ořezané, ale přeci jen to byl pohled z druhé strany

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Dívčí román který skvěle mapuje covidovou dobu jak si pamatujeme. Za pár let bude tomu nikdo nebude věřit a tohle bude taková památka.

02.05.2024 4 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Nepostřehla jsem, že se jedná o sérii a četla jako první. Možná by mi to víc zapadlo, kdybych se držela pořadí dílů.

02.05.2024 3 z 5

S láskou z Londýna S láskou z Londýna Jules Wake (p)

Pohodová knížka na vánoční prázdniny

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Knížce nejvíc uškodilo to "ach můj bože, nic takového jsem v životě nečetla" které se kolem ní vytvořilo. Díky tomu jsem čekala to, co taková knížka mohla nikdy nabídnout.
Je to laskavý dívčí "román", nebo spíš povídková knížka. Jednotlivé příběhy propojují postavy. Hezké propojení s hudbou.

01.05.2024 4 z 5

Stříbrné město Stříbrné město Radek Sterakdary Starý (p)

Jako nevím. Upozorňuju, že nejsem cílovka - nejsem dítě ani mládež a asi spíš preferuju sci-fi, ale chtěla jsem vyzkoušet dalšího autora, ale bylo to takové spíš jako povídková kniha než příběh.

Asi jsem byla příliš natěšená, dočetla jsem se, že s každým dílem je to lepší, ale asi pokračovat nebudu.

30.04.2024 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Tenoučká knížečka stejně jako Nejkrásnější dárek, jen mi tady chybělo to propojení s ostatními knihami (nebo mi uniklo?)

30.04.2024 3 z 5