ipkkk ipkkk komentáře u knih

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Kniha je přehlcená textem, který se často opakuje a všechny rady jsou bohužel jen velmi obecné. Přečtení vám zabere mnoho času, ale konkrétní rady nenajdete. Shrnutí knihy: Všechny rostliny (včetně těch invazivních) nechte přirozeně růst v prales. Škůdce nelikvidujte, jsou součástí přírody, nechte je at si pochutnají na vaší zelenině. Nic nehnojte, plevel nechte spokojeně růst, trávu nesekejte, stromy nezastřihávejte, spadané listí neshrabujte, suché rostliny nestříhejte (resp. žádné nestříhejte), zvířata si nepořuzujte (dělají na zahradě bordel). Pro mě rady bohužel úplně k ničemu.

25.01.2023 1 z 5

Prepping aneb Buďte připraveni Prepping aneb Buďte připraveni Vojtěch Štrba

V knize jsem objevila pár zajímavých rad, které jsem předtím netušila, třeba jak se nejlépe bránit útoku psa a jak upravit žaludy, aby byly poživatelné. Četla jsem to ze zvedavosti a kvůli zamyšlení, není to o tom, že bych hned doma začala dělat zásoby. Často jsem si při čtení vzpomněla na můj oblíbený seriál Walking death, který i autor zminuje.

18.07.2022 4 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Takové povídání o ničem. To že mám jít na procházku, jet lyžovat nebo sbírat houby není nic nového. Ani recepty mě nenadchly. Bud tam byly ingredience, které se u nás nedají běžně sehnat (kardamonový lusk/sekaný oves/vanilková sůl/sušené višně/ječný slad...) nebo mi přišly zbytečně složité. Čekala jsem víc zajimavých tipů.

30.07.2020 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Bohužel jsem nedočetla. Velmi těžko se to četlo kvůli zastaralému jazyku, dlouhým, nudným popisům nerelevantních věcí. Děj plynul strašně pomalu.

28.07.2020 1 z 5

Všichni jsme utkáni z hvězd Všichni jsme utkáni z hvězd Rowan Coleman

Dočetla jsem stěží asi do půlky, bohužel mě to moc nezaujalo. Příbeh se nudně vleče, navíc chaoticky přeskakuje z jednoho příběhu na druhý, do toho dopisy, které jsou psané takovým písmem(fontem), že přečtu jen každé třetí slovo. Navíc mi to celé přijde jako klišé.

20.08.2019 2 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Četla jsem jako první knihu z této série knih a nějak jsem se pořád nemohla začíst, asi v půlce jsem pak odpožila.

03.06.2019 1 z 5

Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Marcel Proust

Kdyby tu byl i palec dolů, tak jich asi hodně dostanu, ale mě se kniha vůbec nelíbila. Nekonečná souvětí běžně i přes půlku stránky, květnatá mluva, nudný a zdlouhavý popis nedůležitých věcí a já se tím prostě nemohla prokousat.

08.04.2019 1 z 5

Dvanáct srdcí Dvanáct srdcí Petr Casanova

Bohužel se mi četla nějak těžce. Nezaujal mě příbeh chlapce, je to takové hodně dětské povídání a pro mě nudné a do jeho příběhu jsem se vůbec nezačetla. Nakonec jsem dočetla stěží jen do půlky. Líbily se mi ale části, kde byly obecné rady pro vztah.

07.04.2019 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Docela napínavé, nenáročné čtení, hezká obálka.

08.01.2019 3 z 5

Jde o vaše střevo - Klíč k trvalému zdraví Jde o vaše střevo - Klíč k trvalému zdraví Jean-Claude Alix

Autor v knize píše mnoho nesmyslů a nepravdivých tvrzení. Začíná to třeba tím, že primáti jsou bíložravci a živí se pouze ovocem (což není pravda, jedí občas i hmyz, ryby nebo menší obratlovce, když mají příležitost) a tak teda máme jíst taky jen to ovoce, protože jsme primátům podobní. Knihu jsem bohužel musela odložit potom, co autor doporučuje dělat malým miminkům násilné klystýry s a ted se podržte homeopatiky z cukru, přestože v jiné části knihy radí cukr ve stravě vysadit. Já jsem celkově pro, aby lidé jedli hlavně základní suroviny, vyhýbali se ultrazpracovaným věcem plným chemie, ale tady je to prostě podáno tak neštastně v kombinaci s úplnými nesmysly, že mám chut si dát hned nějaký steak na uklidnění.

07.11.2023 odpad!

Kouzlo kvásku Kouzlo kvásku Dagmar Lužná

Kniha mě trochu zklamala, protože místo aby tam byl velmi podrobný návod na výrobu kvásku, včetně např. různých problémů při výrobě (jak vypadá nepovedený kvásek), otázek (Má se kvásek dělat z převařené vody nebo kohoutkové nebo je to jedno?), tak místo toho tam autorka řeší nějaké ezo kraviny jako že máme kvásek dělat v určité fázi měsíce (což je prostě za mě blbost). Návod na více druhů chleba tam taky není. Recepty mi přijdou skoro až zbytečně složité s ingrediencemi, které se špatně shání (mirin/pšeničný sirup/tahini atd.)

11.04.2022 2 z 5

O nemoci, která se nazývá schizofrenie: Příručka pro pacienty, jejich blízké a jejich terapeuty O nemoci, která se nazývá schizofrenie: Příručka pro pacienty, jejich blízké a jejich terapeuty Martin Jarolímek

Stručné, ale překvapivě pravdivé seznámení s touto nepříjemnou nemocí. Přesto, že je knížka tenoučká jsem se dozvěděla mnoho zajímavých a podstatných informací.

18.02.2022 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Bohužel, mě to přišlo jen jako zmatené plky o ničem. Navíc autor vidí v každé maličkosti nějaké znamení přímo pro něj, což mi připomíná zmyšlení schizofrenika nebo člověka
s psychozou.

26.08.2021 1 z 5

Veronika sa rozhodla zomrieť Veronika sa rozhodla zomrieť Paulo Coelho

Celkem příjemné čtení na dovolenou.

28.07.2020 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Knihu jsem odložila cca před půlkou. Za mě nuda, zklamání, velmi zastaralý archaický jazyk, dlouhé nezáživné poisující pasáže a děj skoro žádný.

28.07.2020 2 z 5

Šílená Češka v Dubaji Šílená Češka v Dubaji Blanka Solařová-Calibaba

Bohžel jsem ani nedočetla. Nudné, o ničem.

01.07.2020 1 z 5

Pěstujeme bylinky v bytě Pěstujeme bylinky v bytě Stephanie Hauschild

Ocenuji recepty s bylinkami, ale stejně mi tam něco chybělo.

07.04.2019 3 z 5

Kaktusy a jiné sukulenty Kaktusy a jiné sukulenty Elisabeth Manke

Nelíbí se mi uspořádání, kdy na 2 stránkách je několik kaktusů a k tomu rozházených několik fotek, raději bych aby byl jeden druh na 1 stranu přehledněji. Klidně bych ocenila více rad pro pěstování, přesazování, hnojení atd.

07.04.2019 2 z 5

Vaše bludy Vaše bludy Wayne W. Dyer

S 90% věcí v knize souhlasím a jsou velmi rozumné. Jen jsem měla v některých kapitolách pocit, jako by se člověk měl stát lehce bezcitným, aby ho náhodou něco moc neranilo - jako příklad tam byla uvedena i smrt blízké osoby, to mi přišlo trochu mimo.

16.06.2018 2 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Dočetla jsem to, ale zábavná jízda to nebyla.

08.06.2018 1 z 5