Ivanule Online Ivanule komentáře u knih

Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Milenci svobody: Beauvoirová a Sartre Claudine Monteil

Krásné napsaný příběh dvou spisovatelů, kteří se milovali, ovlivnili jak literární tak politický situaci 20.století až do poslední dní jejich života. Moc čtivý příběh,mám ráda tyto knihy od Metafory

06.12.2021 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Pěkný oddechový díl a dívám se,že bude mít pokračovaní, tak jsem zvědavá, co dalšího nám autorka napíše:)

14.11.2021 4 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Pokračování Příběhu služebnice mě překvapilo...Ukazuje nám Gileád trošku více,dále příběh ztracené Nikolky, dále se setkáváme s dívkou Agnes a její kamarádkou, které jsou již ve věku, kdy by se měli vdát a měl by jím být nalezen manžel. Vše se trochu zaplete a my nakonec zjistíme nějaké novinky

22.10.2021 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

K tomuto autorovi jsem se dostala až jako dospělá, kdy jsme na jeho knihy narazili s dětmi v knihovně a vybírali si, co si půjčíme na čtení. A je to škoda,protože bych ráda věděla, jak by se mi jeho knihy líbily jako malého holčičce, když vidím a následně slyším, jak jsou moji kluci z jeho fňokurek a dalším super názvům vysmátí a jak se jim příběhy líbí. Za mě rozhodně super kniha a film jsme viděli snad už milionkrát a po přečtení této knihy jsem vyslechla, že by se rádi znovu na film podívali:)

24.09.2021 5 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Tak tato knížka mě opravdu dostala, většinou nečtu anotace,zaujala mě u ní obálka a můžu říct,že jsem rozhodně ale rozhodně nesáhla vedle s tou knihou.... Co o ní napsat abych nepsala o tom, co v knize je? Sama nevím, nemám nějak slov k napsání o této knize, protože je báječná, i když to co nám podává děj je velice ale velice těžké téma. Proto jen napíšu rozhodně si ji přečtěte a jak by jste se zachovali vy?

25.08.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásný příběh tentokrát z Brooklynu,pekárna,dortíky,kávička

04.05.2021 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Kniha byla krásně napsaná, děj rychle ubíhal, i když mě se asi více líbil z předešlé doby než ta současnost,rozluštění příběhu bylo taky moc hezký.

07.08.2020 4 z 5

Květiny pro Lauru Květiny pro Lauru Táňa Keleová-Vasilková

Moje myslím teprve druhá přečtená kniha od autorky, ale rozhodně ne poslední, příběh je krásný ze života, člověk si uvědomí jak život bývá nevypočitatelný a že i když si myslíte,že už to lepší nikdy nebude,tak vždycky je taková malá jiskřička naděje,která vám ukáže,že může být lépe....

07.08.2020 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Krásný příběh o postavení žen v 19.století v Číně,o poměrech v rodině a co pro rodinu znamenalo narození chlapce oproti dívce,dále o tom co vše museli podstupovat malé děvčátka...Je občas dobré,si přečíst o jiných kulturách,abychom si uvědomili,co vlastně máme...

09.12.2019 5 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

Tak nakonec to nebylo zase tak hrozné jako někdo občas píše...Začátek začal slibně,byly tam sice chvíle,které se celkem hodně natahovaly a myslím,že to ani nebylo potřeba,ale nakonec příběh proč ne:)

10.11.2019 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Nenáročná oddychová kniha,se kterou se může kdejaká matka klidně ztotožnit,protože myslím,že je to ukázka v dnešní době skoro každé rodiny,kde pracující matka musí zvládat péči o domácnost,děti,chození do práce,aktivity dětí v kroužcích a otců,kteří jsou tu přece od toho,aby živili rodinu a už po nich jejich druhá polovička přece nemůže nic čekat:)

28.10.2019 4 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Krásné pokračování prvního dílu,jen mě překvapilo,že už to nebylo o postavě Patience,jakožto hlavní ale ta tu byla v roli vedlejší,ale o sestřičce Becky,kterou teda musím říct,že jsem si z prvního dílu moc nepamatovala,ale i tak to bylo opět krásné.Je zde popsané špatná doba v Západní Virginii v letech 1933-1942,tábory civilní ochrany přírody,které občané té doby odsuzovaly,nezaměstnanost v té době byla snad největší v dějinách Ameriky,ale opět tu byl i protiklad toho jak si i v tak špatné době mohou pomáhat a žít i tak šťastně,i když těžce.Krásně napsáno!

15.04.2018 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Poučná kniha,kterou by si určitě měl každý přečíst a zamyslet se taky nad tím:)Určitě to není kniha jen na jedno přečtení

20.03.2018 5 z 5

Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Můj život v jeho tlapkách - Vyprávění o Tedovi a o tom, jak mě zachránil Wendy Hilling

Nádherně napsaná knížka o životě s touto opravdu nepěknou nemocí a o pomoci a lásce ke zvířatům - konkrétně ke zlatým retrívrům (taky se mi moc líbí:)).Je zde popsán život Wendy s touto nemocí,její útrapy,kterými si musela projít a jak i s touto nemocí se snažila žít "normální" život.Popisuje její lásku ke zvířatům (koním) a poté,kdy u své tety objevila pejsky,kteří se jí stali osudní na celý život. O tom jak k ní příšli dva nalezenci,a musím říct,že z té knížky se mi dostali do srdce a bohužel i jejich odchod,u kterého jsem si i poplakala:( A život s Teddym,kterého Wendy si vychovávala od štěněte a byl ji přítelem ale i ochráncem a v některým chvílích i zachráncem života. Moc krásně zde popisuje výcvik malého Teddyho a jeho nadšení pro učení se nových věcí a pro pomoc,bez které se Wendy neobejde. Určitě,pokud si tuto knihu chcete přečíst,rozhodně to udělejte!!

17.02.2018 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Co k této knize dodat,asi to,že mě dostala,totálně...Od záčatku jsem si moc nemohla zvyknout na Jackovo vyprávění,kdy označoval věci velkými písmeny a jeho slovosled nebyl někdy nic moc,ale co se divit,když prožil prvních pět let svého života jen v Pokoji,někdy jsem se zastavovala nad tím,že je tam moc ochuzen o krásy světa,o zpívající ptáčky po ránu,o rosu v trávě a říkala jsem si proč to sakra ta jeho Mami dovolí,proč se nesnaží se odtud nějak dostat,vždyt to musí nějak jít...Ale někdy když ji malý Jack popisoval,tak se zdálo jako by rezignovala na všechno kolem,určitě v některých případech bylo vidět,že toho tam má dost,a vzpomíná jaké by to bylo,kdyby...A na konci jejich začleňování se zpět do Života,pro malého Jacka to určitě nebylo lehké,ale myslím,že tím,že nepoznal první roky života nic jiného,tak myslím že si na svět zvykl celkem dobře,i když s jeho Mami,to asi tak lehce nepůjde,přece jenom nejdřív si žijete život puberťáka,pak se stane to co se jí stalo,a po pěti letech se dostane zpátky,asi to pro psychiku člověka,který se musí vracet zpátky nejde tak rychle jak si on sám myslí....Výborně napsaná kniha!

06.04.2017 5 z 5

Pěšky napříč Evropou Pěšky napříč Evropou Nicholas Crane

Nádherný cestopis,krásně popsaný a musím smeknout,protože k tomuhle bych se asi sama neodhodlala,ale odvážným štěstí přeje:)

09.07.2016 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Moje první knížka,kterou jsem od Sandry Brown přečetla:),knížka se lehce a snadno čte,jsou zde jak smutné osudy,i když hlavní hrdince to co zažila vůbec nezávidím a nepřeji nikomu. Někomu může být kniha hodně předvídatelná,což si myslím,že od začátku jde poznat,ale není nad to si ji přečíst do konce:)

02.07.2016 4 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Nádherně popsaný příběh manželky F.S. Fitzgeralda Zeldy,ze začátku má kniha krásný spád,protože jde vidět,jaká energická a život milující byla Zelda jako dospívající dívka než se seznámila s Francisem,o jejich životě po svatbě,stěhování,narození dcery,stěhování se do Evropy,Zeldiny nemoci,Francisovo kamarádství s Hemim,až po konec jejich životů...Krásně napsaný příběh,mám tyto knihy moc ráda:)

07.04.2016 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak...co říct:) Ze začátku jsem se do knížky nemohla a nemohla začíst,ale pak jsem se od ní zase nemohla odtrhnout a chtěla vědět jak to vlastně skončí...Skvěle napsaná kniha pana Spisovatele,a můžu říct že se k ní určitě zase vrátím,a rozhodně si knížku pořídím i do své vlastní knihovničky:)

07.04.2016 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

Krásná knížka,krutý osud,aneb další ukázka jiné civilizace a jak to u nich s osudy lidí a jejich historií je,když takové knížky občas čtu,tak si říkám,že sice někdy si stěžujeme,jak to u nás je a tak,ale co je to proti osudu lidí,kteří třeba ani neví,jestli se dožijí zítřku....

23.01.2016 4 z 5