Indilwen Indilwen komentáře u knih

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Příběh mi nepřišel až tak chytlavý jako v prvním díle, občas to dost drhlo (hlavně při vyprávění o putování s Dennou), ale rozhodně si nenechám ujít pokračování :-)

03.06.2014 4 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Nádherné, čtivé a pro pozorného čtenáře s otevřenou myslí také nesmírně naučné dílko.. Kdo "ví", pochopí :)

22.02.2014 5 z 5

Palba do vlastních Palba do vlastních Brian Wood

První dva díly tento sešit opět dohnat nedokázal, narozdíl od třetího si však rozhodně o něco málo polepšil. Narozdíl od Kapise mi hostující kreslíř vůbec nevadil, naopak to bylo takové krátkodobé, milé osvěžení. Na Burchielliho ovšem nemá nikdo.. :-)

16.02.2014 4 z 5

Válečná zóna Válečná zóna Brian Wood

Měla bych-li to vyjádřit jazykem autora, tenhle komiks fakt žeru :) Nikdy mě nepřestane bavit tímhle sešitem listovat; co stránka, to perla.. A těch neskutečně úžasných kreseb se zkrátka nejde nabažit.

16.02.2014 5 z 5

Tři stíny Tři stíny Cyril Pedrosa

Nádherný a originální komiks, který ve své knihovničce ocení každý milovník jemných a přesto barvitě dramatických příbehů. Úžasná kresba. Doporučuji :)

24.09.2013 5 z 5

Křížová cesta Křížová cesta Jeff Grubb

Fanouškům hry se kniha svým určitým způsobem nejspíše bude líbit, ale neznat původní herní příběh, vzhled postav a hlavně ras, nejspíš bych si představila úplně jiný vesmír.. (Zerglingové vypadající jako "psi stáhnutí z kůže"? Pardon, ale kde se poděl ten dinosauří vzhled, na který jsem se po celou dobu hraní koukala?)

Na knize mi vadilo to samé co u Arthase od Ch. Goldenové - slibně a příjemně pomalu se vyvíjející příběh, do kterého najednou v rychlosti vrazíte jakýsi smysl nedávající děj jen proto, že byl v původní (herní) předloze. Je to škoda, protože oba autoři mají jinak skvělý styl psaní.

19.09.2013 3 z 5

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Tak skvělou, nádherně a čtivě napsanou fantasy jsem už hodně dlouho neměla v rukou. Když jsem dočetla poslední větu, málem jsem vyletěla z kůže, že nemám po ruce druhý díl.

16.09.2013 5 z 5

Na dně: Příběh jedné anorexie a bulimie Na dně: Příběh jedné anorexie a bulimie Marya Hornbacher

Jedna z nejlepších knih věnujících se tématu poruch příjmu potravy.. Přečetla jsem už několikrát.

02.09.2013 5 z 5

Veřejné práce Veřejné práce Brian Wood

Přijde mi, že třetí díl už jaksi postrádá preciznost a zajímavost prvních dvou a že se pouze snaží pokračovat v dokonalých dílech, která jako první vznikla.. ale bohužel už na ně nestačí. Nějak jsem se nedokázala zcela ponořit do děje.. Přesto obrovský palec nahoru za snahu a jako vždy - výbornou práci Burchielliho.

20.07.2013 4 z 5

Začni tam kde jsi Začni tam kde jsi Pema Chödrön

Tuto knihu by si měl povinně přečíst každý. Krásně vysvětluje a naslouchajícím ukazuje, že člověk ve svém duchovním vývoji může jít neustále dál a dál.. aby nakonec zjistil, že cesta k absolutnímu klidu a radosti ze života je ta nejprostší a nejzábavnější věc na světě.. a že ona láska a radost spočívá například v dělání věcí, na které bychom jindy absolutně ani nepomysleli - jeden z mnoha příkladů :)

20.07.2013 5 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Jedním slovem.. dokonalost. Stejně tak filmová verze. Jedna z mála knih, pro kterou do svého života vždy na malou chvíli vpustím onu sladkobolnou melancholii a nechám se jí na křídlech příběhu unášet.

20.07.2013 5 z 5

Bohové zkázy Bohové zkázy James Silke

První díl této ságy byl svým způsobem zajímavý a stravitelný, ale ve druhém díle mě naprosto přestalo bavit sledovat děj. Nedokázala jsem si oblíbit žádnou z postav, spíše mě naopak těžce iritovaly. Je to škoda, protože začátek byl slibný.

20.07.2013 2 z 5

Tryzna Tryzna Neil Gaiman

Naprosto úchvatné kresby a grafika, hlavně v první části.. dokázala bych se na ně dívat hodiny a pořád bych neměla dost. Do dokonalosti mi ovšem cosi u tohoto dílu chybělo, přesto je to klenot a Neil, jako vždy, nezklamal.

20.07.2013 4 z 5

World of Warcraft: Ashbringer World of Warcraft: Ashbringer Micky Neilson

Typický komiksový kýč, navíc mi docela vadil nepřehledný styl kresby.. Nicméně jako jednorázová oddechovka slouží dobře :)

14.07.2013

Bouřný meč Bouřný meč Nancy Varian Berberick

První svazek Hrdinů (Legenda o Humovi) se mi rozhodně zamlouval více a byl i více čtivý, ale co jiného také při obměně autorů čekat :) Nicméně i tato kniha měla své kouzlo a přes drobné nedostatky si určitě zaslouží kladné hodnocení.

14.07.2013 4 z 5

Ten, který loví jeleny - Proroctví amerických Indiánů Ten, který loví jeleny - Proroctví amerických Indiánů Kurt Kaltreider

Naprosto bezkonkureční kniha.. Nejen nádherná čtivá forma, hlavní je poselství, které tato kniha sděluje. Kéž by si ji přečetla každá lidská bytost na této planetě.. Hned by bylo "zeleněji".

20.06.2013 5 z 5

Heidi a její nové příběhy Heidi a její nové příběhy Marie-José Maury

Srdeční záležitost z dětství. Z veškerých knih o Heidi je tahle mou nejoblíbenější. Úžasná, kouzelná četba.

04.04.2013 5 z 5

Od této knihy jsem čekala něco úplně jiného, ale jak se říká, nehleďte na líbivý obal ani název. Myslím, že tohle zajímavé téma by se dalo zpracovat daleko napínavěji a v lepším stylu, kniha mě příliš nenadchla ani nedokázala pořádně vtáhnout do děje. Některé pasáže byly výborné, ale po většinu času jsem měla problém číst knihu s patřičným nadšením..

22.02.2013 3 z 5

Hadí věž Hadí věž William King

Druhý díl této ságy je stejně jako první velmi čtivý, narozdíl od úvodní knihy však děj v tomto díle plynul pomaleji, autor se hodně pozastavuje nad různými vnitřními pochody hlavních hrdinů a méně pozornosti věnuje samotnému ději a originálním nápadům (což je v jeho případě škoda).

05.02.2013 4 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Skvělá, neskutečně čtivá kniha. V některých pasážích mi dost připomínala Rozsévače větru (andělská hierarchie). Archanděl Michael byl sice na můj vkus až moc velké zvíře, ale do knihy jako celku pasoval úžasně. Navíc musím přiznat, že toto knižní a autorovo osobité ztvárnění Lokiho mi na severského boha sedí více než aktuální marvelovské černovlasé "nedochůdče" (omlouvám se všem fanynkám) :) Nezbývá než říct - Viva la plyšový medvídek! ^^

14.10.2012 5 z 5