intelektuálka intelektuálka komentáře u knih

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Výborný krimi příběh chtivosti - jen je třeba pozorně číst. Více děl tohoto autora stojí za přečtení.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Krásná kniha o Africe a její přírodě. Film úžasný a vztah autorky k lidu příkladný. Moc se mi líbilo.
Filmové zpracování nezapomenutelné - patří do mých top filmů.

Ulehni v temnotách Ulehni v temnotách William Styron

W. Styron má těžká temata. Ale určitě stojí za přečtení.

Obyčejní lidé Obyčejní lidé Judith Guest

Toto je jedna z knih, která se mě vždy citlivě dotkne.
A obzvlášť nyní, v předvánočním čase, kdy by mělo docházet ke zklidnění, pochopení a odpuštění znovu čtu příběh zraněného dospívajícího chlapce, který se nedokáže smířit se smrtí blízkého člověka. Postava matky, která nechápe, že její dokonalá rodina se rozpadá. A otec, který by rád vše spravil, ale:" vidím je oba, jak se ode mne vzdalují, zatímco stojím a přihlížím ."
Krásná kniha a úspěšná prvotina. Hluboký vhled do nitra americké rodiny, která se ocitá v krizi.

A doplním : skvělé filmové zpracování ....

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Silný příběh osudové lásky stále aktuální. Tuto knihu mám doma a čtu opětovně. Láska tak silná, že až zabíjí. Doporučím!

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Tady film předčil knihu. Herecké výkony Meryl a Clinta nejde zpochybnit ale chápu proč máma nechtěla opustit své děti. Není to maloměštáctví kdo by byl štastný, kdyby opustil rodinu, která funguje? To nebyla pohádka, to byl příběh o odpovědnosti za to, co nám bylo dáno.

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je klasika a možná mladší generaci nic neříká,ale pro mě kniha dětství. I několik filmových adaptací jsem zhlédla, ale kniha je kniha.

15.02.2017

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Celé milénium mě zajalo i severské filmové zpracování kdo jiný by vystihl jejich mentalitu?

15.02.2017 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu nečtu, nad touto knihou přemýšlím...........V době mládí má nejoblíbenější kniha, přemýšlela jsem nad každou větou, i když jsem emigraci nezažila. A pak v roce 1990 pod vítězným obloukem jsem si připomněla dr. Ravice. Stále krásné čtení doporučuji!

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry Hole je velice svérázný, ale Nesba mám přečteného celého a těším se na další. Doporučuji všem!

15.02.2017 5 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Mám ráda postavu Adama Dalglieshe a přečetla jsem téměř vše od této autorky

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Tohle je rozhodně autor, který se mi líbí.
Vždy poznám jiné prostředí, kde se děj odehrává a vždy je zajímavé.

Útočník, Překupník, Zabiják Útočník, Překupník, Zabiják Ed McBain

Steve Carella je moje oblíbená postava, přečetli jsme všechny tituly

Když nastaly deště Když nastaly deště Louis Bromfield

Příběh spíše pro ženy z nám neznámé Indie

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

Pro mě pohlazení na duši. Krásný příběh o síle ženy překonat válku i smrt. Určitě si přečtěte!

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Ráda si přečtu příběh z oblasti, kterou neznám. Na mapě najdu místo děje, abych se orientovala. Tenhle autor mě oslovuje.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

To opravdu není povrchní čtení. Přesto jsem přečetla a celkový dojem zajímavé.

12.02.2017 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Tak tohle není můj šálek kávy. Dočetla jsem ale nic moc mi neřekla.

12.02.2017 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha mých studentských let - v období totality. Četla jsem dlouho do noci - uchvácena. Mám ráda Simmelův antinacismus. A co říct k lásce postav? Tam kde jsou peníze má asi láska jiný obsah. Ale romantika tam není, to je tvrdá realita. Takový je život.

12.02.2017 4 z 5

Ruský romantik s tragickým osudem - jeho dílo je mi blízké, je tam nostalgie jako u více ruských autorů.
Pro slovanskou duši jsou to verše velmi blízké, libozvučné.