Ivanule Ivanule komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherný příběh,tak moc skutečný jak byl ve skutečnosti, přímo jsem to z této knihy cítila, tohle se paní autorce moc povedlo,a jméno Hana na začátku jsem si říkala,vždyť to děvče se jmenuje Mira,tak proč Hana,a pak mi to došlo...Rozhodně tohle stojí za přečtení a druhá věc na tyto osudy by se nemělo zapomínat, i když nejsou vůbec veselé,ale jako připomínku něčeho, co přece už nechceme zažít...

18.10.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Moje druhá kniha od Andyho Weira, druhá po Spasiteli, který byl výborný a nemohu napsat než jinak i u této knihy, že byla naprosto výborná. Hlavní hrdina, neztrácel naději a svůj vtipný optimismus mě provázel celou knihou, kdy bych já hned na začátku někam zalezla, nevím teda kam, a tam bych počkala než všechno skončí, ale možná by to tak nebylo nevím:D Příběh výborný, já bych ale nechtěla ztroskotat nikde ve Vesmíru, asi i pro to, že mě tyhle mise nelákají, ale přijdou mi velice zajímavé, což si asi odporuje:) Za mě rozhodně super příběh:)

25.02.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nádherný pohádkový příběh, při každém dalším čtení si v příběhu nacházíte stálo nové prožitky, které jste v dřívějším čtení nezaznamenali:)

12.02.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak co bych napsala, je to opravdu velice výborná kniha, od které jsem nemohla vůbec odtrhnout a museli ji stále číst a číst, přiběh byl až neuvěřitelný, velice dojemný,silný a v některých chvílích mi až vyráželo dech, co vše musela Lina,její bratr a matka snášet,a jak si vůbec člověk může k člověku dovolit takové věci, které se děly v této knize....Tato historie by se vůbec neměla zapomínat!!

12.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná knížka popisující krajinu bažin, kterou autorka dokázala vykreslit do dokonalých detailů, dále se zde setkáváme s osudem "dívky z bažiny", která i přes svůj nelehký osud žila vlastně šťastný život, i když v některých případech se k ní osud nezachoval přívětivě, kniha opravdu dokáže chytnout za srdce!!!Těším se na film:)

18.02.2023 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tak jsem si tuhle knížku přečetla se synem, krásně jsme se střídali při čtení, je to milé povídání od pana Čapka:)

27.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Wow,tak tahle knížka mě opravdu dostala!!!! A ten konec...Popravdě v některých slovech autorky jsem četla svoje dětství, ne ve všem samozřejmě a viděla jsem se v tom hodně a moc mi bylo té Báry líto a doufala jsem,že se objeví někdo, kdo to všechno prohlédne a pomůže...Velice čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout,přečtena za tři dny,protože práce že jo :D Jinak bych ji přečetla hned. Smekám autorce, za tuto knihu!!!

21.03.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Opět výborná kniha od autorky, do knížky vás vtáhne děj, který rychle ubíhá a vy ho se od ní nedokážete odtrhnout, já teda nemohla a chtěla číst dál a dál, jinak se mi moc líbilo, že hlavní hrdina byl muž, a jeho pohled na věci,tak jako muži nepřemýšlí udělá a pak teprve zjišťuje,že takhle asi ne ale hned to zase hodí za hlavu:D

13.03.2021 5 z 5

Tom Felton - aneb jak moje děti po přečtení knihy, kterou jsem četla s nimi, říkají hajzlík na koštěti, se nám velice líbil a popravdě jsem vůbec nevěděla,že Tom měl v životě takové problémy, které v knize popisuje. Rozhodně mě tato kniha velice bavila, a bylo skvělé nahlédnout do života tohoto mladého herce, kterého známe jako Malfoye:)

22.07.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tak abych pravdu řekla moc na sci-fi nejsem, dále mi vadilo,že tam byli vědecké názvy, které jsem moc nechápala o propočty atd.,ale na druhou stranu příběh velice výborný,za to nemohu vůbec nic vytknout,začatla jsem se nemohla se odtrhnout,popravdě já takhle zůlstat ve Vesmíru,asi bych se svou panikou zešilela:D

13.07.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Tohohle autorka začínám mít moc ráda:) Zatím jsem přečetla asi 3 knihy,ale všechny byly velice dobré... O této knize můžu říct, že jsem od začátku vůbec ale naprosto vůbec nevěděla o čem to vlastně bude,až postupem času v knížku přicházíme na to, jak vlastně všechno bylo a to je na tom to nejlepší, za mě rozhodně palec nahoru:)

13.05.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Tato kniha byla naprosto nádherná, ze začátku se musím přiznat, že jsem se nemohla vyznat o koho se vlastně jedná, ale poté jsem si už vše utřídila a kniha se četla jedna báseň. Elsa je velice chytrá a vnímavá holčička,která tak nějak ve škole nezapadá svým myšlením,ale kniha pojednává i o její babičce, která vnučce pomáhá se s touto nepříjemností vypořádat. Konec knihy mě dostal, můžu říct že i rozesmutnit, ale ne ve špatném naprosto mě dostal:)

13.10.2021 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Tak a mám to za sebou:) Ne,nepíšu to s tím,že bych knihu dočítala s donucením nebo něco v tom stylu to ne, jen mě teda nakonec opravdu dostala...Malý život ....co o něm napsat...Ukazuje asi 30-40 let života čtyř kamarádů ze škol, kteří měli na začátku plány se svým životem,ale i jeden, který to měl trošku v životě jinak...Dostáváme se do doby, kdy jsou všichni dá se říct velice slavní,žijí si ty svoje americké životy,po kterých touží spousta lidí a proto do Ameriky vlastně jedou,ale také ukazují jejich životy po té, co se vrátí domů z práce, za zavřené dveře....Příběh jednoho hlavního hrdiny je ale opravdu velice těžké číst,a musím říct,že budete lapat po dechu, budete brečet a říkat si proč, proč se tohle děje...

25.08.2023 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Tak musím po dočtení této knihy říct, že jsem objevila pro mě novou oblíbenou autorku a sakriš, na další knihu si budu muset počkat:( Krásný a silný příběh o síle rodiny, tradic, čaje a vše kolem něj dokázala vtěsnat do krásné knihy o skoro 400 stranách!! Opět jsem měla chuť se vydat do těchto končin a ochutnat phu-er, popravdě mám čaj moc ráda a zase si musím zajít do jednoho nejmenovaného obchodu nakoupit nějaké čaje na pití:)

05.11.2021 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Nečtěte knihu po tom co vidíte film:D Hrozně to zkresluje postavy, všechny jsem viděla úplně jinak než jak je ukazuje kniha... Jinak příběh výborný, kdyby tohle bylo skutečností, nechtěla bych takto žít, ani jako služebnice, manželka nebo jinak. Na jednu stranu má být služebnice ráda, že může dělat to co může, ale na druhou stranu mi přijde že to strašně sráží pohled na ženy jako takové, nejsou pro ně nic než jen továrna na dětí a když to nejde odejdeš pryč, kde život nestojí už vůbec za nic...Tak a šup na další díl:¨)

03.10.2021 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Naprosto bezvadně napsaná kniha!! Ukázka tří naprosto odlišných osob a jejich životních příběhů a co vše je člověk ochotný a nebo také schopný všechno unést ve svém životě, až jednou prohlédne. Kristýna a její příběh, myslím že tohle se stává celkem často, a je pak na člověku jak z toho vyjde a nebo se dál nechá takto ovládat. Karolína,popravdě já bych takto žít nemohla...A Naďa...no sami si přečtěte tuto knihu:)

28.02.2021 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Nádherný příběh,který se výborně četl,o lásce,naději na lepší zítřky,poznání sebe sama i v těch nejkrajnějších bodech,já bych tohle asi určitě nedala,pořád jsem čekala co z něj vypadne,měla jsem takové tušení,které se na konci naplnilo...Kouknu i na film,ale za mě jsou příběhy v knížkách vždycky lépe zpracované:)

12.07.2019 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

I když jsem tuto knihu četla celkem dlouho, protože jsem se s k ní vracela a měla ji dlouho rozečtenou, moc se mi líbila. Ze začátku jsem (protože nečtu anotace samozřejmě:) vůbec nevěděla. o čem přesně bude děj knihy,ale kapitolky byli krátké, a postupně jsem se do ní víc a víc začítala pomalu začala chápat,co nám právě touto knihou chce autor říct.

01.04.2024 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tato knížka se četla velice lehce a mile, i když mi trvala, protože ne každý den jsem ji klukům četla, ale i jim se velice líbila:) Příběh postaršího pána, který roznáší zákazníkům objednané knihy, a jednou takhle cestou potká Šašu,se kterou se nakonec i přesto, že vlastně nechtěl, spřátelí...ale tento milý příběh si přečtěte,rozhodně za to stojí :)

10.12.2023 5 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Tak i když se v hře šachy moc nevyznám a moji kluci chodili do šachů jeden rok, tato kniha mě velice bavila,už tím jak napínavě byly všechny partie napsaný,že člověk čekal,jak to dopadne. Velice se mi líbil i příběh samotné Beth, její cesta životem a musím uznat, že opravdu, pokud někdo má takovou hlavu na šachy,tak opravdu smekám,co vše s tím dokázala. Bohužel se v knize objevily i nepříjemné stránky života, ale tak to v životě máme všichni, jednou dole, jednou nahoře:)

22.09.2023 5 z 5