ivana.sk ivana.sk komentáře u knih

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mráz mi běhá po zádech ještě teď, dala bych nevím co, abych mohla Barušku zachránit.

02.04.2020 5 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Měla jsem přečteno za den.. Nejdřív to vypadalo na lehkou romantiku se šťastným koncem, ale mýlila jsem se. Nakonec je láska až na další koleji a hlavní téma knihy je hladomor v Irsku a jak se s ním obyvatelstvo vyrovnávalo... A bylo mi z toho kolikrát úzko.

18.10.2017 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Úžasná kniha.. jak já zvládnu to čekání na další díl? Tak výbornou fantasy jsem dlouho nečetla.

27.01.2018 5 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Díky kuchařkám od Romana Vaňka jsem se naučila vařit klasická česká jídla.

23.01.2018 5 z 5

Krásná romantika se šťastným koncem - pravé oddechové čtení:)

18.10.2017 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Skvělá kniha, která nutí k zamyšlení.

28.01.2016 5 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Skvělá oddechová knížka!

28.01.2016 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížka, kterou si budu pamatovat..

19.01.2018 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky a přiznávám, že jsem čekala víc. Oddechovka celkem pěkná, ale nenalákala mě na čtení dalších dílů. Celé to bylo takové kostrbaté/nepřirozené.. z mého pohledu v úvodu velký výčet "překážek", které najednou zmizely, pak zase "bububu" a zase rychle vyřešeno a konec :-) (omlouvám se za kostrbaté shrnutí dojmu z knihy ;-) )

13.08.2023 2 z 5

Pomalý rozjezd, strhující závěr, který jsem fakt nečekala.

24.01.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Knihu jsem si vybrala na základě uvedených komentářů a měla jsem velké očekávání.. Bohužel se nenaplnilo. Kniha je dobrá, to ano, asi bych si ji i přečetla podruhé, těžké a smutné téma podává čtenáři co možná nejčtivěji, ale nechytla mě u srdce. Jsem typ, co si u knížek i popláče, ale tady se nekonalo.. Hlavním mínusem knížky je předvídatelnost a silné "ukazování" zásadních věcí v ději (nevím, jak to lépe popsat). Jako kdyby autorka nevěřila svým čtenářům, a tak je v textu až moc pomocným "berliček", které mi zkazily dojem z knihy.

09.05.2016 3 z 5